Autor Tema: Grčka - iskustva  (Pročitano 16051 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #15 poslato: 08, 07, 2014, 13:35:23 posle podne »
Kao novi clan foruma, predpostavljam da je standard da posle predstavljanja krenem sa pitanjima.
Definitivno je donet plan da idemo (zena i ja) na Sitoniju i da vucemo camac.
Camac je aluminijumski rus (ugradjena kaljuzna el pumpa), korito V sa prelaskom u ravno,  Veoma slicno kao god kolege LSI. penta Johanson 25ks. Camac i penta su registrovani i upisani u plovidbenu, ja imam dozvolu starog tipa, prikolica regidtrovana i nabavljen zeleni karton i za prikolicu.
Pitanje:
Kolege, svaki savet, preporuka vezano kako za pravno legalne aspekte tako i sve sve ostalo bice vise nego dobrodoslo. Generalno ideja je da se oplovi Sithonija. Menei  tako interesuju samo plaze gde NEMA peska, ipak ja ronim a pesak je dosadan!!                             

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #16 poslato: 08, 07, 2014, 22:24:13 posle podne »
evo mene na sitoniji ... obilazim razne plaze i na vecini je pesak ili sitan sljunak ... od morskog sveta nicega...
e sad ja sam ovde sa klincima tako da camac ne koristim i ne zavlacim se nigde... ali posle svake takve pescano sljunkovite plaze ide red stena od recimo kilometar dva pa onda opet plaza... tim stenama retko ko moze da pridje ako nema camac.... tako da moze svasta da se nadje...

sto se camca tice mozes da ga spustis na kojoj hoces plazi ...

izbegavaj Lagomandru , to ti je 100% Ada Ciganlija sa malim procentom grka... sve BG, PA i NS registracije...

ujedno koristi google maps za lociranje stenovitog dna.. odlican je za tu namenu ... gledaj razliku boje vode...


Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #17 poslato: 09, 07, 2014, 09:51:59 pre podne »
Kep, hvala za info...uzivaj!

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #18 poslato: 09, 07, 2014, 10:59:55 pre podne »
Vidi,Debeljko,Kep je u pravu,al,ja moram da te upozorim  oops.U Neos Marmarasu je sediste lucke kapetanije i policije za Halkidiki.Zategli su situaciju sto se tice podvodnog ribolova,spartaju na sve strane i vataju one bez dozvole za pod. rib..Elem,dozvolu,koja je 20 e za mesec dana,mogu da dobiju samo turisti iz EU,BEZ IZUZETKA.Ja se provukoh uz opomenu doticnih,lane,i htedoh odmah da se vrnem kuci,al' zena ne dade.Savet je,predvece,kada su vrlo retke kontrole,sa puskom,pa sta ti  Bog da.Izeli smo lepe ribe na taj nacin,al,da je stres,jeste.Inace,ribe ima kao nekada na crnogorskom ili dalmatinskom akvatoriju,al pre 35-40 godina.Nema ribokradje uopste,uredila drzava.Ako mi neko zameri,sa foruma,sto sam prekrsio zakon,moze da mi izede gace  lol,jer na more ne bih ni isao, ako ne mogu da se sunjam sas pusku  taz. P.S. posebna je prica sta mislim o EU  tamburanje,mada ni Grci ne misle drugacije
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #19 poslato: 09, 07, 2014, 12:04:00 posle podne »
izes letovanje dok se ne pripuca...





Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #20 poslato: 09, 07, 2014, 12:27:21 posle podne »
E ovo je vec prava i trazena informacija....Danju i tako ne planiram preterano da lovim, mislim da je jutro i suton prava stvar za to. Na kojim dubinam si dobijao i sta? Meni malo pala kondicija pa mislim da ce bilo sta ispod 10-12m biti tesko izvodljivo. Prosle godine sam ljudski izronjao Tasos (Potos+Limenarija) divlje plaze i nisam video NIKOG!! sto ne znaci da nije pojacana kontrola na Kikirikiju.
Nego da li neko ima info sto se tice dokumenata i opreme potrebne za camac? Mislim jel treba PP na camcu, rakete i slicno!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #21 poslato: 09, 07, 2014, 21:07:16 posle podne »
Danas u Sartiju prodje srbenda sa svom opremom i zategnutom puskom glavnom dzadom...

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #22 poslato: 10, 07, 2014, 08:57:20 pre podne »
Klasika žanra...
Možda je covek navikao na "naše primorje" gde bacaju dinamit, pa za svaki slučaj, bolje da ga vide :):):)

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #23 poslato: 10, 07, 2014, 12:28:42 posle podne »
Vidi,Debeljko,ni ja ne pravim uron preko 10-12m,od 2002 god,kako slomih vratnu kicmu,normalno na ronjenju,a gde bih drugo  lol.Krupna iglica,krap,brancin,manji gof do 4-6kg,debeli fratri,sarzi,cipli glavonje kamenjari do 2.5kg ,krupna sipa itd.itd.Da sam smeo ujutru, po plimi,aiiiiiii bilo bi svasta,mada sam i ovako birakao,nisam gadjao da bih gadjao,tek tako  sajkaca.Znaci,kao sto i sam znas,kamenjar,stencuge,seke,pa malo na prepad,a malo i na ceku
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #24 poslato: 10, 07, 2014, 12:54:26 posle podne »
Mašala, jbg neki sportovi su malo opasniji od drugih 7645218764198
Hvala na savetu, još 5 nedalja do polaska a ja vec pod vodom.
probacu da se javim sa nekim opisom kako je prosla cela avantura. (Wild camping, podvodni lov, ladja...)

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Grčka - isokustva
« Odgovor #25 poslato: 21, 07, 2014, 09:27:40 pre podne »
Pozdrav. Ja cu biti sa jedrilicom oko sitonije i malo dalje nadam se.od kraja jula, pa sto duze ostanem to bolje.
Sto se tice opreme za camac meni nisu nista trazili, mada sam kupio te raketa i aparat za gasrnje vatra.
Mislim da cete se provuco bez toga.
Kapetane, do kad si na sitoniji.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grčka - isokustva
« Odgovor #26 poslato: 21, 07, 2014, 09:42:03 pre podne »

Kapetane, do kad si na sitoniji.

trenutno sam u Beogradu, pa se vracam u Volos za nekih desetak dana, pa ponovo BG pa onda nemam pojma ;)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grčka - isokustva
« Odgovor #27 poslato: 29, 07, 2014, 23:37:01 posle podne »
ja koliko vidim pecanje je dozovljeno u grckoj sa dozvolom , cak i sa harpunom ali da nije kompresioni...

http://greece.angloinfo.com/lifestyle/sports-and-leisure/fishing/


Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #28 poslato: 30, 07, 2014, 13:18:51 posle podne »
Pa kazem ja da ne daju nama koji nismo u EU,a za puske na vazduh ne znam koliko su rigorozni, eba ga  4587
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Grčka - iskustva
« Odgovor #29 poslato: 31, 07, 2014, 11:54:21 pre podne »
Kolege, to su stare informacije.
Koga interesuje moze da proveri novi zakon:
Zvanicno objavljeno u Grckom sluzbenom glasniku ΦΕΚ Α' 92,άρθρο 14 παρ. 2 (δημοσιεύτηκε στις 14 Απριλίου 2014)
TJ:
1. slobodan ribolov iz čamca (EU i non-EU), ostaju na snazi dozvoljene-zabranjene tehnike i pribori sportskog(amaterskog) ribolova- ne treba nikakva dozvola
2. slobodan podvodni ribolov (EU i non-EU), ostaje na snazi minimalna velicina po vrstama + MAJ mesec opsta zabrana+kao i sva ostala pravila obelezavanja, mesta lova itd- ne treba nikakva dozvola
3. "Kompresione"  podvodne puške koje su zabranjene je nesto sasvim drugo, tj ne ovaj tip (http://www.kalaitzis.gr/customer/product.php?productid=17564&cat=541) ovo su TZ pneumatske. Zabranjene su puske koje koriste komprimovan vazduh iz suda pod pritiskom tj pri svakom ispaljenju potrebno je novo punjenje vazduha. Generalno to su čudovista od pušaka i koriste se za veoma ozbiljan DEEP BLUE spearfishing.
Nadam se da sam bar malo pomogao...