Autor Tema: Brodarska škola - Yacht master  (Pročitano 10326 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Brodarska škola - Yacht master
« poslato: 24, 03, 2009, 23:32:51 posle podne »
Ne znam da li je ovde mesto za ovu najavu, ali evo obaveštenja koje sam dobio iz Brodarske Škole:

INFORMACIJA O ODRŽAVANJU OBUKE ZA STICANJE OVLAŠĆENJA ZA VODITELJA JAHTE

Škola za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju ispunjava uslove za vršenje obuke za sticanje ovlašćenja o osposobljenosti za voditelja jahte i za to ima rešenje Ministarstva za infrastrukturu Republike Srbije br. 152-02-00003/2006-15 od 06.07.2006. godine.

Obuka se organizuje svakog trećeg vikenda u mesecu (ukoliko ima zainteresovanih kandidata). Obuka traje tri uzastopna vikenda po sledećem rasporedu:
  • petkom od 14.00 do 18.00 časova
  • subotom od 10.00 do 15.00 časova
  • nedeljom od 10.00 do 15 časova

Škola je u obavezi da o početku obuke obavesti Ministarstvo za infrastrukturu, sektor za vodni saobraćaj i Kapetaniju pristaništa Beograd, u cilju organizovanja ispita za sticanje ovlašćenja, koji se obavlja nakon završene obuke u ponedeljak u 17.00 časova u Kapetaniji pristaništa Beograd.

Nastavne teme obuke su sledeće:
  • navigacija (teorija i praktične vežbe) - osnove terestričke navigacije, osnove astronomske navigacije, razne metode određivanja pozicije broda, plovidba u područjima teškim za navigaciju i u posebnim uslovima, upotreba i održavanje pomorskih karata, publikacije i priručnici za plovidbu i njihova upotreba (obaveštenja za pomorce, radio navigaciona upozorenja, peljari), rad na elektronskim kartama, upotreba elektronskih navigacionih pomagala i uređaja za određivanje pozicije broda
  • manevrisanje brodom (teorija i praktične vežbe) - poznavanje manevarskih sposobnosti broda, pristajanje uz obalu, drugi brod i na plutaču, isplovljavanje brodom, pravila za izbegavanje sudara, zastavice međunarodnog signalnog koda, pomorski uzlovi (čvorovi), pomorska svetla, manevar sidrenja
  • sigurnost na moru - načela vršenja palubne straže, osiguranje za plovidbu u nevremenu i držanje straže u slučaju vanrednih okolnosti, napuštanje broda, komunikacija u nuždi i pozivi opasnosti, nasukanje, spašavanje lica iz mora, delovanje u slučaju prodora vode, kormilarenje u nuždi, mere opreza pri plovidbi u uslovima smanjene vidljivosti
  • pomorska meteorologija - dnevna promena vremena, vetrovi, Beaufortova i Dagalsova skala vetra i mora, prijem meteoroloških prognoza, morske struje, plima i oseka, talasi, padavine
  • pomorsko pravo - pomorske isprave, knjige i svedočanstva, prijava odlaska/dolaska broda, granice plovidbe i podela mora, sudar brodara, odgovornost brodara za fizički integritet članova posade, međunarodne konvencije i pravila
  • engleski jezik - poznavanje brodske i opšte pomorske terminologije, korišćenje pomorskih karata i obaveštenja za pomorce, pomorska meteorologija, , uspešna i delotvorna komunikacija na engleskom jeziku sa drugim brodovima i obalnim radio-stanicama imajući u vidu sigurnost plovidbe, koristeći pri tome Standardni pomorski navigacijski rečnik i standardne pomorske izraze u komunikaciji
  • poznavanje broda i brodskog postrojenja - brodska konstrukcija, osnove stabiliteta broda, brodski motori, opsluživanje motora, brodske električne instalacije, oprema za vez i sidrenje broda, kormilo i kormilarski uređaj, održavanje broda

Obuku izvode tri kapetana duge plovidbe sa dugogodišnjim iskustvom na trgovačkim brodovima, kao i na motornim jahtama i jedrilicama, jedan kapetan unutrašnje plovidbe, jedan upravitelj stroja i jedan inženjer brodogradnje. Svi predavači poseduju i dugogodišnje iskustvo u obučavanju posade na pomorskim i rečnim brodovima.

Cena obuke (u Brodarskoj školi): 450 eura + PDV, u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate
Cena ispita (u Kapetaniji Beograd): 10000, 00 dinara


Kontakti:
Adresa škole: Miloša Pocerca br.2 - u blizini Palate pravde

Direktor škole: Tatjana Đokić
direktan telefon: +381 11 362 07 43
e-mail: sbbh@eunet.rs

Organizator obuke: Tatjana Čepurac
telefon: +381 11 264 43 96

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #1 poslato: 24, 03, 2009, 23:35:29 posle podne »
sta tacno ovo znaci ?

STICANJE OVLAŠĆENJA ZA VODITELJA JAHTE

da li to vazi i u ostalim drzavama kao recimo ova dozvola za voznju motornig camca ?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #2 poslato: 25, 03, 2009, 08:37:07 pre podne »
ma to je za ove što imaju jahte, nije za nas :) :) :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Yacht master
« Odgovor #3 poslato: 25, 03, 2009, 09:33:11 pre podne »
Ove diplome vaze svuda.

Isti kurs se odrzava i na Vojnoj akademiji, i mislim da je na malo visem nivou. Traje 10 dana, od 8-14 i od 16-19. Provericu sa covekom koji organizuje kurs da li smem da ovde objavim njegov telefon. U svakom slucaju, ako je neko zainteresovan neka mi posalje PP pa cu vas povezati.

Uverenje koje izdaje Ministarstvo ovako izgleda:



aj baci kontakt

a sta se podrazumeva pod jahtom koliko brt-a , istisnine, duzine???

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #4 poslato: 25, 03, 2009, 09:56:43 pre podne »
koliko se ja razumem trebalo bi da je do 100 BRT. ovo je do sada moglo da se polaze samo u crnoj gori i hrvatskoj.
« Poslednja izmena: 25, 03, 2009, 12:03:28 posle podne espresso »
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #5 poslato: 25, 03, 2009, 11:31:00 pre podne »
do 100 BRT-a (Bruto Registarskih Tona, sto nije malo uopste)...ja upravo pohadjam to ...na brodarskoj...kurs je vec poceo ali videcu danas da li mogu da se prikljuce zainteresovani...ako ih ima...cena je oko 60.000...za sad...ako neko zeli nek cimne na fon 064/ 142 42 44
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #6 poslato: 25, 03, 2009, 20:11:20 posle podne »
do 100 BRT-a (Bruto Registarskih Tona, sto nije malo uopste)...ja upravo pohadjam to ...na brodarskoj...kurs je vec poceo ali videcu danas da li mogu da se prikljuce zainteresovani...ako ih ima...cena je oko 60.000...za sad...ako neko zeli nek cimne na fon 064/ 142 42 44

ak kad bude sledeci cimaj me da ne ulecem na pola :) i vidi da li moze preko firme :)

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #7 poslato: 25, 03, 2009, 20:45:24 posle podne »
... sutra cu sve da ti saznam ...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #8 poslato: 05, 04, 2009, 00:21:19 pre podne »
koji je danas datum, a još nema odgovora
 :wild:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #9 poslato: 05, 04, 2009, 00:27:17 pre podne »
koji je danas datum, a još nema odgovora
 :wild:

javio mi na mob :) cekamo sledecu turu pa idemo obojica :)

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #10 poslato: 05, 04, 2009, 18:49:45 posle podne »
javite na vreme znam jos zainteresovanih
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Boban7

  • Captain Bob
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • Carpe Diem
    • Gulet Cruise at Adriatic
Odg: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #11 poslato: 18, 11, 2011, 03:01:31 pre podne »
Samo da znate da Hrvati ne priznaju sertifikate iz Srbije dok Crnogorske dozvole priznaju. U praksi nisam cuo da je neko imao problema na vodi u vezi toga, ali ako im niste simpaticni uvek mogu da izvuku keca iz rukava. Za razliku od njih, Crnogorci priznaju nase dozvole.

pozz
Capt.Bob

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #12 poslato: 18, 11, 2011, 09:55:26 pre podne »
Samo da znate da Hrvati ne priznaju sertifikate iz Srbije dok Crnogorske dozvole priznaju. U praksi nisam cuo da je neko imao problema na vodi u vezi toga, ali ako im niste simpaticni uvek mogu da izvuku keca iz rukava. Za razliku od njih, Crnogorci priznaju nase dozvole.

pozz
Capt.Bob

Bobane šta bi sa brodom jel uspeo plan?

Van mreže Boban7

  • Captain Bob
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • Carpe Diem
    • Gulet Cruise at Adriatic
Odg: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #13 poslato: 18, 11, 2011, 18:42:47 posle podne »
Samo cu kratko, sobzirom da smo ovde na drugoj temi, a sto se moje pustolovine tice, to zasluzuje daleko vise prostora i vremena. Brod sam doterao iz Turske i izvukao ga na suvi dok u Baru. Mislim da cu ovde otvoriti novu temu odrzavanja drvenih brodova

pozz
Capt.Bob

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Brodarska škola - Yacht master
« Odgovor #14 poslato: 18, 11, 2011, 18:51:30 posle podne »
Samo cu kratko, sobzirom da smo ovde na drugoj temi, a sto se moje pustolovine tice, to zasluzuje daleko vise prostora i vremena. Brod sam doterao iz Turske i izvukao ga na suvi dok u Baru. Mislim da cu ovde otvoriti novu temu odrzavanja drvenih brodova

pozz
Capt.Bob

A vala tolko ofa u drugim temama neka pomeraju ovo posle ovo je opravdano skretanje sa teme. Hajde pokreni temu baš me zanima taj jedrenjak i iskustva iako sam mislio na onaj metalni ledolomac :drinks: