Autor Tema: maverick  (Pročitano 12725 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #30 poslato: 21, 01, 2011, 16:01:28 posle podne »
ovako nesto me zanima




Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: maverick
« Odgovor #31 poslato: 21, 01, 2011, 16:07:07 posle podne »
Uff kakav dobar spust za čamce!
Širok, mali nagib! Jel dobar po svim vodostajima?

Ovaj na poslednjoj fotki, zaboravio antialgin kod kuće!  :lol:

Taj čamac je dobar, ali možda samo zimi.
Zimi ništa nije dobro!  :nono:

Kod mene: ladovina, kiša pada, ladno pivo! Milina!
Razmisli o tvrdom krovu! Ako nećeš noćiti zimi.

 :drinks:

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #32 poslato: 21, 01, 2011, 16:09:51 posle podne »
Dok gledam ove prelepe slike,pade mi na pamet da sam negde na Vukovima video coveka koji radi camce sa demontaznim kabinamaa koji su vrlo slicni ovim.Ako nadjes bilo bi lepo da bacis i te slike na forum.Pozz  :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #33 poslato: 21, 01, 2011, 16:36:14 posle podne »
ovaj, taj je radio i moj al camac, odnedavno radi taj model aluna cro sa montaznom kabinom...puno je novaca a nisam siguran koliko je to dobro rjesenje

http://www.alu-camci.com/

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #34 poslato: 21, 01, 2011, 16:41:10 posle podne »
a ovaj camac je izoliran, dosta uredan unutra, kolega mi je grijanje rijesio sa webastom, malih dimenzija a grije odlicno, ima termostat i nema vlage...a nocenje...pa ne bih ni nocio ispod 5 stupnjeva....na desetak sam spavao u vreci u satoru..na knap podnosljivo bar meni a nisam neki kojem nije zima  :lol:
ideja o ovom camcu je iz sto razloga, dosta je velik za ljetnja kupanja sa obitelji, nije tezak za prevesti ga s prikolicom, a sa 30 ks je dosta brz..nazalost ponuda plasticnih a ne tako skupih kabinasa bas i nije nesto ..tiger shark je jedina opcija poslije ovog..a nisam bas pametan tu

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #35 poslato: 21, 01, 2011, 16:48:31 posle podne »
Razliku izmedju ovog al i tiger-a ti je jasna,ako mozes mislim da ovaj al bi odgovarao i meni samo je pitanje novca,nista drugo.A tiger-a zaboravi ja sam o njemu razmisljao a kad su mi ljudi objasnili odustao sam,od njega je i drveni ribarski cun bolji! :drinks:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #36 poslato: 21, 01, 2011, 17:39:09 posle podne »
polovan tiger kod nas dodje oko 1500 eura, koliko kosta materijal za ovaj..i to skoro sav..pa je racunica jednostavna , moze neka informacija o cijenama al kod vas u Srbiji...koja bi razlika bila al 99% i almg3

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: maverick
« Odgovor #37 poslato: 21, 01, 2011, 18:01:36 posle podne »
ovako nesto me zanima


Maverik,
Da li znate ko je i gde napravio ta rolo vrata - mene TO zanima.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #38 poslato: 21, 01, 2011, 18:16:10 posle podne »
kod nas ima za kupiti vodilice i ta rola je sa prozora, pvc, ima sigurno i kod vas neki majsor koji se bavi pvc stolarijom....mada za camac ne znam koliko su dobro rijesenje jer jedina, uz stakla nisu izolirana i sigurno budu vlazna

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #39 poslato: 21, 01, 2011, 18:32:02 posle podne »
Kod nas polovan tiger 700-1000 eura ima ih koliko hoces,probaj na kupujem prodajem ili berza na vodi kao i kod nas.Cuo sam od nekih ljudi ima Sarac proizvodjac al camaca i to slicni tvome ima i sajt,kazu da je solidan kvalitet ja se ne razumem u al ali kod nas na forumu ima dosta ljudi upuceni u tu tematiku! :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #40 poslato: 21, 01, 2011, 18:53:35 posle podne »
onaj naprijed maskirni bez kabine je moj a ovakav planiram raditi..gledao sam radove od sarca..nisam bas odusevljen...
a ja imam minimalno 350 eura davanja na sharka da uvezem is Srbije, bez registracije i transporta..pa neka cerada, ograda i eto opet sam na istom od 1500..mada jos uvijek su sve opcije otvorene

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #41 poslato: 21, 01, 2011, 18:59:00 posle podne »
Ja mislim da za duzi boravak treba praviti nesto ozbiljnije ili mozda kupiti gotovo. Ovo mi sve deluje nekako kao da se salite,sa leksanom i aluminijumskom samogradnjom.Kako bi to bilo prespavati u njemu u mrazevima ili zimi nisam nesto odusevljnen sa takvim predlozima.Mozda gresim ali camac mora biti lep ko najlepsa zena.Naslusao sam se skoro nekih prica od vlasnika camaca i kad sam sa strane to posmatrao stekao sam utisak da je svakom njegov najlepsi i najbolji ,premda nije delovalo tako u realnosti.Bilo je tu raznih kako reci, a da ne ispadnem nepristojan promasenih projekata(mekanija varijanta )prava rec je mnogo grublja.Maverik ja sam ovde najveci pocetnik, ali te slike sto sam video meni se to ne svidja.Ja bih nesto lepse kupio bar nekih dimenzija recimo 7-8 metara i sirine 2.5-3 koliko je vec srazmerno da se ne izgubi na plovnosti.Kakav je to camac sa kabinom od 5.5 metara?,mislim koliko je sirok da bi mogao imati neki pristojan prostor,jer su mi pricali da mu sirina daje komfor.Ja kad bi prespavao u tim camcima sto sam video na slikama verovatno bi izgubio volju za camcima i pecanju sa camaca.Ustvari je se izvinjavam sto sam mozda opsirniji,ali imam dobru nameru jer i sam razmisljam da bi do pocetka sezone morao pesedovati camac sa kabinom ili gliser.Da budem konkretniji vise me interesuje camac sa kabinom koji bi trebao da ima spavaci deo,kuhinju i terasu natkrivenu krutim krovom.Kakvi leksani pa da jeto dobro ceo bi svet pravio camce odnosno krovove i kabine od leksana.Ni jedrilica nije lose resenje medjutim posto bih se ja zavlacio po raznim vrbama jarbol bi mi smetao,a jedrilica bez jarbola mi nije lepa.U kabini spavacoj nije potrebna stajaca visina vec sedeca.Srednja kabina gde bih organizovao kuhinju i komandni most ujedno potrebna je stajaca visina.Terasa ili kokpit isto stajaca visina sa dobro podesenom konstrukcijom tako da bude izvodljivo potpuno zatvaranje tendom i prakticno.Sta to znaci po mome?To znaci da se tenda jednostavno,brzo,lako zatvara u slucaju nevremena i da pritom lepo legne na konstrukciju kao slicno ovo sto se pravi negde u Mitrovici.Ako moderatori mozda smatraju da ovo treba prebaciti u neku drugu temu neka to urade ja sam ovde nasao da mi je najzgodnije izvinjavam se ako sam pogresio. :hi:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #42 poslato: 21, 01, 2011, 19:05:22 posle podne »
svaka cast na podijeljenom razmisljanju, to bi mozda i meni bilo tako..no posao, vrijeme i druge obveze ne dozvoljavaju takav nacin razmisljanja a volim biti na vodi i pecati...

kabina mi treba da se prespava jedan dan kad ide riba i kuci pa na posao....a velicina, sto vece to bolje ali tu kradem brzinu osim da investiram u neku motorcinu sto trenutno nije izvodivo, napisah naprijed da putujem 50 km do apatina iz osijeka i bitno mi je da poslije posla sjednem u camac i odem tamo za sat i malo vise vremena...pecam dan-noc, nekad mozda i dva dana i nazad kuci...

zahtjev je specifican i trebam se na neki nacin prilagoditi njemu, a aluminij smtram najlaksim materijalom pa otud i ta ideja, ako imas neko pametnije rijesenje itekako bi dobro doslo

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: maverick
« Odgovor #43 poslato: 21, 01, 2011, 19:14:08 posle podne »
Nije lose imati u vidu ovo dole, pa dizajn prilagoditi i smanjiti prema mogucnostima. Nisam do sada video da je neko zadovoljan Tiger sharkom.
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=5934.msg70041#new
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: maverick
« Odgovor #44 poslato: 21, 01, 2011, 19:37:14 posle podne »
opaki ste igraci  :lol: za par mjeseci druzenja s vama i ne gine mi neki brodic  :good: i cak naprotiv nebih imao nista protiv toga...no smudj trazi puno seljenja a i bitna bi je brzina i dva motora od 30 ks vanbrodska koje moram uklopiti u tu pricu, veci mi ne bi bio ekonomican za svaki vikend na pecanje