Nautika opšta... > Navigacija

GPS Status - Android program

(1/18) > >>

mossi:
GPS Status kao što sam naziv kaže daje vam prikaz položaja vidljivih satelita i snagu njihovih signala.
Pored toga imate i elektronski kompas, kao i opciju resetovanja i ubrzavanje učitavanja GPS pozicija.  :good:

Za kraj, nije testirano ali ima i mali šlagić, ako radi naravno: RADAR Detektor.
Ovo poslednje nisam probao ali ne verujem da ne radi..  :) :police:

Program je naravno besplatan i možete ga preuzeti na Android Market-u.

sceka:
Jos jedan veoma zgodan program za android telefone:

"Android speedometer"  https://play.google.com/store/apps/details?id=de.meditgbr.android.tacho

Pored razlicitih funkcija ima i ANCHOR ALARM  ok

Ako neko zna za jos neki lep program za android telefone koji se moze koristiti u nautici neka ga navede.

Pozdrav

Kapetan:
pisao sam ali ne znam gde je tema... Najvise koristim MY TRACK  software ... ima sve potrebne podatke (brzina, visina predjena kilometraza i slicno .. ali ono sto je bitno jeste da ga koristim i na vodi i na kopnu posto moze da snima rutu koju sam prosao ... evo jedne takve slike...

ovo je nezamenljivo kada zelite da obelezite neko mesto i da se ponovo vratite tacno na njega ...

ujedno za svaku tacku koju snimi da vam brzinu i sve ostale podatke ... njegovi falovi se bez problema implementiraju u Google mape , a i sam dok prikazuje poziciju ima opciju da implementira gogle mape u pozadini ...

testirao sam dosta programa ali na kraju sam se zadrzoa na MyTrack-u



Kapetan:
recimo ovo je izlazak po niskom vodostaju (ako se ne varam) iz govnare...
i kad je sledeci put nizak vodostaj znam da treba da pratim samo tu putanju i nema problema...

popeye:
Pred kraj prosle sezone sam skinuo ovu aplikaciju. Ulysse Speedometer.
Zbog ugradnje vanbrodskog motora, vecina istrumenata je van funkcije. Trazio sam neku android aplikaciju,
sa kojom bih mogao da merim brzinu i koliko sam presao km. Ova aplikacija je pravljena za kola, ali moze da se primeni
i u plovidbi. Meri trenutnu brzinu ima kompas i jos po nesto. Meni se najvise dopalo sto pamti predjenu relaciju, najmanju brzinu, najvecu brzinu, prosecnu brzinu kojom ste se kretali. U memoriji je zapisana putanja kojom ste se kretali, kao i vreme polaska i dolaska. Koliko ste km, presli i za koje vreme.
Postoji i prikaz kretanja na mapi. Na displeju postoji mogucnost pregleda, dnevno, juce, nedeljno, mesecno i total. A kada udjete u istoriju mozete da vidite sve destinacije. Iz ove aplikacije moze se direktno uci u mape koje ste ranije instalirali. Moze da se pusta muzika i sl.
Ja sam je instalirao na neki stari tablet, sa androidom 4.0, i radi. U podesavanjima moze da se cekira da se automatski ukljucuje ako su tablet ili telefon povezani preko kabla na napajanje. znaci cim date kontakt ili jos bolje startujete motor..
Zanimljivo je sto mozete da slikate neki trenutak u toku plovidbe. Ta fotografija ce biti memorisana na mapi tacno gde ste je i napravili.
Okacicu nekoliko skrinova sa mog tableta, i link sa YT.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju