Autor Tema: Vrhunac nestrucnosti  (Pročitano 2492 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Vrhunac nestrucnosti
« poslato: 27, 08, 2012, 10:08:13 pre podne »

                 Jedno vreme smo letovali u blizini Nautickog sela u Boljevcima,na Savi.
               
                Tu sam video takvu nestrucnost da moram to da podelim sa Vama.Sta se desilo.Desilo se nesto najgore
  sto moze da se desi.Udavilo se jedno dete Romske nacionalnosti.Skupljalo je sa dedom konzerve po plazi.
                 Ne bi ovom prilikom ulazio u detalje kako se i zasto se dete udavilo.Uglavnom pozvana je policija,oni su
  dosli kao i ronioci.Takodje je dosla i hitna pomoc.Da li su mogli da dodju i malo brze,u ovom dogadjaju je nebitno.
                Zaprepastio me je,barem po meni potpuno nestrucan pristup trazenja davljenika.Ronioci su neko vreme
  ronili oko mesta davljenja i otisli.Predvece je dosao policijski camac i malo svrljao i otisao.Sutra dan,predvece je
  ponovo dosao policijski camac i uz pomoc reflektora gledao izmedju kucica.Mislim da su se pojavili i ronioci koji su
  takodje malo pretrazivali.I na kraju u nedelju su se setali policajci obalom i raspitivali kod pecarosa.
                Prvo zar nije mogla recna policija,odma da dodje sa roniocima?
                Drugo zar nisu mogli da procene,koliko je vremena proslo od tragicnog dogadjaja i da u zavisnosti od to-
 ga razapnu nizvodno mrezu.
                Prosto imam utisak jedne apsolutne neprofesionalnosti.Mada se stice utisak i o povrsnosti.Da je bio u
 pitanju (nedaj boze) japanac,nasli bi ga za par sati,jer bi imao ko da se zalozi za njega.
                Nemojte pogresno da me razumete.Nemam ja nista protiv recne policije,ali verovatno bi trebao neki pame-
 tan covek da napise pravila ponasanja u takvim uslovima,a ne da se desi da oni malo traze posle dogadjaja,pa tek
 ponovo sutradan u sumrak.
             
                 
                 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vrhunac nestrucnosti
« Odgovor #1 poslato: 27, 08, 2012, 10:56:33 pre podne »
uvek kad procitam da je dete izgubilo zivot na reci pitam se da li smo mogli nesto da uradimo na "obrazovanju" ljudi koji dolaze na reku :(

Nemojte pogresno da me razumete.Nemam ja nista protiv recne policije,ali verovatno bi trebao neki pame-
 tan covek da napise pravila ponasanja u takvim uslovima,a ne da se desi da oni malo traze posle dogadjaja,pa tek
 ponovo sutradan u sumrak.

e zoki da je to jedini problem u drzavi :( sve je naopako nasadjeno... mene samo zanima da u toliko smena vlasti u zadnjih 20 godina ni jedan bre pametan da dodje na vlast ni u jednoj sluzbi ...

kako sam cuo utopljenika nalaze posle 3 dana kada ispliva na povrsinu, ne znam da li ronioci imaju neku rutinu i da li je ta rutina koju si opisao dobra , ali i ja mislim da bi nizvodno mreza pomogla pa onda od mreze krenuti uzvodno u pretragu ...


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Vrhunac nestrucnosti
« Odgovor #2 poslato: 27, 08, 2012, 13:48:32 posle podne »
"e zoki da je to jedini problem u drzavi :( sve je naopako nasadjeno... mene samo zanima da u toliko smena vlasti u zadnjih 20 godina ni jedan bre pametan da dodje na vlast ni u jednoj sluzbi ..."

Ja sam razvio teoriju koja daje odgovor na gore napisanu tvrdnju: postoji jedan virus koji pojačano napada neke narode (a menju njima su i Srbi) a manifestuje se tako da kada pripadnik tog naroda dobije neku (bilo kakvu) vlast odjedanput krene da menja ličnost, na gore naravno. Što je vlast veća to se ličnost više menja.
Još nije pronadjen lek a ni vakcina kao prevencija pa se ti narodi i dalje pate u gluposti svojoj jer taj virus ima i nezgodnu osobinu da kvari osnovnu logiku napadnutog pojedinca i čini je suprotnom logici mase a u isto vreme da pojačano luči "a gde sam tu ja" hormon (za neupućene, rast pohlepe iznad normalne granice).