Autor Tema: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA  (Pročitano 240838 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #510 poslato: 15, 04, 2017, 11:43:57 pre podne »
Da li je moguce da ljudi dobiju sve "sazvakano", prevedeno, objasnjeno i neko kuka kako link nije u funkciji?!
Proguglajte malo, nesto strasno se nece desiti, pa ispravan link ostavite drugima da vide.
LSI, u ime onih kojima ovaj uput bas nista nece znaciti, ja zahvaljujem na trudu i vremenu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #511 poslato: 15, 04, 2017, 14:24:54 posle podne »
Da li je moguce da ljudi dobiju sve "sazvakano", prevedeno, objasnjeno i neko kuka kako link nije u funkciji?!
Proguglajte malo, nesto strasno se nece desiti, pa ispravan link ostavite drugima da vide.
LSI, u ime onih kojima ovaj uput bas nista nece znaciti, ja zahvaljujem na trudu i vremenu.

Jes vala, jutros kada sam procitao iako mi apsolutno ne treba isto pomislih.

Hvala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #512 poslato: 15, 04, 2017, 16:42:09 posle podne »
Хвала вам обојици.

Шта да вам кажем? Мени је задовољство кад могу нешто да урадим од чега ће и неко други имати користи.

Зато ћу само цитирати друга Чворовића:

"Мене, ако се сете на дан безбедности, сете се, ако се не сете ником ништа, то је била моја дужност, да радим..."

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #513 poslato: 15, 04, 2017, 17:31:49 posle podne »
Sad sam seo za računar i videh da ste se potrudili da postavite linkove . Hvala vam u moje ime .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #514 poslato: 15, 04, 2017, 20:18:43 posle podne »
Хтео бих нешто да питам власнике Зонтона.

Данас сам понео станицу у Сланкамен и тамо сам је у кључио.
Врло брзо, из звучника сам чуо врло разговетан разговор двојице људи на каналу 16. Нисам се оглашавао, јер је то службени канал. Станица је била подешена на "VOX" и била је практично на пријему све време.

После отприлике два сата, приметио сам да је станица почела да се греје. Тело станице, а посебно антена били су доста топлији од мог тела. Не могу да кажем да су били врући али били су веома топли.

Оставио сам станицу укључену јер сам желео да видим колико дуго ће батерија издржати.
Кад сам стигао у Земун, неких пет и по до шест сати од укључивања станице, станица је била угашена.

Нисам могао да је поново укључим окретањем дугмета за паљење/гашење и појачање звука.
Тек по стављању у пуњач, било је могуће поново укључити станицу.
Поново сам имао веома добар пријем сигнала (у стану сам чуо комуникацију неких таксиста на једном каналу).

После четири сата, баш како пише у упутству, индикатор на пуњачу променио је боју из црвене у зелену. По упутству, требало би да наставим с пуњењем још наредна два сата (у овом тренутку још око сат времена).

Да ли је неко од вас, који имате и који сте користили станицу Зонтон 999, имао овакво искуство, да се станица угреје, а затим искључи?

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #515 poslato: 15, 04, 2017, 21:54:09 posle podne »
Lazo,
dok se ne oglasi neko ko poseduje stanicu ja bih posumnjao na bateriju koja nije bila dugo u funkciji. Ovaj problem hoće da se pojavi i kod mobilnih telefona koji nisu bili duže vremena u funkciji. Nakon prvog punjenja posle dužeg stajanja, hoće baterija da se greje i da kasnije u toku rada bute topla i znatno kraće drži neko kada je bila u punoj funkciji.

Možda je to problem, ali sačekajte i da neko možda sa više iskustva prenese svoje iskustvo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #516 poslato: 21, 04, 2017, 09:12:14 pre podne »
После неколико дана и консултација с пар људи који се разумеју у те ствари, ево објашњења шта се догодило и зашто се станица грејала.

Грејање је последица укљученог VOX-а и то на највећу осетљивост.
Практично, сваки шум из околине станицу је пребацивао с пријема на предају и станица је готово све време била на предаји. Приликом емитовања станица  се греје и то прилично.

Искључио сам VOX и претходна три дана сам пажљиво пратио понашање станице. Ево шта сам запазио:

- за пуњење потпуно  испражњене батерије потребно ми је нешто око шест сати (баш како је дато у упутству);
- од момента укључивања станице и остављања у стању пријема на чекању (на каналу на ком постоји саобраћај), станица остаје активна пуних 24 сата, а затим се сама искључи.

Нисам сигуран да ли је то добро или није, да ли је то можда сувише кратко? Питање је упућено власницима Зонтона који су је користили.

Батерија је произведена 2010. године и готово три године није била у употреби.

Оно што је сад проблем, то је што не успевам да нађем нову батерију овде код нас. А како видим, имаћу проблема да је нађем и у иностранству.
Изгледа да се тај тип више не производи.

Зато ћу сад навести ознаке батерије, па ако неко случајно има идеју где би се могла наћи, бићу му захвалан за информацију.
Ја сам претраживао на интернету али нашао сам само батерије никал-манганхидридне (Ni-MH) а ова моја је литијум-јонска (Li-ion).

Ево карактеристика:

QB-15Li
Voltage:7.4 V
Volume: 8 14 Wh (1100 mAh)

Станица Зонтон 999 је копија станице Kenwood TH-22AT али кад тражим батерју за тог Кенвуда, налазим идентичан облик али Ni-MH 6.0 V.
Кад нађем неку литијум-јонску за напон од 7,4 V, онда облик не одговара!

Следеће недеље, кад отопли, проверићу колико батерија издржи кад се укључује предаја - морам наћи "жртву" која има радио станицу и која може да одвоји време за "игру"...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #517 poslato: 21, 04, 2017, 09:31:53 pre podne »
Cika Lazo , jesi li probao da zovnes Elektricara!? Postoji mogucnost da on ima bateriju! upavusi
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #518 poslato: 21, 04, 2017, 09:38:28 pre podne »
Cika Lazo , jesi li probao da zovnes Elektricara!? Postoji mogucnost da on ima bateriju! upavusi

Јесам, Деда. Чули смо се и дописивали ових дана. Чак ми је и послао батерију, коју сам му јуче вратио - послао ми је батерију за Зонтона 999Г.
Он ми је и рекао да мисли да се та батерија више не производи јер се тај модел станице више не прави.

Разговарао сам с још једним човеком из Београда, ког сам нашао преко огласа али ни он нема батерију за мене.

Мислим да ћу морати да покушам да ступим у везу с оним Бугарином, Петром, који је на Бубањ потоку продавао станице и батерије. Не знам да ли још долази али негде сам имао његове телефоне (и наш и бугарски). Само да мало отопли...

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1557
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #519 poslato: 21, 04, 2017, 10:13:48 pre podne »
Laki, a da li si razmisljao o ovoj varijanti:
http://www.svebaterije.net/strana/reparacija-baterija

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #520 poslato: 21, 04, 2017, 10:26:11 pre podne »
- ЗОКС

Моја батерија другачије изгледа - послаћу слику касније данас кад је смањим.


- ДулеН
Хвала, Душане. Ово би могло бити решење за мене.
Ја сам синоћ послао пар мејлова у Холандију и САД и чекам њихове одговоре али ово је овде код нас и делује ми извесније.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1557
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #521 poslato: 21, 04, 2017, 10:30:21 pre podne »
Nema na cemu da se zahvaljujes Laki.
U BGD imas bar jedno 10 radnji za reparaciju baterija. Ja sam to radio za stare laptopove i sve je bilo OK.
Proguglaj malo   "reparacija baterija"...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #522 poslato: 21, 04, 2017, 11:12:25 pre podne »
Evo kako izgleda moja baterija:


Sent from my P9000 using Tapatalk




Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #523 poslato: 21, 04, 2017, 19:27:00 posle podne »
Podseti me na ono odoba kad su se pojavili "walkman-i"...pa kad nema onih malih baterija frajeri zalepe selotejpom onu veliku od 4,5 onda kaseta semse i juznog vetra uz ladno pivo...nije da preporucujem tu varijantu al u tu tvoju bateriju nekako staje 5 malih od 1,5...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #524 poslato: 21, 04, 2017, 19:30:59 posle podne »
Javila mi se danas jedna devojčica iz Holandije. Kaže, ona nema ali se raspituje gde bi mi našla. Videću za koji dan. Ako ništa ne bude, ostaje ono što je DuleN predložio.

Sent from my P9000 using Tapatalk