Autor Tema: Sasvim Prirodno - RTS - Memedovic - Jezero Perucac, ekoloska katastrofa  (Pročitano 3441 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Van mreže IBOGI

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • Beograd - Veliko Gradiste
Odg: Sasvim Prirodno - RTS - Memedovic - Jezero Perucac, ekoloska katastrofa
« Odgovor #1 poslato: 08, 01, 2011, 22:30:50 posle podne »
Bravo za Jovana Memedovica i ekipu koja je napravila reportazu.
O ovome smo skipper i ja pisali u martu / aprilu 2010. godine i postavili nekoliko fotografija. Bili smo zapanjeni onim sto smo tada videli. Najvece nase zaprepascenje je bilo da ne moze da se plovi po jezeru malim camcem zbog rizika da se osteti camac i motor od raznog i neverovatnog otpada. Bilo je jednostavno nemoguce naci put u vodi da se prodje.
Jezero Perucac je prelepo. Gradjani Bajne Baste zaista nicim nisu doprineli da se ovakva ekoloska katastrofa dogadja i ponavlja godinama u nazad.
Mislim da svi mi koji smo ljubitelji vode i prirode treba cesce da ukazujemo na ovakve dogadjaje i po mogucnosti snimljenim materijalima dokazemo odakle otpad dolazi.
Jedno od mojih razmisljanja je da se po ugledu na razne regate ( Perucka, Zvornicka, Sabacka ...) organizuje i okupi priblizno toliki broj ljudi kao na tim proslavama i umesto voznje camcima da istim tim camcima bar jedan dan se organizuje skupljanje otpada po rekama i jezerima Srbije.
Ukoliko ovo ne shvatimo ozbiljno i cekamo da neko drugi to uradi umesto nas, plasim se da necemo imati gde da spustimo camac, a kamoli da se okupamo i uzivamo u rekama Srbije.
Beograd - Veliko Gradiste, Dunav spaja, a ja izmedju

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sasvim Prirodno - RTS - Memedovic - Jezero Perucac, ekoloska katastrofa
« Odgovor #2 poslato: 08, 01, 2011, 23:04:17 posle podne »
kad sam pogledao film nisam mogao da verujem .. mene smao interesuje kako se neko ne seti da radi odkup plsticne ambalaze... ni trunka ne bi ostala...