E, ovako treba... > Radio stanice...

RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA

<< < (2/109) > >>

colonelo:

--- Citat: Zole  10, 01, 2011, 21:22:41 posle podne ---ja sam kupio takvu stanicu od bugarina , možda nekog drugog, za 50 eura i dao mi je vizit kartu sa brojevima telefona.
Možda je malo nezgodno da stavim broj ali kome treba poslaću. Zonton je ok

--- Kraj citata ---

Ajde molim te napisi malo kako si zadovoljan sa tom stanicom, baterija, tezina, domet i slicno. Posalji mi broj mobilnog na pp. Hvala

colonelo:
Zortere majstore, da li ova moze da se koristi kao nauticka? Alinco DJ180e

zorter:
Colonelo, po specifikaciji uredjaja verzija 180E ne moze na marin band. Za marine band treba 180TA/TA2/TB i ni jedna druga.

Evo pogledaj specifikaciju kanala uredjaja ALINCO DJ180.....

http://www.qsl.net/n3hym/owners/DJ-180-480_spec.pdf

Kapetan:
evo posle mesec i kusur da kazem nesto o ZONTON radio stanici ...

odmah da kazem da je redovno slusam kuci ... a nalazim se 2km pod pravim uglom od Dunava ... od moje pozicije slusam neki raspon od 1161-1168 km , inace zivim kod novog Merkura na Karaburmi izmedju dva brda (Slanacko i Zvezdarsko) pa su oni prepreke da ne cujem vam tog opsega .... znaci signal prolazi minimalno 1 km kroz kuce , drvece i slicne zezancije pre nego sto stigne do mene...

baterija je sasvim ok , svojevremeno sam zaboravio sam sam je ostavio ukljucenu i posle 4 dana jos uvek je radila, ali takodje i pazim da je ne punim svakog casa vec samo kad skroz crkne ... tu joj je i jedina mana posto ne pokazuje napunjenost baterije :(


sto se njenog dometa tice ... Zole i ja smo komunicirali na liniji Bela stena (Pancevacka strana ) sa jedne i Kartonka Avala sa druge strane a to mu dodje oko 5 km ... i zvuk je bio sasvim pristojan ....

pre par dana sam uzeo glomaxovu exetrnu antenu za jarbol testirao sam je u kucnim uslovima i radila je sasvim ok ... stavljam je sutra na jarbol pa cemo imati vise informacija... generalno se nadam boljem prijemu i boljoj repeticiji posto ce sa 1,5 metara antena biti podignuta na 9 metara visine ...

colonelo:
Ajmo forumasi jos malo preporuka. Nije valjda da samo Zorter i Kapetan imaju radio stanice. Sta je sa ostalima, koja su iskustva?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju