Autor Tema: Stelovanje karburatora?  (Pročitano 2400 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Stelovanje karburatora?
« poslato: 06, 03, 2020, 10:10:47 pre podne »
Pozdrav svima, treba mi savet nekog ko se razume u mehaniku i citanje service manuala. Imam yamahu 115 2t i cistio sam karburatore nedavno. Zbog pretezanja srafova za stelovanje smese, sam vrh srafa koji treba biti kao igla je zatupljen. Dva srafa su ostecena, tako da cu ih napraviti nove. Nasao sam podatke kolio krugova treba da se odvrnu i po onome sto pise u service manual, cini mi se da je to 5 krugova + - 1/4. Postavicu slike service manuala a neko ko se razume moze mi reci da li sam ja to dobro video. Inace moj motor nosi oznaku 115 ceto, a na service manual je oznacen kao 115C



Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Stelovanje karburatora?
« Odgovor #1 poslato: 06, 03, 2020, 13:43:29 posle podne »
Колико ја видим пише 1 круг и 1/4 , мање , више 1/4 и да подесиш " лер " т.ј . празан ход на 750 обртаја . Ако су ти оштећени ти " штелери " , шта је унутра са каналима на који належу , пробај кад завијеш до краја да ли се гаси . Они  се не затежу јако , него само овлаш да приђу до канала  , плашим се да ти је то оштећено .

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Stelovanje karburatora?
« Odgovor #2 poslato: 06, 03, 2020, 13:54:13 posle podne »
Od pamtiveka je: zavrsens skroz i odvrnes jedan krug i malo jace, i tu se igras.. gore dole..