Nautika opšta... > Navigacija

Fugawi - programi za navigaciju i plovidbu

<< < (3/3)

Kapetan:
za svaki dalek put dve stvari trebaju da se poklope :)
1 da "onaj gore" sklopi kockice
2 da zena da pristanak

zena dala pristanak  :good: a stavku jedan pomazemo :)

a za vinch me zoran ubedio da mi mozda i ne treba , i sad pojma nemam sta da radim

Kapetan:

--- Citat: pingvin44  23, 01, 2011, 21:17:49 posle podne ---S druge strane je prica kako moze to nesto slicno al da je jeftinije i da se zbudzi. Ja kao neko ko teram siklju i mali motoric ako mi treba gps uzecu garminov rucni uredjaj koji ne kosta bas toliko mnogo.
--- Kraj citata ---

pa to je "srpska" prica... ali tako vise nije u svetu ... evo pogledaj ovaj softwere iz teme ... po forumima gahvale i prilicno zeznuti igraci prelaze na njega ... jer je jeftiniji od bilo koje stand alone varijante...
a za siklju ti tek ne treba GPS uredjaj , vec obicni mobilni fon sa GPS opcijom...

 

--- Citat: pingvin44  23, 01, 2011, 21:17:49 posle podne ---Pitanje za Peru, imaju li Garminovi uredjaji opciju kacenja na server radi update-a bezicnim putem? Gprs-om, WI-Max, WCDMA ili sta vec..?

--- Kraj citata ---

e to samo na laptopu :)

zoki novus:
vidim ja kapetane da ces ti za siguran put do malih voda da investiras bar somica u racunare i monitore :)

mossi:
Uvek, ali baš uvek je bolje imati namensku spravu, naravno ako to dozvoljava budžet.
Namenska sprava je predvidjena za sve vremenske uslove, a baš na šiklji bez kabine, tende, u slučaju velike magle i kiše ko da vadi mobilni od 400e?!

Taj Fugawi debelo košta, kao i sve što je namensko.
Pre neki dan sam rekao da postoji ladjarski ENC sa GPS-om koji je prošle godine koštao skoro 1000e!

Ali na brodu možeš da imaš i dva PC-a jer imaš MESTA.
Što je ladja manja, prostor se mora ozbiljno planirati pa i sva elektronika.

Meni kad podjem na vodu treba šest ruku i dva crnca da sve ponesu.
Samo mi lap top fali.  :suicide:

Mobilni je teški kompromis: telefon + GPS + internet i mislim da vredi svaki dinar.

 :drinks:

Kapetan:
samo jos radar nije resen ... al jednog dana ce i to valjda:)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju