Autor Tema: Zna li neko nesto o ovom motoru...  (Pročitano 8567 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #30 poslato: 07, 01, 2011, 21:30:19 posle podne »
Da si samo ranije reagovao....nema ni mesec dana kako sam ja moj johnson 6 prodao-stvarno je bio bez mane...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #31 poslato: 07, 01, 2011, 21:31:59 posle podne »
Petre, Laza (LSI) je u pravu. Zoki je prodavao Hondu 2hp za 250€. Prilicno mlad motor.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #32 poslato: 07, 01, 2011, 21:33:57 posle podne »
@ LSI
@Zorter

Sa Zokijem sam se prvo cuo.

2hp mi je malo. Sada imam Tomos 4hp.

Hocu da ga menjam za nesto malo jace.

Zoki ima najace 4hp.

Pogledace i on pa ce mi javiti.

Hvala.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #33 poslato: 07, 01, 2011, 21:35:05 posle podne »
Da si samo ranije reagovao....nema ni mesec dana kako sam ja moj johnson 6 prodao-stvarno je bio bez mane...

E, jebi ga. Nisam nesto iskreno ni planirao.

Moj matori sad rece ajde da spremimo nesto jace za sezonu i ja jedva docekao, pa reko da nadjem nesto.


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #34 poslato: 07, 01, 2011, 21:41:13 posle podne »
Ma naci cete.
Strpi se malo.
Deda je u pravu, imas bar dva meseca fore, do kupovine i sezonskog skoka cena.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #35 poslato: 08, 01, 2011, 08:26:36 pre podne »
 :good:

Mislim da i Vlada prišić iz Futoga ima u ponudi polovne motore, a obzirom da ima i servis motora.....nazovi i pitaj


Citat
www.motonautikaelko.co.rs
« Poslednja izmena: 08, 01, 2011, 08:41:03 pre podne Zoran Marinković »
Deda Zoran

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #36 poslato: 08, 01, 2011, 13:10:20 posle podne »
Hvala Zoki na odgovoru. Videcu od ponedeljka da kontaktiram coveka.


Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #37 poslato: 08, 01, 2011, 14:04:37 posle podne »
evo i ja da pomognem sa informacijom vise , danas sam video tri motorceta izmedju ostalog i taj dzonson od sest konja jedan evinrud cetvorka i neko motorce od 3.5 konjica nemam pojma koja je marka svi su doneti kombijem iz svajcarske (covek prodaje pored kombija na svajcarske table) ceni ih pocetno svaki sto evra svi su na prvoj boji elise bez ostecenja i jako solidno izgledaju ja sam se zagledao u malog evinruda i mogao je na osamdeset evra da padne dogovor , nisam ulazio u dalju pricu ali sam slikao i pokupio kontakt telefon inace covek je lociran u kikindi zivi i radi u svici... telefon065 5035256 pa sad ako ovo nije povoljno onda da pricamo o trista cetristo evra ...po meni ovi maratonci iz minulih vremena toliko treba i da kostaju... pa sad ako sam nekom pomogao   :)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #38 poslato: 08, 01, 2011, 14:34:19 posle podne »

sto bi tal lik prodavao u srbiji te motore po 80 evra kad u svici ih moze prodati ladno za po 130 do 200 evra mislim ako nisu apen drpen motori i u funkciji da budu? nerazumem to nikako!
a 80 evra za krsinu koja neradi ili u nekom vecem defektu ti je isto previse, pa sad neznam.

Nije dzaba dobar motor 300 do 600 evra u toj ks klasi.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #39 poslato: 08, 01, 2011, 18:26:42 posle podne »

sto bi tal lik prodavao u srbiji te motore po 80 evra kad u svici ih moze prodati ladno za po 130 do 200 evra mislim ako nisu apen drpen motori i u funkciji da budu? nerazumem to nikako!
a 80 evra za krsinu koja neradi ili u nekom vecem defektu ti je isto previse, pa sad neznam.

Nije dzaba dobar motor 300 do 600 evra u toj ks klasi.    ..

moj odgovor

pa ja stvarno neznam sta da kazem nesto i  ja visim u Shvabiji bas na Bodenskom jezeru a malo i preturam po nautickim prodavnicama svracao sam i u Ghoren bas gde im je ona velika marina i prodavnica (ti ces to bolje znati)i nije da sam neverni Toma da shvajcarci placaju ovakve motore 130e taman posla mada moj ujak kad ja gledam ovo  tamo samo se smeje i kaze da to Nemci ne kupuju a onda vidim da u Bauhausu mozes malog mecurija pazariti na akciji za 400 evrica sa rezervoarom na sebi cetri takta itd dvadesetcetri meseca garancije itd i u nepreglednom redu jedrilica i kojekakvih plovila nisam imao prilike da vidim nesto mnogo oldtajmera sve motorcici maksimalno deset godina starosti al' ajd mozda se nesto promenilo ja sam to video u novembru prosle godine. Ne zameri O.masteru verovatno si u materiji ...zakljucujem po nicku nisam za neke rasprave danas sam video pogledao slikao kao informaciju mada imao sam i ponudu od jednog caleta da kupim svojevremeno tomosa cetvorku za pedeset evra kupljenu sa maestralom osamdesetih i nosenu na more dva puta cak je imala i originalni racun i knjigu njemu je to motorce koje je stajalo dvadeset i kusur godina toliko vredelo jbga a imao je samo desetak radnih sati.
Jebiga sad ako nekog zanima to je to ako ne onda je to krsh kako bilo....bilo danas na pijaci B.Potok..

(editovao sam zagrade za citat :) kapetan)
« Poslednja izmena: 08, 01, 2011, 23:20:08 posle podne Kapetan »
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #40 poslato: 08, 01, 2011, 18:52:17 posle podne »

sto bi tal lik prodavao u srbiji te motore po 80 evra kad u svici ih moze prodati ladno za po 130 do 200 evra mislim ako nisu apen drpen motori i u funkciji da budu? nerazumem to nikako!

ne postoji svajcarac koji ce da kupi ove motore ni po kojoj ceni  :)

(opet sam editovao Quote ili citat ... kapetan)
« Poslednja izmena: 08, 01, 2011, 23:22:05 posle podne Kapetan »

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #41 poslato: 08, 01, 2011, 19:54:32 posle podne »
Johnson i Evinrude motore ne bih nikom preporucio iz razloga sto nema rezervnih delova u prodaji,pogotovo za platinase.Zbog starosti na njima se kvare delovi koji se gotovo nikada ne kvare,to jesu dobri i pouzdani motori,ali ih je vreme pregazilo.Imao sam Johnsona 15KS,jesu malo veci potrosaci,ali to je najmanji problem.Mogu da se upasuju delovi i od nekog drugog motora,ili da se po paprenoj ceni nabave polovni delovi,ali to vise nije pouzdan motor.

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #42 poslato: 09, 01, 2011, 12:39:23 posle podne »

sto bi tal lik prodavao u srbiji te motore po 80 evra kad u svici ih moze prodati ladno za po 130 do 200 evra mislim ako nisu apen drpen motori i u funkciji da budu? nerazumem to nikako!
a 80 evra za krsinu koja neradi ili u nekom vecem defektu ti je isto previse, pa sad neznam.

Nije dzaba dobar motor 300 do 600 evra u toj ks klasi.    ..

moj odgovor

pa ja stvarno neznam sta da kazem nesto i  ja visim u Shvabiji bas na Bodenskom jezeru a malo i preturam po nautickim prodavnicama svracao sam i u Ghoren bas gde im je ona velika marina i prodavnica (ti ces to bolje znati)i nije da sam neverni Toma da shvajcarci placaju ovakve motore 130e taman posla mada moj ujak kad ja gledam ovo  tamo samo se smeje i kaze da to Nemci ne kupuju a onda vidim da u Bauhausu mozes malog mecurija pazariti na akciji za 400 evrica sa rezervoarom na sebi cetri takta itd dvadesetcetri meseca garancije itd i u nepreglednom redu jedrilica i kojekakvih plovila nisam imao prilike da vidim nesto mnogo oldtajmera sve motorcici maksimalno deset godina starosti al' ajd mozda se nesto promenilo ja sam to video u novembru prosle godine. Ne zameri O.masteru verovatno si u materiji ...zakljucujem po nicku nisam za neke rasprave danas sam video pogledao slikao kao informaciju mada imao sam i ponudu od jednog caleta da kupim svojevremeno tomosa cetvorku za pedeset evra kupljenu sa maestralom osamdesetih i nosenu na more dva puta cak je imala i originalni racun i knjigu njemu je to motorce koje je stajalo dvadeset i kusur godina toliko vredelo jbga a imao je samo desetak radnih sati.
Jebiga sad ako nekog zanima to je to ako ne onda je to krsh kako bilo....bilo danas na pijaci B.Potok..

(editovao sam zagrade za citat :) kapetan)

sta da zameram,ma u pravu si meshecaru nego sta, vidim da se razumes dosta . nemam ja pojma o toj materiji nego samo malo lupetam da ubijem vreme.u pravu si nemci to nekupuju te krseve zato je pun ebay toga i cene su ...   :taunt: , najbolje slusati price gastarbajtera iz ch i D kako to sve tamo funkcionishe mislim necu dalje da komentarishem. bilo bi super kad bih i ja naleteo na takvu akciju : mercury za 400 evra u bauhaus-u na akciji cetvorotaktni jos da bude.  p.s od novembra se nije nista promenilo , da da svi su maksimalno 10 godina stari to se vidi odmah  :sajkaca:

@ zoki novus
u pravu si, nisu oni glupi ko vecina  kupaca na srpskim buvljacima, posto sto kaze kacintata : cesto su poluispravni i nekompletni , sto je sigurno tako. tu su i 40 evra mnogo.


e pa da vas vise neometam u izboru dobrih motora  :new_russian:

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Zna li neko nesto o ovom motoru...
« Odgovor #43 poslato: 09, 01, 2011, 13:48:52 posle podne »
Outboard ne ometas nikoga. Spustite svi loptu.

Trebaju mi saveti. Ne intersuje me da li negde preko ima neka akcija ili ne i koja je cena.

Interesuju me konkretni saveti sto ce mi pomoci pri kupovini.

Hvala i mesecharu na info-u sa buvljaka. Covek je pokazao pa kome treba.

Svakako treba biti oprezan.