Autor Tema: Garminove mape  (Pročitano 11191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Garminove mape
« Odgovor #30 poslato: 10, 12, 2012, 23:43:05 posle podne »
e ma ispalio me tast (360 panorama kokpita ) i na kraju ne dodjoh :(

a naravno da se lose vidi na suncu , ja rekoh standalone imaju prednosti i mana kao i ovi budzeni sistemi ... nema idalnog sistema ... rauncar kao navigaciju bih preporucio samo onima koji imaju neko osrednje snanje iz racunara... a pocetnicima stand alone..

sto se AutoPilot tice ne preporucujem nikome na Dunavu po principu ne gledam gde vozi ... UVEK morate biti u kabini i posmatrati ... evo vam slike jednog dela moje voznje (pred smederevski most) gde sam morao da zaobidjem neku glupost ... autopilot je sve uradio kako treba ali drvo, bure, cun.. nesto uvek naidje .. sreca imate dugmence koje "pomeri" camac deset metara i vrati ga na kurs...

ujedno ovo sto pise GORIVO na google mapama to je momenat kada mi nestaje goriva u motoru  kgk

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Garminove mape
« Odgovor #31 poslato: 12, 05, 2013, 12:30:34 posle podne »
Sad sam naleteo na ovu temu, pa pošto imam garminovu navigaciju instalirao sam ove mape waterways... Pri prvom pregledu dela oko Novog Sada vidim da fali par celih ostrva, koja su definitno tamo. Ta ostrva takođe fale i na onim ENC mapama sa plovputa, e sad zašto je to tako...


Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Garminove mape
« Odgovor #32 poslato: 12, 05, 2013, 19:21:31 posle podne »
Nije da se hvalim, ali ispada da se SCG Route redovnije ažurira od zvaničnih mapa :)


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Garminove mape
« Odgovor #33 poslato: 12, 05, 2013, 19:34:51 posle podne »
Samo mi nije jasno kako tih ostrva nema na onim mapama plovputa, pa to ostrvo je dugačko skoro 2 kilometra, a nije neki sprud koji izadje pri nižim vodostajima, šuma je na njemu, mislim da ga voda potopi u potpunosti (samo da šuma viri) jednom u 10 godina...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Garminove mape
« Odgovor #34 poslato: 12, 05, 2013, 20:22:35 posle podne »
Nije da se hvalim, ali ispada da se SCG Route redovnije ažurira od zvaničnih mapa :)

nije da zezam , al i SCG i Plovput ne priznaju teritorijalni integritet i suverenitet Dunavskih Ada....  thumbup

kazem ja kartu citaj , google maps pitaj !





ujedno ... Srbija Sume, Srbija vode, Plovput do pre 4 godine nisu priznavali postojanje Paradajz Ostrva ... pa sad vidi ...