Nautika opšta... > Navigacija

Programi za Navigaciju .... MaxSea, Fugawi , OpenCPN

<< < (2/10) > >>

STG:

--- Citat: Dule  08, 04, 2011, 07:58:33 pre podne ---Instalirajte bre Perinu mapu na laptop, prikačite neki GPS i svi problemi su rešeni.  :)
Što volite da komplikujete.... čudo jedno

--- Kraj citata ---
Nisam siguran da Garmin ima CEO tok Dunava...

--- Citat: Kapetan  07, 04, 2011, 23:27:32 posle podne ---
--- Citat: gorance  07, 04, 2011, 11:33:39 pre podne ---Prozbori koju,sto se mene tice openCPN...

--- Kraj citata ---

kad se vidimo sutra prekosutra mozda cu imati info za nesto bolje :)

--- Kraj citata ---
Hm,ajd javicu se ako smo oko BG u neko normalno doba... :)

Kapetan:
gorance imam ja enc mislim za ceo tok dunava znam d ami je falilo zanjdih 300 km al e secam se dal sam nabavio :)

STG:

--- Citat: Kapetan  10, 04, 2011, 13:25:25 posle podne ---gorance imam ja enc mislim za ceo tok dunava znam d ami je falilo zanjdih 300 km al e secam se dal sam nabavio :)

--- Kraj citata ---
Tesko da si nabavio karte od 300tog(Cerna voda) pa do  Suline(narocito kanale)...
Mislim da se te karte namerno ne objavljuju da bi se ubirala koja kinta od prolaska kroz kanal na 300tom.
Proveri bas za tih poslednji 300 pa se cujemo kad se vrnem iz Samca.

Kapetan:
nasao samo do 297 :(

BEOGRADAC:
Fugavi svojevremeno uzeli legalan. Ali trebalo kalibrisati karte. Uvek tu nesto omanem, a za OziExplorer postoji dvd sa svim topokartama kalibrisanim.

OpenCPN cu da probam, a evo linka za ozi...
http://www.oziexplorer.com/

inace pored ozija naravno MapSource, s tim sto na camcu koristim 6.5 verziju jer ona poslednja ima realtime navigaciju.
Na nokia mobilima naravno Garminov Mobile XT. Pored ove aplikacije takodje i ruski Smart Com GPS koji učitava Ozi kalibrisane karte.

Takodje nisam pristalica piratisanja domaceg rada i pameti  :drinks:

Naravno uvek nosim rucni Garmin Etrex Legend monohromatski, taj nikad nije zatajio, uvek je ukljucen kad plovimo i na kraju sezone bude sav išaran trekovima.

Android operativni sistem na mobilnima ima za sada beta verziju Ozija

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju