Autor Tema: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine  (Pročitano 7708 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Smudjaros

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #15 poslato: 22, 01, 2011, 17:14:55 posle podne »
Ali tako cujes i u gaju kod kovina,prosle zime ganjali dole ove sto vuku kusake u mrestu smudja.I oni,, isto sta njega boli k.... sta MI radimo sa NASOM ribom.E posle toga i ja se iznerviram pa i neke veze potegnem.I sad imaju i krivicne prijave i nemaju ni za hleb..sad kukaju ko ranjenici.A gajacki rukavac proglasen za prirodno mrestiliste,znaci nema izlova osim sportskog ribolova.A nigde ni u ni oko BG nisam cuo takve komentare,samo mi kad odem tamo.Pa onda nije ni cudo sto takva resenja donose.A niko ne postavi pitanje koliko ti ljudi potrose tamo za vreme boravka.Za taj tomasevac nebi niko cuo da nije vode.A onaj sto drzi prodavnicu tamo kucu od ribolovaca i kampera sazidao.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #16 poslato: 22, 01, 2011, 19:22:31 posle podne »
da li postoji sansa da se na zvanicnom nivou organizujemo i pomognemo ribolovackoj sluzbi ?
 a ujedno i vrsimo kontrolu iste ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #17 poslato: 22, 01, 2011, 19:45:48 posle podne »
Kapetane,ponekad me stvarno iznenadjujes!!Do prosle godine Titelski deo Tise je kontrolisao covek ciji je otac ribar i ima prodavnicu za prodaju ribe!Na mnogim mestima,kontrolori su u dosluhu sa ribarima i cak im pomazu!Znas kada ce nekome dozvoliti bilo kakvu kontrolu,nikada!!Retki su tereni gde su kontrolori kontrolori!Tamo gde rade svoj posao mi im i ne trebamo!!Razmisljam,kome se zaliti na klasicnu diskriminaciju!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #18 poslato: 22, 01, 2011, 20:19:31 posle podne »

      Ovo je po meni cist politicki rasizam.
      Jednostavno ne mogu da verujem dokle ide ljudska glupost.
Ajde da vidimo gde da se zalimo i to bi trebalo dati u sve novine.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Smudjaros

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #20 poslato: 23, 01, 2011, 04:00:13 pre podne »
da li postoji sansa da se na zvanicnom nivou organizujemo i pomognemo ribolovackoj sluzbi ?
 a ujedno i vrsimo kontrolu iste ?

Da me niko ne shvati pogresno.
ja sam vec nesto pokrenuo,od hapsenja u gaju prosle godine dobio sam podrsku nekih ribolovaca.Sad planiramo da nekako dodjemo uz neki broj potpisa prvo do gradonacelnika a onda dalje od vrata do vrata pa negde mora da se stigne.Prvo sto hocemo je da se skupimo i vidimo kako legalnim putem da krenemo na tu mafiju.Ja imam par dozvolara koji su provereni i rade svoj posao po p.s.Ovo sto je kapetan rekao ne da hocemo nego ;;gazada ljubim ruke;;E sad ako imate neku kafanu gde bi se to malo okupili ili sta vec dajte predlog pa da to utanacimo ali ostavite dovoljno vremena da sto vise ljudi dodje da skup ima jacinu.I morate biti svesni da ce taj skup biti malo tezi jel su ljudi revoltirani hostaplerajom.treba ga tako organizovati da neko vodi glavnu rec i da tako nastupimo pred vlastima.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #21 poslato: 23, 01, 2011, 11:16:11 pre podne »
sto manji skup to su vece sanse da ce uspeti , a onda kod predstavnika vlasti i EU (da nas vlast bolje shvati) pa tek kada se projekat podigne onda zvati i ostale

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #22 poslato: 23, 01, 2011, 11:20:56 pre podne »
    Fisherman

    Mozes li da skeniras obavestenje pa da ga postavis ponovo?
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Smudjaros

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #23 poslato: 23, 01, 2011, 13:51:42 posle podne »
sto manji skup to su vece sanse da ce uspeti , a onda kod predstavnika vlasti i EU (da nas vlast bolje shvati) pa tek kada se projekat podigne onda zvati i ostale


Moze i to pa da podjemo redom.A i to za EU smo pricali.Hocemo cak i ovoj org.za zastitu dunava ,negde mora da ima efekta.Ali mora da se dogovorimo kad sta kako.Ajde sad da zakazemo skup ajde recimo 12 februara ti kapetanr reci gde. Nas je 3 do 5 koji hocemo da to bas izguramo i ovde ko se javi .Pa da presavijemo tabak a onda i da krenemo na pozive proverenih kolega kao ispomoc,naravno sa ribolovackim dozvolama jel po zakonu sa njima imas pravo da ucestvujes .

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #24 poslato: 23, 01, 2011, 17:15:36 posle podne »
Ја бих поставио питање: На основу којег Закона или другог прописа РСВ врши категоризацију пецароша и лимитирање количине улова? По мени то је пример кршења Утавних одредби - дискриминација. Ако Дунав, Сава и друге реке представљају опште добро онда није могуће правити разлику између пецароша тог подручја и пецароше других подручја, већ само на оне који су платили риболовну дозволу и оне који то нису. 
Друго питање би било на основу којег Закона или другог прописа се врши издавање и плаћање риболовачке дозволе, ко прописује цену и како се врши расподела прикупљеног новца?  Просто ми је ван памети да су поједине зоне река(које представљају опште добро) нечије приватне(било општинске било неких удружења па било то и риболовачких) прћије. Разумем децентрализацију власти и одговорности, али ту је веома танка линија од јавашлука, корупције и завођења неких правила која су ништа друго него дискриминујућа. Требало би надлежнима поставити питање Уставности свих таквих одлука.   :suicide: :wild:  :skull:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #25 poslato: 23, 01, 2011, 18:24:15 posle podne »
Nije Duletov predlog loš ali pravi odgovor na Srsino pitanje ipak ne daje.

Naime, ribolovna područja su data na upravljanje korisnicima ribarskih područja (taj deo je regulisan zakonom).
Da bi dobili ribarsko područje na korišćenje, korisnici plaćaju zakup na odredjeno vreme.
Istim tim zakonom korisnicima je dato pravo da gazduju područjem i da bliže odredjuju uslove za korišćenje ribarskog područja.

I upravo u tom delu je pravni osnov koji korisnici imaju i na osnovu kojeg odlučuju da li će dozvoliti pecanje iz čamca, da li će izdavati posebne, lokalne dozvole, da li će ograničavati ulov i sl.

Dakle, ako bi se postupilo po Duletovom predlogu, moglo bi to i da ne bude dobro po "prekršitelje" ali bi svakako diglo prašinu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #26 poslato: 23, 01, 2011, 18:43:14 posle podne »
LSI da nisi u pravu govori i to da je promenjen clan o camcima i... sta sad tu mogu korisnici. Samo clanovi zakona gde izricito stoji da nesto odredjuju korisnici oni to mogu da koriste. A nigde ne pise da je dnevni ulov 5 kg bele ribe i da korisnici mogu za svoje podrucje da limitiraju dnevni ulov. Narocito ne pise da mogu da ribolovcima koji kupe dozvolu van njihove teritrije  postavljaju posebne uslove. Svi smo ravnopravni sto se zakona tice. Isto tako bi mogli i autobusku kartu da naplacuju vise onima koji ne zive na teritoriji Vojvodine.

Ne bih da polemišem ali ne bih ni da budem u koži onih koji će pozvati ribočuvare, policiju i novinare...

Tačno je da je zakonodavac izmenio odluku o pecanju iz čamaca, ali nije izbacio odredbu kojom ovlašćuje korisnike da upravljaju područjem.
A tu se svašta može podvesti...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #27 poslato: 23, 01, 2011, 20:44:35 posle podne »
Нисам пецарош, али ме нервира свако осионо понашање. То је основни разлог што сам се укључио у ову тему. Ако је држава дала неком право да користи и газдује делом реке, да доноси прописе којима ће то газдовање озаконити, никако не значи да ти новодонешени прописи могу да буду важећи за једну категорију корисника а да не важе за другу. То је та дискриминација о којој сам причао. Разумем да они (уколико то заиста раде) уређују део реке о којој се брину, порибљавају, чисте, контролишу и тд. али то им не даје за право АПСОЛУТНОГ власништва. Јел то значи да власници радњи, који су у законској обавези да очисте снег на тротоарима испред својих радњи, једини могу да користе те тротоаре и да ходају њима, или да наплаћују пролазак грађанима.

Ако већ постоји разлика у дозволама које издају различита риболовачка друштва и савези, како уопште на тим подручјима важе дозволе издате од других друштава и савеза. Значи ли то да може да се донесе одлука, да на наведеном подручју не могу да лове рибу корисници без матичне дозволе.
ЛСИ рече да постоје Закони који су регулисали ову материју и да је на основу тих прописа дато за право овакво понашање РСВ. Верујем да је то истина, али онда управо на те Законе и прописе мислим када кажем да треба утврдити њихову уставност.

Van mreže Smudjaros

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #28 poslato: 24, 01, 2011, 04:49:16 pre podne »
E ovako...Odlicno sto smo svi donekle isto misljenici i svi u pravu ali da nebi diskutovali staje starije koka ili jaje.Ajde da krenemo polako a sve ostalo da isteramo usput
.
da li postoji sansa da se na zvanicnom nivou organizujemo i pomognemo ribolovackoj sluzbi ?
 a ujedno i vrsimo kontrolu iste ?

da odredimo datum i mesto,presavijemo tabak i polako a kad se dobro upoznamo sa zakonom e onda i da ga koristimo.A u medju vremenu da malo coporativno odemo i u neku kontrolu pa pzovemo policiju i ribocuvare na zateknuto mesto pa to u novine itd................
Sledece godine u ovo vreme mozemo biti poznato udruzenje koje je nesto promenilo ili pokrenulo.
Kapetan covek je bio jasan JEL hocemo.  :slow_en:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Obavestenje Ribolovackog saveza vojvodine
« Odgovor #29 poslato: 24, 01, 2011, 12:35:23 posle podne »
Kapetan covek je bio jasan JEL hocemo.  :slow_en:

ja sam za , al i dalje mislim da treba da se napravi sto manja grupa pa kad ta grupa pokrene i napravi infrastrukturu , poveze se sa sponzorima i slicno onda ubaciti druge.... da ne shavte ljudi pogresno ta mala grupa je mala onoliko koliko ima ljudi koji hoce iskreno da se angazuju