Autor Tema: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem  (Pročitano 3161 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

iverko

  • Gost
Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« poslato: 24, 03, 2009, 15:37:02 posle podne »
Elem, izadjem pre dve godine drugi put na ispit (dozvolu iz 1976 izdubio) na ispit u kapetaniji.
Kapetani razumni, vide ljude muka naterala, ispricaju sta treba da se zna, nasta treba da se obrati paznja itd. E sda dodje neka doktorka pa pita. Meni zapane, kako da prepoznam i sta da radim kod unutrasnjeg krvavljenja. Kuku, lele, pa to ni neki doktori ne znaju. Sta cu kud cu, malo levo, pa desno, malo pravo, malo kukaj i na kraju kazem u sali: Bacio bih ga u vodu, da mu muke prekratim, jer ako se to desi nekom na vodi, posebno u pustahiji, onda ni helikopeter ne bi pomogao. I polozim, a zamalo da prokrvarim i to iznutra (bio bih jedini koji je pao u tom mesecu ili mozda godini - bruka).
Sad ozbiljno: ima li neko pravi savet za ovo. Cini mi se da bi se skoro sve dalo srediti, ali ovo  :agree:
Pozdrav

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #1 poslato: 24, 03, 2009, 15:42:38 posle podne »
Mislim da je KNINDZA jedini merodavan da odgovori na ovo pitanje, ili najbolje da postuje neki kratak kurs iz prve pomoci na rekama, morima, jezerima, bazenima.....(necu da kazem NA VODI). :taunt:

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #2 poslato: 24, 03, 2009, 19:12:46 posle podne »
Iverko strahovit problem je prva pomoc u ovoj drzavi, razlikuje se 10 udzbenika od polaganje za camac do polaganja za automobil....shto je najgore nijedan nije tacan, uglavnom su svi zastareli a doktrine se menjaju brzo...

Jedina dobra vest je da ce Crveni krst Srbije ove godine kao referent iz oblasti prve pomoci doneti najnoviji udzbenik skojim ce se resiti nedoumice ;)
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #3 poslato: 24, 03, 2009, 19:15:51 posle podne »
Uh bre, a sto ste tolko alergicni NA VODu(I). Znam da je pivo bolje :drinks:
Jes' da su tamo neki uzeli banku i pravo da pljuju po svemu i svima, ali su sad malo olabavili (da ne ulazim u detalje).
Evo vidim da je ovo pitanje za KNINDZU, pa da predhodni post neko (pre)baci na onu drugu diskusiju, ja sam nepismen za to. Admim. pomagajte, pogresio sam.  :pioneer:
Mene su iznedalili sa reagovanjem. Posle sajma nautike u BGD neko je trazio slike jer ih nije bilo, a ja da se ne bih "kitio tudjim perjem" postujem link sa slikama sa ovog foruma.Oni su obrisali moj post a slike "obradili" u photoshop-u i postavili kao svoje. Od tada sam se kod njih odjavio i vise ne posecujem taj forum. Ne trpr konkurenciju i veoma su ljubomorni. Vise me ne zanimaju.
A sto se tice teme ako si pogresio, sam izbrisi pogreseni post a tekst posta ponovo napisi tamo gde treba.Pozzzzzz :good: :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #4 poslato: 24, 03, 2009, 19:32:17 posle podne »
Ne da sam se zarazio vec porodicu "zapostavio". Ovde provodim po 10-12 sati dnevno. A NA VODI posecujem samo berzu, forum vise NEEEEEEEEE.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #5 poslato: 24, 03, 2009, 19:44:50 posle podne »
Sva sreca  :dance1: sto moja ne zana kako da proveri. Pre podne radi a ja sam na bolovanju pa koristim priliku. Jedino uvece mi klinac mazne modem (kad mu dodje devojka) inace bi bio i vise na forumu. :good: :good:

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
???: Prva pomoc - na ispitu za upravljanje camcem
« Odgovor #6 poslato: 24, 03, 2009, 19:48:42 posle podne »
Iverko evo postavio sam odgovor na tvoje pitanje...na ovoj je adresi pa ce biti pomerena na zakljucanu temu Prva pomoc..

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,379.new.html#new
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.