Autor Tema: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA  (Pročitano 239054 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #150 poslato: 09, 02, 2011, 23:11:25 posle podne »
Colonelo, sve sto ti je na reci koristi 16. kanal kao sluzbeni.
A frekvence policije, taxi sluzbi ili hitne pomoci........NIKO ti ne sme reci javno. Mozes samo saam otkriti, ali NIPOSTO SE NE SMES JAVLJATI.
To je NAJSTROZE zabranjeno.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #151 poslato: 09, 02, 2011, 23:22:05 posle podne »
A frekvence policije, taxi sluzbi ili hitne pomoci........NIKO ti ne sme reci javno. Mozes samo saam otkriti, ali NIPOSTO SE NE SMES JAVLJATI.
To je NAJSTROZE zabranjeno.

braco mila pa proslo je vreme komunizma .... evo ZVANICNO

http://registar.ratel.rs/cyr/reg2/?action=table&filter=&source=1000&vazece=&nosilacNaziv=&datumIzdavanjaOd=&datumIzdavanjaDo=&rokTrajanjaOd=&rokTrajanjaDo=&vrstaStanice=&vrstaSluzbe=&freqOd=134&freqOdJedinica=6&freqDo=174&freqDoJedinica=6

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #152 poslato: 09, 02, 2011, 23:31:03 posle podne »
Colonelo, sve sto ti je na reci koristi 16. kanal kao sluzbeni.
A frekvence policije, taxi sluzbi ili hitne pomoci........NIKO ti ne sme reci javno. Mozes samo saam otkriti, ali NIPOSTO SE NE SMES JAVLJATI.
To je NAJSTROZE zabranjeno.
Zortere slazem se sa tobom da je osnovno pravilo radio saobracaja da se NIKOME ne "upada" u vezu tj. da se ne radi na "njihovim" frekvencijama. :agree: ALI sto kaze kapetan "drug Tito je davno umro" i frekvencije policije, hitne pomoci, vatrogasaca i slicno nisu vise tajna. Ne trebaju oni nama da ih zovemo na pice, ali "za svak slucaj" nije lose imati ih negde zapisane pa za "Ne daj Boze" ako zatreba. Samo iz tih razloga i nista vise.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #153 poslato: 09, 02, 2011, 23:33:03 posle podne »
Kep, nije u pitanju frekvenca na kojoj zdravstvena sluzba radi. Ne sme se ometati rad HITNIH sluzbi. Njihove freq ovde i nema.
Vidis i da se ne radi na istoj frq. Predaja i prijem nisu na istoj frq da ne bi ometali jedan drugog.

Narocito policijski kanali nece nigde biti javno objavljeni, vec samo raspon raspolozive frq. Kanali su definisani po sluzbama i PU.

A da ne pricam o tome da je za rad na radio stanici potrebno imati polozen ispit. Sta mislis zasto je to tako. Sta se uci na tim kursevima.

Ne znam da li znas koja je kazna za rad na radio stanici koja nije prijavljena a posebno ako operater nema polozen ispita za rad na radio stanici (odredjenu klasu prema pravilniku).

Ja se ne bih igrao s tim !!!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #154 poslato: 09, 02, 2011, 23:34:52 posle podne »
zorter imas na ratelovom sajtu sve frekvencije ,, policija, hitna i slicno .... naravno da i ne treba ometati ... ali da ih ima ima ih ...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #155 poslato: 09, 02, 2011, 23:38:03 posle podne »
Colonelo, nisam siguran da bi i ako prijavis pozar preko radio stanice, vatrogasci dosli na intervenciju. A i ako bi dosli posle obavljenog posla bi bila istraga, kako si ti to dosao do frq ako nemas prijavljenu stanicu.
Za te stvari je ipak mobilni majka. Verujte mi na rec.

I ta pravila i zakon nije izmislio Tito i komunisti vec je to kodeks ponasanja usvojen i ustanovljen u medjunarodnoj organizaciji IARU.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #156 poslato: 09, 02, 2011, 23:41:45 posle podne »
Kep, skoro 40 godina sam radio amater koji je imao stalnu dozvolu ulaska u radio centar PU Sabac kao i u radio centar vojnog garnizona Sabac, pa znam kakve se sve situacije desavaju.

Freq nisu tajna za one koji imaju prijavljene stanice i svako od njih ih moze koristiti u slucaju OPASNOSTI.
Reci mi samo ko ce prijaviti zonton-a RATEL-u, i sve ce mi biti jasno.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #157 poslato: 09, 02, 2011, 23:51:57 posle podne »
koliko misliš da će biti rizična komunikacija izmađu recimo mene i dede stim što ja imam neprijavljenu stabilnu stanicu.
Ko je voljan da lovi nas koji ćemo na verovatno 88-om kanalu laprdati kao i ovde recimo na četu.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #158 poslato: 10, 02, 2011, 00:05:39 pre podne »
Negde oko 15,30 sam izasao da setam psa ispred zgrade i na 88 kanalu sam uspostavio  vezu sa nekim "Doktorom" koga sam cuo uz jake sumove. Kaze da se javlja oko Brankovog mosta, a ja sam bio na 10km Save. Ajde reci kada ti sutra po podne odgovara da pokusamo da se cujemo na 88 (157.425).
« Poslednja izmena: 25, 02, 2012, 09:40:06 pre podne zorter »
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #159 poslato: 10, 02, 2011, 02:47:23 pre podne »
@ zorter
Imam jedno pitanje za Vas posto vidim da ste dosta upuceni u to: Da li se smatra da sam osposobljen za rad sa rucnom (ili stacionarnom) radio stanicom jer sam u vojsci bio radio telegrafista (tamo sam polozio mislim II klasu telegrafije) i radio sam na da li se bese zove RTU-100 ili slicno zaboravio sam. Kao dokaz imam to upisano u vojnoj knjizici.

Ruku na srce u vojsci sam bio 81/82 godine i tesko da bi sada uspeo da otkucam nesto morzeom!

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #160 poslato: 10, 02, 2011, 06:02:21 pre podne »
koliko misliš da će biti rizična komunikacija izmađu recimo mene i dede stim što ja imam neprijavljenu stabilnu stanicu.
Ko je voljan da lovi nas koji ćemo na verovatno 88-om kanalu laprdati kao i ovde recimo na četu.

Ne brini. Nikom na celu ne pise da li je stanica prijavljena ili nije. UKoliko je razgovor korektan i nema ometanja drugog ucesnika u saobracaju, mozes sa dedom pricati i na 16. kanalu. :good:

@ zorter
Imam jedno pitanje za Vas posto vidim da ste dosta upuceni u to: Da li se smatra da sam osposobljen za rad sa rucnom (ili stacionarnom) radio stanicom jer sam u vojsci bio radio telegrafista (tamo sam polozio mislim II klasu telegrafije) i radio sam na da li se bese zove RTU-100 ili slicno zaboravio sam. Kao dokaz imam to upisano u vojnoj knjizici.

Ruku na srce u vojsci sam bio 81/82 godine i tesko da bi sada uspeo da otkucam nesto morzeom!

sceko, ti imas polozen profesionalni ispit. U sretna vremena si sa tom (II klasom) mogao i da zaposlis u nekim sluzbama.
Ali kao sto rekoh:
ukoliko je Vase ponasanje u etru nekorektno i ometate normalan rad doticne sluzbe, tek onda ce biti pokrenuta "potera" za Vama.
Pozdrav  :good: :drinks:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #161 poslato: 10, 02, 2011, 09:30:31 pre podne »
Sve je to lepo ali mi opet ne dobismo odgovor sta je to 16/A kanal!??????

Samo tako pomenete ga a onda mi neupuceni grickamo nokte dok se neko ne smiluje da objasni!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #162 poslato: 10, 02, 2011, 11:10:21 pre podne »
@ zorter
Citat
sceko, ti imas polozen profesionalni ispit. U sretna vremena si sa tom (II klasom) mogao i da zaposlis u nekim sluzbama.

Hvala na odgovoru ali da li to nesto znaci u vezi sa koriscenjem ovih malih nautickih radio stanica (mislim na onu stavku - osposobljen za koriscenje) i da li se to mora prevesti u civilnu diplomu ili nesto slicno? Da li tako nesto uopste postoji?
« Poslednja izmena: 25, 02, 2012, 09:43:18 pre podne zorter »

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #163 poslato: 10, 02, 2011, 17:46:54 posle podne »
Sceko, uz svaku radio stanicu ide dozvola za rad koju izdaje (u SFRJ je to bio Republički sekretarijat za saobraćaj i veze), a sada RATEL. Trajnost je 5 god.
A uz svakog operatera ide Ovlašćenje za rad koji izdaje (nekad Savez radioamatera Srbije), a sad ne znam ko. I to je dokument koji je bio trajne važnosti da bi od 1990. bio izdavan na 5 godina. Otidji u neki radio klub i raspitaj se. Ponesi vojnu knjižicu. Pitaj da li možeš bez polaganja da dobiješ Ovlašćenje za najnižu klasu (za koju nije potrebno znanje morzeove azbuke). Oni su u toki sa izmenama zakona i najtačnije će ti reći šta da radiš.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #164 poslato: 10, 02, 2011, 17:53:28 posle podne »
@ zorter - sceko, ti imas polozen profesionalni ispit. U sretna vremena si sa tom (II klasom) mogao i da zaposlis u nekim sluzbama.


Hvala na odgovoru ali da li to nesto znaci u vezi sa koriscenjem ovih malih nautickih radio stanica (mislim na onu stavku - osposobljen za koriscenje) i da li se to mora prevesti u civilnu diplomu ili nesto slicno? Da li tako nesto uopste postoji?

Sceka evo ti telefoni Saveza radio amatera Srbije 011/2634-248 i 3033-581 i njima se obrati sve ce ti reci i uputiti te sta da radis. Ja sam zvao pre neki dan da obnovim svoju amatersku licencu i covek mi sve lepo objasnio.
Nisam imao nameru ali kada sam video da se Zorter i Milan "elektricar" potpisuju kao radio amateri evo i mog potpisa "YT1CTZ" :drinks:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama