Autor Tema: Sistem za sprecavanje nanosa  (Pročitano 5881 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Sistem za sprecavanje nanosa
« Odgovor #15 poslato: 28, 12, 2010, 23:10:50 posle podne »
CITAT:  "Na tvom snimku je jasno da se radi o tankeru pa je ova cev postavljena bas za zastitu od zagadjenja reke. To je po zakonu obavezna mera."
 A zasto cuva uzvodno od tankera??? Ovo samo cuva od djubreta koje reka donese i nagomila oko broda i to je sve.

pa nemoze ziv covek sve da zna...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Sistem za sprecavanje nanosa
« Odgovor #16 poslato: 29, 12, 2010, 01:07:15 pre podne »
Mozda je vazno da se oko tankera ne skupi djubre jer ako se skupi pa onda natopi naftom onda se dobiju potencijalne plutajuce baklje koje plutaju i gore....
Marke

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Sistem za sprecavanje nanosa
« Odgovor #17 poslato: 29, 12, 2010, 09:30:30 pre podne »
e sad posto vec postoji resenje meni nikad nece biti jasno zasto se splavari ne ujedine i njih 10 uradi ovakonesto i svih 10 je mirno , a ne prvi da prepusti djubre trecem i tako u krug ...

e moj kap, ne mogu da se dogovore o krucijalnim stvarima a ne o otpadu o kojem malo ko i ne rezmislja...uvek je lakse proterati kod komsije uz pomoc par drugara nego dati neki dinar i resiti problem...naalost..

@ Pimi

ja sam moje brane takodje radio od polietilena ali sam pravio cetvrtaste pontone sa PE plocom 10mm na napadnoj strani i pokazalo se veoma dobro...rezultat je bio takodje brana po kojoj moze da se hoda ali ne da bi se cistila jer ona to sama radi vec da bi se prislo svim njenim delovima u slucaju prepravki, zamena pumpi i sl....ali sam morao i da blokiram ulaz jer su se klinci igrali "ko je hrabriji da predje na splav sa dogama" i druge stvari...takodje, postoji resenje i da se sama brana "produzava" kako raste vodostaj ali cena je  naravno dosta veca od klasicne i problem zna da predstavlja kaskadna obala ali i to je resivo...

U Boljevcima je moguce odraditi jednostavnu prepravku kako bi ta brana bila dosta efikasnija, iz opstine su se vec nesto interesovali za to letos, ali ja tad nisam imao vremena...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Zux-Pimi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Sistem za sprecavanje nanosa
« Odgovor #18 poslato: 05, 02, 2011, 09:42:09 pre podne »
@captjerry
verujem da brana sa cetvtastim PE pontonima odlicno funkcionise,  a to se igranjem klinaca je uobicajena stvar i za te igre lek nikada nece biti izmisljen :D
koje su otprilike dimenzije tih cetvrtastih segmenata? pretpostavljam da se formiraju zavarivanjem PE ploca (najverovatnije livenih)
jesu pontoni punjeni necim, ili su podeljeni u komore?

jbg. kao sto sam vec napomenuo mi smo kao firma usli u sve to sa plovnim objektima (pre 7 godina) poprilicno neupuceni, sa zeljom da iskoristimo osobine materijala cijom se proizvodnjom bavimo 20 godina, bez ikakvog predzananja o nautici, objektima na vodi i sl.
naravno konsultovali smo ljude koji se time bave, od inzenjera pa do ljudi koji su ceo zivot proveli na vodi, svako od njih je dao neku sugestiju za unapredjenje (uspesnu ili manje uspesnu) i dosta toga smo naucili, ali jos vise toga tek treba da naucimo  :tenk: :tenk:



Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Sistem za sprecavanje nanosa
« Odgovor #19 poslato: 06, 02, 2011, 15:19:33 posle podne »
@captjerry
verujem da brana sa cetvtastim PE pontonima odlicno funkcionise,  a to se igranjem klinaca je uobicajena stvar i za te igre lek nikada nece biti izmisljen :D
koje su otprilike dimenzije tih cetvrtastih segmenata? pretpostavljam da se formiraju zavarivanjem PE ploca (najverovatnije livenih)
jesu pontoni punjeni necim, ili su podeljeni u komore?

jbg. kao sto sam vec napomenuo mi smo kao firma usli u sve to sa plovnim objektima (pre 7 godina) poprilicno neupuceni, sa zeljom da iskoristimo osobine materijala cijom se proizvodnjom bavimo 20 godina, bez ikakvog predzananja o nautici, objektima na vodi i sl.
naravno konsultovali smo ljude koji se time bave, od inzenjera pa do ljudi koji su ceo zivot proveli na vodi, svako od njih je dao neku sugestiju za unapredjenje (uspesnu ili manje uspesnu) i dosta toga smo naucili, ali jos vise toga tek treba da naucimo  :tenk: :tenk:


Pontone sam radio iz vise zasebnih majnih jedinica, duzine jedan metar, jer mi je bio plan da lakse mogu da prilatodim razlicitim tipovima plovnih objekata i obale ako se za to ukaze potreba, pa tako nisam morao da pravim nikakve pregrade...pontoni nisu bili punjeni, jer , kao sto rekoh, bili su zasebni i redovno sam ih kontrolisao tako da i kad bi se desilo da se negde pohaba i pusti neki od segmenata vodu, lako bi se videlo, mada samo je plus ispniti ih, ne moze da skodi...pri tom, potencijalna opasnost od ostecenja je svedena na minimum tako sto konstrukcija ide preko pontona, tj. oni su unutar konstrukcije sa svih strana pa ih sama konstrukcija stiti...pontoni su radjeni od presovanog PE bele boje (iako je onaj od regranulata bio dosta jeftiniji), spajani zavarivanjem...

ako treba bilo kakva info - tu sam...

inace, ima i pozitivnih strana ,sem kontrole, to sto po brani moze da se hoda pa je,  jednom tako, u poslednji cas, spaseno stene doge koje je upalo sa splava u vodu :) ali negativna je da su lokalni huligani haos pravili i na samoj brani a i mogli su doci do objekta...mada, tamo je bila odrasla doga, pa ne znam da li su bas bili odusevljani prelaskom...:)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/