Autor Tema: PITANJA-BEZBEDNOST  (Pročitano 10375 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
PITANJA-BEZBEDNOST
« poslato: 24, 03, 2009, 03:24:48 pre podne »
Evo ovako trenutno sam u fazi pisanja jednog projekta pa mi treba vasa pomoc.
Zeleo bih da svi ucestvujete tako shto cete svi ispisati po jedno pitanje na koje nemate odgovor a vezano je za vashu bezbednost dok plovite svojim ladjama.

Evo ja cu prvi:

 
Shta ako slucajno upadnem u vodu u zimskom periodu?



Na vas je red, molim vas da se zapitate........
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #1 poslato: 24, 03, 2009, 16:06:23 posle podne »
sta ako naidjemo na utopljenika?
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #2 poslato: 24, 03, 2009, 16:10:28 posle podne »
Šta ako izbije požar, kako gasiti, sa čim i sl.
Šta ako je u plovidbi, bacati sidro, pa gasiti, šta imati od bezbednosne opreme, da li pomažu neki detektori i sl. Možda je ovo za posebnu temi

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #3 poslato: 24, 03, 2009, 16:13:39 posle podne »
@broker

kompletne procedure u slucaju pozara na brodu imas u nautickim prirucnicima. jeste na "americkom" ali nije komplikovano.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #4 poslato: 24, 03, 2009, 16:25:35 posle podne »
Kako reagovati ako "naletis" (recimo na plazi) na nekog ko je dobio epilepticki napad.
Ili mozda neko od "putnika" na brodu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #5 poslato: 24, 03, 2009, 16:32:10 posle podne »
sta ako naidjemo na utopljenika?
 Nezvanicno,ali nemoj da si rekao da sam ti ovo ja preporucio!!!U voznji,bas tada ti zvoni mobilni pa ga nisi video,bas tada ti se prosulo pivo u krilo a i nesto ne vidis dobro u zadnje vreme!!!Vezan si uz obalu a on se naslonio na camac,caklju u ruke i prosledi ga dalje,odvezi camac i promeni mesto.Obavezno uzvodno!!!To nije prizor koji zelis da vidis,ikada!!!!A o peripetiji sa policijom i pisanjem izjava da ne pricam!!!Evo,i sada mi nije dobro kada se setim a proslo je toliko godina!!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #6 poslato: 24, 03, 2009, 16:40:27 posle podne »
U vezi pozara treba imati aparat za gasenje pozara a i voda je tu.Sad aparati su kao i za kola.Postoje zavisno od kolicine praha od S-1

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #7 poslato: 24, 03, 2009, 16:41:44 posle podne »
sta ako naidjemo na utopljenika?
 Nezvanicno,ali nemoj da si rekao da sam ti ovo ja preporucio!!!U voznji,bas tada ti zvoni mobilni pa ga nisi video,bas tada ti se prosulo pivo u krilo a i nesto ne vidis dobro u zadnje vreme!!!Vezan si uz obalu a on se naslonio na camac,caklju u ruke i prosledi ga dalje,odvezi camac i promeni mesto.Obavezno uzvodno!!!To nije prizor koji zelis da vidis,ikada!!!!A o peripetiji sa policijom i pisanjem izjava da ne pricam!!!Evo,i sada mi nije dobro kada se setim a proslo je toliko godina!!!

Deda, u pravu si. Ponasaju se kao da si ti nekog utopio. Toliko pitanja na koje nemas odgovor, da je to neverovatno. A opet kako da prosledis dalje kad znas da neko traga za nesrecnikom/com. I on/ona ima porodicu. Ne znam sta bih radio, kad bi mi se desilo da naletim na utopljenika? Verovatno bih pokusao da pozovem policiju skrivenim brojem sa mobilnog a ja "pobegao" sto dalje od tog mesta.  :scare:

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #8 poslato: 24, 03, 2009, 16:44:31 posle podne »
Otisli smo malo offtopic...trenutno idemo samo pitanja a ako nekoga interesuje neko pitanje neka otvori temu...ovo je samo jedan vid istrazivanja koji mi je potreban kako bi dovrsio pisanje jednog projekta...

Za sada su pitanja vrlo interesantna, idemo dalje.
Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #9 poslato: 24, 03, 2009, 16:52:30 posle podne »
sta ako naidjemo na utopljenika?
 Nezvanicno,ali nemoj da si rekao da sam ti ovo ja preporucio!!!U voznji,bas tada ti zvoni mobilni pa ga nisi video,bas tada ti se prosulo pivo u krilo a i nesto ne vidis dobro u zadnje vreme!!!Vezan si uz obalu a on se naslonio na camac,caklju u ruke i prosledi ga dalje,odvezi camac i promeni mesto.Obavezno uzvodno!!!To nije prizor koji zelis da vidis,ikada!!!!A o peripetiji sa policijom i pisanjem izjava da ne pricam!!!Evo,i sada mi nije dobro kada se setim a proslo je toliko godina!!!

Deda, u pravu si. Ponasaju se kao da si ti nekog utopio. Toliko pitanja na koje nemas odgovor, da je to neverovatno. A opet kako da prosledis dalje kad znas da neko traga za nesrecnikom/com. I on/ona ima porodicu. Ne znam sta bih radio, kad bi mi se desilo da naletim na utopljenika? Verovatno bih pokusao da pozovem policiju skrivenim brojem sa mobilnog a ja "pobegao" sto dalje od tog mesta.  :scare:
     Ja sam dobio grdnju sto nisam obezbedio da telo ostane na mestu gde je nadjeno!!!Sta je trebalo?Da zagazim u vodu i drzim ga za ruku!!!Tada mi je receno da ukoliko je telo dalje od obale ga treba pratiti i obavestiti policiju a mobilni tada nisu postojali ni kao ideja!!Ako je uz obalu,preduzeti mere da telo ostane na mestu itd....Osnovno:pozvati policiju a radio stanice imali samo drzavni brodovi!!!Muka ziva!!!Mislim da je sada isto!!    Izvini Knindza morao sam da kazem!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #10 poslato: 24, 03, 2009, 16:58:31 posle podne »
Od S-1

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #11 poslato: 24, 03, 2009, 17:02:59 posle podne »
Otisli smo malo offtopic...trenutno idemo samo pitanja a ako nekoga interesuje neko pitanje neka otvori temu...ovo je samo jedan vid istrazivanja koji mi je potreban kako bi dovrsio pisanje jednog projekta...

Za sada su pitanja vrlo interesantna, idemo dalje.

Ok, necemo polemisati da ne odemo offtopic.
Evo jos jedno pitanje:
Kako reagovati kod povreda glave kod koje je doslo do krvarenja (ne mora biti obilno)?

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #12 poslato: 24, 03, 2009, 17:07:16 posle podne »
Šta raditi ako ti po oluji padne velika topola na lađu a pod tobom 5 metara dubina vode . :scare:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #13 poslato: 24, 03, 2009, 18:11:08 posle podne »
GUUUSTA Magla, neznaš ni gde je levo ni desno, ni uzvodno ni nizvodno, a ide brod!

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: PITANJA-BEZBEDNOST
« Odgovor #14 poslato: 24, 03, 2009, 20:13:32 posle podne »
Sta ako posle brodoloma ostanes na pustom ostrvu sa rodjenom zenom? :suicide: