Nautika opšta... > GPS

Koliko je tacan

<< < (4/6) > >>

Pera GARMIN:
Uz svo dužno poštovanje zastupnicima teorije da će mobilni sve da zameni mislim da se ništa od predviđenog nije desilo.
I dalje se prave i prodaju mali jeftini fotoaparati, iako mi ponekad nije jasno ko ih kupuje. Ti aparati i dalje prave mnogo bolje slike od telefona srednje i više srednje klase. A zaista je mnogo lakše nositi samo telefon nego telefon i aparat... Osim kad ti na telefonu umre baterija...

Mislim da je to dovoljno jasan primer da telefoni neće izbaciti sa tržišta GPS uređaje, foto aparate, budilnike ... (OK jesu izbacili PDA uređaje, nije baš da je sve tako jasno...) Ali to već nije za ovu temu.

Prateći weblog www.panbo.com vidim da su iPhone i iPad dosta pomerili granice u korišćenju mobilnih uređaja za brodsku navigaciju. Ali više uvodeći neke nove funkcije nego jednostavno zamenjujući stare. Backup fiksnom GPS-u će još dugo biti mali ručni GPS ubačen u rernu (Faradejev kavez zbog udara groma), a pored njega kompas i karta...

deda:
Ko je video video je. Zao mi je deda...  :police:

Kapetan:

--- Citat: deda  28, 12, 2010, 14:16:30 posle podne ---Do tada evo vam malo zanimacije! :)



e dobro nisi stavio u temu gde pera ne zalazi  :suicide:

nego ajd da pitam peru da li je dozovljeno raditi editing garminovih mapa, znaci legalno kupim mape i editujem ih ?
--- Kraj citata ---

mossi:
 :lol: :lol: :lol: :good:

Pera GARMIN:

--- Citat ---nego ajd da pitam peru da li je dozovljeno raditi editing garminovih mapa, znaci legalno kupim mape i editujem ih ?
--- Kraj citata ---

Zvaničan, legalan alat za editovanje Garmin mapa ne postoji. Takođe, nije dozvoljeno na mapama kodiranim za Garmin uređaje vršiti "reverzni inžinjering" kako bi se došlo do izvornih podataka koji bi se mogli editovati. Sa druge strane, postoji nekoliko "nezvaničnih" alata za kodiranje sopstvenih vektorskih podataka u Garmin format (cGPSmapper na primer), ali ni oni nemaju opciju koja može da jednom kodirane mape vrati u izvorni oblik (znaš ono: akvarijum - riblja čorba)

Što se tiče editovanja podataka za reku, vrlo rado u nove updateove unosimo sve što nam korisnici pošalju. Od waypointa (marina, kafana i sl), preko ulazaka u zavučene Dunavce (uradili smo "plovni put" u Gajskom dunavcu, na Tamišu i sl...). Kao i podatke sa zvaničnih "ekspedicija" poput prikupljanja podataka za Atlas Dunava, i Atlas Save: http://www.garmin.rs/vesti.php?id=61

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju