Autor Tema: DUNJA BG-391A  (Pročitano 10010 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
DUNJA BG-391A
« poslato: 04, 01, 2009, 23:08:12 posle podne »
U kratkim crtama:
DUNJA je modifikacija stare dobre, svima poznate pasare. Dizajnirao je Toma Tiljak iz Bačke Palanke, a proizvodi je radionica Tri Princeze iz Novog Sada. Par godina sam "merkao" Varia po sajmovima, pa ga na kraju naručio, i konačno sa DUNJOM zaplovio 30.4.2007.

Veći deo procesa izrade, modifikacija, popravke i svega ostalog vezanog za Dunju ali i druge Vario 19 brodiće sam izložio prvo na forumu "NA VODI"http://www.navodi.com/forum/viewforum.php?f=1", a potom sam napravio i Vario 19 blog www.vario19.net i tamo nastavio svoje kvazi konstruktivno pisanije na temu "gde sam bio, šta sam radio". Ima tamo dosta toga o Dunji i o još nekoliko Varia.

U svakom slučaju, teško mi je da izaberem samo jednu sliku...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #1 poslato: 05, 01, 2009, 01:37:52 pre podne »
pero dobrodosao :) ja mislim da dunju svi znaju :)
 
ja sam se lomio oko metala i isao kod mladje da gledam vario 19 .. i na kraju uzeh metal..  moram prinzati da mi se bas svidja resenje sa poklopcem motora, mislim da je to odlican potez .. razlog za metakl je sto ja ima 196 cm i preko 100 kila a planiram da sa familijom ostajem duze na vodi .. a ne znam da li bih to mogao sa Variom 19... a ujedno stalno nesto cukam po brodu :) a plastika ne trpi nevestog majstora kao sto smo ja i kolega :)

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #2 poslato: 12, 01, 2009, 22:10:49 posle podne »
Kad voli, on voli svim srcem   :D
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #3 poslato: 12, 01, 2009, 23:07:13 posle podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #4 poslato: 12, 01, 2009, 23:10:27 posle podne »
auuuu pero..


na slici mladja kako cacka motor, a ti napises dunja i motor  :taunt:

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #5 poslato: 05, 02, 2009, 21:44:00 posle podne »
Pero posto sam i ja imao cast da sretnem "DUNJU" dok je bila promoterka ,i da je od tada proslo par godina interesujeme dali je bas takva kako si je ti nahvalio.Tada sam primetio da je prednji spic preko koga dizes sidro klimavo odradjen,i da su hromovi delovi slabo pricvrsceni,sarke na prednjem spremniku zanitovane obicnim nitnama.Pisao si vec o problemu pustanja prozora.Sad ako je moguce postavi par slika iz istog ugla kao ove dole?Samo radi poredjenja.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #6 poslato: 05, 02, 2009, 21:59:47 posle podne »
Giga,
detaljniji opis dosadašnjih "popravki i dorada" se nalazi na blogu: http://www.vario19.net/?page_id=11 Sve što sam uradio je uticalo na proces proizvodnje sledećih odlivaka Varia, pa je većina tih problema rešena i ne ponavljaju se više.

Kljun na kome mi stoji sidro je dodatno stradao kad smo Dunju skidali sa pozajmljene prikolice na kraju prve sezone. Neko se uhvatio za njega da podigne Dunju pa je kljun dobio dve prskotine sa strane. Sad je tek klimav :) Ali nikako da se slomi, iako nema ojačanje u laminatu odozdo, kao što imaju čamci koji su odliveni posle Dunje. Sa Mlađom sam dogovorio da mi odlije novi "kljun" sa tim ojačanjem, pa ću ga zameniti pred ovu sezonu.

Poklopac prednjeg spremnika se drži bez problema, pop-nitne koje su korišćene tu, ali i na drugim mestima se nisu rasklimale. Međutim, poklopac "bunara" u kome je motor nije dugo izdržao. Šarke su ili loše postavljene ili je sve to loše projektovano, ali je taj poklopac odmah posle sajma počeo da zapinje, i sad se zatvara uz oštar prasak negde na pola hoda prilikom spuštanja. Treba da mu dodam treću šarku na sredini i rešim i taj problem. Svi novi čamci se montiraju sa tri šarke na poklopcu bunara.

Prozori nisu bili toliki problem, koliko je problematičan bio nedostatak bilo kakve diht mase na spoju kalupa (ispod keder gume).

Inox ogradica se odlično drži, kao i krmene stepenice. Sa njima, kao ni sa ostalim inoxom (rukohvati na kabini naprimer) nisam imao nikakvih problema.

Pretresću slike iz ove sezone, možda nađem neku iz tih uglova. Ako ne, slikaću je kad skinem zimsku ciradu.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #7 poslato: 05, 02, 2009, 22:06:00 posle podne »
Pero ne zameri to su neke sitnice koje sam tada zapazio i slikao,sad ih slucajno nadjoh pa da pitam.Inace i meni se tada mnogo svidela i mnogo sam razmisljao,presudili su gabariti,mnogo mi je bila mala.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #8 poslato: 05, 02, 2009, 22:23:40 posle podne »
Giga, što da ti zamerim ?!?

Vario 19 jeste mali čamac, slažem se... i kako prolazi vreme sve mi je manji :) ali i draži !
Mada zavisi sa čim ga poredim, od pasare je značajno veći iako ne izgleda tako...

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #9 poslato: 05, 02, 2009, 23:07:36 posle podne »
I ja sam dve sezone vozio Varia po Savi i Dunavu, sa Tomos 18 u "bunaru". I mnogo mi se svidela u svemu osim sto je stvarno mali prostor u kabini. Nema mesta ni za mene ni za drugi pribor. Da ne govorim da sam nekoliko puta debelo pokisao jer me iznenadila kisa, a tenda ne pruza zastitu. Lepo plovi, lako se vozi i pristaje, ali mala kabina. Zato je vise i ne vozim.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #10 poslato: 05, 02, 2009, 23:08:47 posle podne »
Colonelo,
a gde je završio tvoj Vario?

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #11 poslato: 06, 02, 2009, 00:30:05 pre podne »
Colonelo,
a gde je završio tvoj Vario?

Eno ga stoji na vezu na Adi Ciganliji. Mislim da jedno 2 godine nije isplovio.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #12 poslato: 06, 02, 2009, 14:52:33 posle podne »
Col., da nije to ovaj što viri:



Šteta da stoji, da nisi možda raspoležen da ga prodaš? Poznajem jednog zainteresovanog kupca za polovngo Varia...

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #13 poslato: 06, 02, 2009, 15:17:25 posle podne »
Ne nije taj. Ovaj se nalazi odmah kada se spustis od cuvarske zgrade na ponton pa levo sa unutrasnje strane. Ja sam ga vec prodao, nije vise moj.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
???: DUNJA BG-391A
« Odgovor #14 poslato: 06, 02, 2009, 15:21:38 posle podne »
Ako načuješ da ga novi vlasnik prodaje, javi, ima kupaca :)