Autor Tema: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA  (Pročitano 240251 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #390 poslato: 08, 06, 2012, 07:21:10 pre podne »
Kapetane, koliko sam ja video na Zontonu 999 imate mogućnost memorisanja velikog broja kanala. Više od stotinu. Koliko to nautičkih kanala želite da memorišete ako ovoliki broj nije dovoljan?
Ali stanica pruža mogućnost praćenja na samo jednom kanalu. Za rad na više kanala - ipak treba platiti više.
Ukoliko grešim, molim da me Električar ispravi.

Imajući u vidu gde se mi krećemo i koje distance prelazimo, mislim da Z-999 i Z-999G su stanice koje zadovoljavaju naše potrebe. Naš problem je što nas nema dovoljno sa stanicama.
Kada bi svako ko je na vodi imao po jednu ovakvu stanicu, tada bi praktično svaki kilometar na vodi bio pokriven i uvek bi bio bar neko ko bi mogao da čuje naš poziv i pritekne nam u pomoć, a to je ono zašta nama stanice trebaju. Za slučaj da nam je potrebno da neko priskoči u pomoć zbog kvara motora, oštećenja plovila ili neke povrede.

Ja bih zato pozvao sve one koji su u mogućnosti da kupe stanicu - makar u rangu Z-999/Z-999G.
Znam ja da izdvojiti pedesetak evra danas više nije tako lako ali u interesu lične bezbednosti i u ime solidarnosti, svako plovilo bi trebalo da je ima kao deo obaveznog paketa opreme.

Zamolio bih Električara da još jednom prepračuna sve i da učini koliko može da cene Zonton stanica svede na oko 40-45 evra i učini ih još atraktivnijim za nas i na taj način omogući većem broju nautičara da ih poseduju. Verujem da bi na količini prodatih stanica mogao i on da nadje svoj interes. Biće tu kasnije održavanja, zamena baterija...

Kada bismo mi na forumu imali neke pare, mislim da bi bila dobra odluka da otkupimo ove tri ponudjene stanice i poručimo još desetak-dvadeset i da ih po povoljnim cenama stavimo na raspolaganje članovima foruma....

Eh, da, pre četrdesetak-pedesetak godina davao se jedan lep film u bioskopima. Naslov je bio: Moje želje, moji snovi...

Van mreže dankan

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #391 poslato: 08, 06, 2012, 08:53:53 pre podne »
@dankan na koji TH-22 misliš, Kenwood-ov ili kineza?


Kenwood TH-22E


"Kenwood" TH-22 (kinez)


73,
Filip YU1TTN

Mislim bas na Kenwood-ovu. Hvala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #392 poslato: 08, 06, 2012, 09:23:12 pre podne »
Lazo,za ne daj Boze kvara motora,havarije plovila,povredjivanja, itd,nece da moze sa ovom stanicom 999g.Ona,brate Lazo,fata do 8km,zavisno od konfiguracije akvatorije,i sluzi ,pretezno,za opet ne daj Boze,da te ne polupa neki veci brod,koji ti je na kursu.Stisnes 16-i pa kukas  ha,i sluzi caskanju na regati,malim vodama,beljarici itd.Za ona velika sranja,ne daj Boze,mobilni tel. i zoves spasilacke sluzbe,kuma,pobratima,komsinicu  ha ,moj Lazo
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #393 poslato: 08, 06, 2012, 10:48:02 pre podne »
Lazo,za ne daj Boze kvara motora,havarije plovila,povredjivanja, itd,nece da moze sa ovom stanicom 999g.Ona,brate Lazo,fata do 8km,zavisno od konfiguracije akvatorije,i sluzi ,pretezno,za opet ne daj Boze,da te ne polupa neki veci brod,koji ti je na kursu.Stisnes 16-i pa kukas  ha,i sluzi caskanju na regati,malim vodama,beljarici itd.Za ona velika sranja,ne daj Boze,mobilni tel. i zoves spasilacke sluzbe,kuma,pobratima,komsinicu  ha ,moj Lazo


Hogare, ja sam upravo zato i rekao kako bi bilo lepo kada bi svi imali makar takve stanice. Tada bi se verovatno uvek u tom prostoru koji je pokriven signalom našao neko ko bi nas čuo.
Sve ostalo se slažem.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #394 poslato: 08, 06, 2012, 11:53:17 pre podne »
ljudi oce neko da mi preporuci jeftinu RUCNU stanicu na kojoj mogu:
-da memorisem sve nauticke kanale i da ostane za jos po nesto
-da slusam dva kanala u isto vreme

Kod električara imas Wouxun, ali je to dual bander i zato je skuplji (oko120e) a drugi opseg ti ne treba.

Zato lepo ti tvoj zontorn 999g, isprogramiraj baš onako kako si opisao i izbaci iz scan liste sve osim 16 i 88 kanala (pretpostavljam da ti je to namera), a 16 namestiš kao prioritetni. Tada sekvencijalno skeniranje samo ta dva kanala traje manje od sekunde, i uvek cuješ gde ima saobraćaja.
Komanda na tastaturi da to pokreneš je A-5 (func-scan).

Ostale kanale snimiš na zgodno mesto tako da tastaturom biras 10 za deseti kanal, 72 za sedamdeset drugi itd.

Mogu da pomognem da ti ubacim takav fajl u stanicu, traje 7 sekundi, a već smo radili nekim drugarima.
Ako imas 999 bez G, onda moramo zamoliti električara da nam posalje SW za programiranje, ili bar da nam kaže originalni naziv stanice.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #395 poslato: 08, 06, 2012, 12:13:46 posle podne »
Lazo,za ne daj Boze kvara motora,havarije plovila,povredjivanja, itd,nece da moze sa ovom stanicom 999g.Ona,brate Lazo,fata do 8km,zavisno od konfiguracije akvatorije,i sluzi ,pretezno,za opet ne daj Boze,da te ne polupa neki veci brod,koji ti je na kursu.Stisnes 16-i pa kukas  ha,i sluzi caskanju na regati,malim vodama,beljarici itd.Za ona velika sranja,ne daj Boze,mobilni tel. i zoves spasilacke sluzbe,kuma,pobratima,komsinicu  ha ,moj Lazo
Dzaba kuknjava,ja idem sredinom,a ti vidi gde ces.  6589
Ispravka,brod nikada nece uci tebi u putanju,vec obrnuto.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #396 poslato: 08, 06, 2012, 14:45:19 posle podne »
...
 izbaci iz scan liste sve osim 16 i 88 kanala (pretpostavljam da ti je to namera), a 16 namestiš kao prioritetni. Tada sekvencijalno skeniranje samo ta dva kanala traje manje od sekunde, i uvek cuješ gde ima saobraćaja.
Komanda na tastaturi da to pokreneš je A-5 (func-scan).

Ostale kanale snimiš na zgodno mesto tako da tastaturom biras 10 za deseti kanal, 72 za sedamdeset drugi itd.

Mogu da pomognem da ti ubacim takav fajl u stanicu, traje 7 sekundi, a već smo radili nekim drugarima.
Ako imas 999 bez G, onda moramo zamoliti električara da nam posalje SW za programiranje, ili bar da nam kaže originalni naziv stanice.


Terca, ima nas još koji imamo stariji model (999) pa bi bilo zaista vrlo korisno kada bi mogli da nam pomognete oko tog programiranja. Molim vas da nabavite taj SW (šta god to bilo) pa da se negde nadjemo i polako, uz pivo, da to podesimo na svojim stanicama.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #397 poslato: 08, 06, 2012, 15:52:51 posle podne »
Gorance,ja to napisah saleci se,a da kuka nego sta  lol,zar bez kukanje da nagrabusi.Naravno da ce da bezi,ko moze,recimo kao juce jednom Rumunskom guracu,koji je prozujao pored nas na Savi,sa svega 30kmh.On se ne sklanja,osim kolezi,kad su na istom kursu,jer je isao uzvodno  thumbup.To je sve poznato,ama,situacija ,recimo,okretanje veeelikog broda,a Laza blizo peca,il pije kafu sa komsinicu,na sidru  lol.E na to kukanje sam mislio,pa izgleda moradoh da objasnim.Nadam se da Lazina zena ne cita ove nase baljezgarije,u suprotnom puce forum ko nista,a i mi sa snjega  roll4 k5
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže elektricar

  • Moderator
  • Mali od Roštilja
  • *****
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
  • www.yt1prm.elektricar.eu
    • yt1prm prodaja i servis radiostanica
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #398 poslato: 08, 06, 2012, 16:07:31 posle podne »
dragi moji prijatelji zonton 999 bez g  ili kopija kenwooda th22at je u originalu BFDX model stanice i za njega nema neki softver to je tako programirano u epromu i nemoze se menjati ili pak ja neznam , a zonton 999G sa g je model u originalu Anytone at288g i ima softvera za njega ali i ima mnostvo funkcija u meniju prioritet skeniranje i jos mnogo toga sto u zontonu 999 nema nikakfih narocitih opcija alii ga mozete isklonirati sa vec nekim koji je rucno programiran a u zontonu 999 je kenwodova masinerija prijemnik i predajnik a sam procesor je njihov kineski tako da je stur a i kenwoodi su poznati da nisu nesto selektivni ine preterano osetljivi na prijemu a stose tice dometa svaka rucna stanica sa 5w snage i istim tipom antene mora imati isti domet ako je to 8km i zonton sa g i bez g sa 5wati i motorola i kenwood i yausu i icom i alan i midland ma koju god uzeli sa istom snagom i istom antenom morate +-imati isti domet jer od snage lokacije pozicije antene i prijemnika zavisi domet  m07800
www.yt1prm.elektricar.eu prodaja opreme za komunikaciju info tel 066002212

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #399 poslato: 08, 06, 2012, 18:23:58 posle podne »
dragi moji prijatelji zonton 999 bez g  ili kopija kenwooda th22at je u originalu BFDX model stanice i za njega nema neki softver to je tako programirano u epromu i nemoze se menjati ili pak ja neznam , a zonton 999G sa g je model u originalu Anytone at288g i ima softvera za njega ali i ima mnostvo funkcija u meniju prioritet skeniranje i jos mnogo toga sto u zontonu 999 nema nikakfih narocitih opcija alii ga mozete isklonirati sa vec nekim koji je rucno programiran a u zontonu 999 je kenwodova masinerija prijemnik i predajnik a sam procesor je njihov kineski tako da je stur a i kenwoodi su poznati da nisu nesto selektivni ine preterano osetljivi na prijemu a stose tice dometa svaka rucna stanica sa 5w snage i istim tipom antene mora imati isti domet ako je to 8km i zonton sa g i bez g sa 5wati i motorola i kenwood i yausu i icom i alan i midland ma koju god uzeli sa istom snagom i istom antenom morate +-imati isti domet jer od snage lokacije pozicije antene i prijemnika zavisi domet  m07800

Milane, ne zamerite ali ja nisam razumeo. Obeležio sam deove koji me bune.

Da li se kod Z-999 može izvršiti podešavanje selektivnog skeniranja ili ne može?
Ako može - kako?
Ko to zna i može da uradi?


Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #400 poslato: 08, 06, 2012, 19:05:49 posle podne »
Moze Lazo i selektivno skeniranje i ukucavanje nautickih frekfenci,upravo o tome je pisao Terca o tom na regati uz hladno pivo,jer mora rucno da se ukuca. m4
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #401 poslato: 08, 06, 2012, 19:16:52 posle podne »
Gorance,ja to napisah saleci se,a da kuka nego sta  lol,zar bez kukanje da nagrabusi.Naravno da ce da bezi,ko moze,recimo kao juce jednom Rumunskom guracu,koji je prozujao pored nas na Savi,sa svega 30kmh.On se ne sklanja,osim kolezi,kad su na istom kursu,jer je isao uzvodno  thumbup.To je sve poznato,ama,situacija ,recimo,okretanje veeelikog broda,a Laza blizo peca,il pije kafu sa komsinicu,na sidru  lol.E na to kukanje sam mislio,pa izgleda moradoh da objasnim.Nadam se da Lazina zena ne cita ove nase baljezgarije,u suprotnom puce forum ko nista,a i mi sa snjega  roll4 k5

Molio bih za info ako nešto znaš, šta trza kod laze u bašti.Nije mi samo jasno kako to ;,na sidru pije kafu s komšinicu.Mada ni okretanje velikog broda u bašti nerazumem, al valda kapetan barže zna šta radi. ffff

Van mreže elektricar

  • Moderator
  • Mali od Roštilja
  • *****
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
  • www.yt1prm.elektricar.eu
    • yt1prm prodaja i servis radiostanica
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #402 poslato: 08, 06, 2012, 19:17:17 posle podne »
moze selektivno skeniranje , softver nema ili ja neznam da ima za taj model koliko sam upucen a pokusavao sam neki nesto da vratim u zivot i svasta trazio nije mi uspelo cackao neko po dugmici razne konbinacije i izbrisao eprom i na displeju pise unprogram, a kloniranej vam je nesto vema lako i brzo spojite jednu da kazem praznu stanicu sa nekom koja je vec rucno sve podesena sa kanalima i skeniranjem i memorijom i samo izvrsite kloniranje s jedne na drugu i imas potpuno isto podesenu i memorisanu drugu stanicu i tako sa svakom sledecom
nadam se da sam bio malo jasniji a opet sam pisao dugacko i siroko  tamburanje
www.yt1prm.elektricar.eu prodaja opreme za komunikaciju info tel 066002212

Van mreže dankan

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #403 poslato: 08, 06, 2012, 20:15:54 posle podne »
Molim savet, kupiti novu zonton 999g ili polovni kenwood th22? Cena ista!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: RUCNA NAUTICKA RADIO STANICA
« Odgovor #404 poslato: 08, 06, 2012, 20:24:17 posle podne »
Molim savet, kupiti novu zonton 999g ili polovni kenwood th22? Cena ista!

Kad sam ja kupio novu Z-999 u kutiji je bilo uputstvo za rukovanje i na prvoj strani je pisalo:
    Modeli obuhvaćeni ovim uputstvom:
    Kenwood TH-22AT: 16-channel VHF FM Transceiver
    Kenwood TH-22AT: 16-channel UHF FM Transceiver

Dakle, Z-999G kao noviji model trebalo bi da je bolja kupovina od polovnog kevuda. Ili se možda varam? Nadam se da će nam Milan dati pravi odgovor.