Autor Tema: Novi predlog zakona pred vladom  (Pročitano 22122 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #30 poslato: 23, 12, 2010, 00:09:03 pre podne »
to za dizel motor nisam jos obavesten :)
inace prosle godine mi je porez bio 15000 sa odbitkom na godine starosti a po novom treba da bude 16000 i nema odbitaka :diablo:
ja cu opet da registrujem ali mislim da nije pravedno razrezano
treba li da budem srecan sto ce piksi da plati duplo vise od mene?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #31 poslato: 23, 12, 2010, 00:22:24 pre podne »
pa camdzije ce opet da iznesu nauticare na ledjima!
nemoze sut sa rogatim nikako jasno je to meni ali nije pravedno :nono:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #32 poslato: 23, 12, 2010, 00:22:28 pre podne »
Loše skrojen harač
Blic - Pre 17 minuta

Izmeni naših zakona ne prethodi rasprava o stanju i namerama. Ministarstvo je skrojilo tekst zakona o porezima na imovinu pa javnost samo o njemu može da priča. Tako je najlakše izbeći kritiku i doprinos javnosti za bolji propis. A i kako bi se drugo moglo javnosti prodati da se popravljaju porezi, kad se stvarno želi samo opteretiti više građane, kako se ne bi smanjivali javni rashodi ili bolje sakupljali već propisani porezi.

Posebno će biti pogođeni, ako ostane predloženi zakon, preduzetnici, višečlane porodice i više koristi će biti za bogatije nego siromašnije. Izmenama nije uveden porez preduzećima, ali će ga plaćati preduzetnici, odnosno vlasnici radnji, što je očita diskriminacija učesnika na tržištu. Kad se preduzetnik zbije u deo stana ili kuće i otvori radnju, porez će mu biti veći. Do sad se porez umanjivao za 40 odsto na stan ili kuću u kome obveznik stanuje i po 10 odsto za svakog daljeg člana porodice, najviše do 70 odsto. Predlaže se umanjenje za stanovanje samo 50 odsto, a praktično samo 10.000 dinara. Do sad su stope poreza bile progresivne i kretale su se od 0,4 do 3 odsto, a ubuduće, u korist bogatih, stopa je svima do 0,4 odsto. Ustav je poreze zasnovao na "ekonomskoj moći obveznika", a računica pokazuje da će četvoročlana porodica, u istoj kući staroj 30 godina, sa stanom vrednim dva miliona dinara porez ostati nepromenjen, a drugoj istoj sa stanom od 50 miliona dinara porez će biti upola manji.

Ministarstvo sebi ostavlja definisanje poreza. Do sad je osnovica poreza bila "tržišna vrednost" nekretnine, a ubuduće je to neka "vrednost" utvrđena na "način i postupak" koji tek odredi ministar. Ustav je odredio da se javni prihodi obezbeđuju iz poreza i ostalih prihoda "utvrđenih zakonom". Ali će ovako ostati ministarstvu da sam odredi najvažniju stavku za određivanje poreza na imovinu građana.

Ministarstvo je produžilo vek trajanja stanova i kuća. Do sad je smanjivana vrednost po 1,5 odsto godišnje, što je jednako veku trajanja od 67 godina, dok je novi otpis 0,8 odsto godišnje, dakle da traje 125 godina. Tako je stan star preko 100 godina omogućavao smanjenje osnovice poreza 70 odsto, a po novom će samo za 40 odsto. A da bi se narod umirio bar u narednoj godini, propisano je da će u 2011. godini porez na imovinu moći da poraste samo do 60%, a u narednim godinama nema granice. Vreme harača nije prošlo.

Milan R. Kovačević, konsultant za strana ulaganja

-------------------------------------

Slično kao i za plovila. Verovatno ista grupa pravnika.  :lol:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #33 poslato: 23, 12, 2010, 00:29:11 pre podne »
Bilo kako bilo,to je to!Novih izmena sigurno za nas nece biti!Uvek mogu da upotrebe ovo sto  Dule rece:   narod nema sta da jede a oni se vozaju u ladjama i nece porez da placaju!!Jos ce da krenu da nas jure motkama!! :aggressive:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #34 poslato: 23, 12, 2010, 00:35:30 pre podne »
Nije on pecaros!On je pecaros u pokusaju!! :lol: :dance:


Ali ume ponekad i da upeca nesto!! :taunt:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #35 poslato: 23, 12, 2010, 01:07:27 pre podne »
Nas koji ovo diskutujemo je samo desetak. Vlasnika camaca je preko 5000. Nemojte mi reci da je ono sto odgovara vecini bas ono sto odgovara nama. I ja sam zbog poreza stavio elektromotore. Nisam hteo da placam veliki porez. Skuplja dara nego mera. Sad bi me kacilo 40000 dinara. Podnosljivo. A uleteo sam u trosak od 300 000. I ja najmanje kukam.
Mene to ne dotice. Ali i te kako dotice gomilu ljudi koji imaju male, srednje pa i velike glisere. Zar mislite da su oni manje vredni gradjani i da sav teret treba svaliti na njihova ledja?
Tolilo o vasoj kolegijalnosti.
Naravno, ne mislim tu na sve koji su diskutovali. Ali evo primera... prvi novus najavljuje ugradnju dizel motora. Znaci, stavice jaci motor. I to nece uticati na visinu poreza koji njega kaci. Zar to nije dovoljno? Bar njemu.
Ko sada ima T4 jednom ce pozeleti i nesto jace. Sada bi da ne placa nista a kad kupi jaci motor onda ce da protestuje.
Nemojte biti tako sebicni.
U ovoj zemlji zivi jos puno ljudi. Mozda su i u tezoj situaciji od vas.
Ako vec hocete da nekoga pljujete nemojte vlasnike skupljih camaca. Uzmite motku, idite lepo u ministarstvo i na, podjednako zustar nacin, izlijte svoje nezadovoljstvno.

Znash  da ljudi nemaju šta da jedu. Znaš da ljudi nemaju gde da spavaju. Da im je hladno. Da im je vruće. Da se češu pa dobiju kraste. Da im se desni povlače, zubi ispadaju, kosti lome. Znaš da ostavljaju porod na tuđoj kapiji, kao kukavne ptice kukavice, jer ne znaju šta bi sa sobom, a ne sa bebom. Da kradu od malo manje siromašnih, a da se boje bogatih lopova. Da lažu sebe da ih političari ne lažu. Da nose razne zastave, da se svrstavaju kao ovce, veruju Isusu, Muhamedu, Obami i Osami. Al bre nisu svi budale i tupsoni da ne shvataju shta je kradja...Gde je nautika luksuz? Koja je to demagogija? Nema u Nemachkoj gologuzanske nautike? Holandiji?Molim? Pa jer treba neko ko ima gumenog maestrala da plati porez ili da se nosi u tri lepe jer hoce da pluta....I ta pricha da svi treba da plate...Nije ovo Kina, care....  Pre bih živeo u favelama Rija nego u Kini, jeb'o ih komunizam. Komunizam, fašizam, Brozov jebeni socijalizam i sve te tvorevine koje na samu pomisao leče tvrdu stolicu bolje od probavite. I ovo je faking kapitalizam, do mog, al izopačena neka tvorevina istog..Nasha izvedba..Sloboda, freedom, što bi rekao Mel Gibson dok ga rastežu u Hrabrom srcu. Pičke smo teške, svako gleda svoju guzicu i kad ti je potaman ubedjujemo druge da tako treba...e pa ne treba...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #36 poslato: 23, 12, 2010, 07:32:46 pre podne »
Nas koji ovo diskutujemo je samo desetak. Vlasnika camaca je preko 5000. Nemojte mi reci da je ono sto odgovara vecini bas ono sto odgovara nama. I ja sam zbog poreza stavio elektromotore. Nisam hteo da placam veliki porez. Skuplja dara nego mera. Sad bi me kacilo 40000 dinara. Podnosljivo. A uleteo sam u trosak od 300 000. I ja najmanje kukam.
Mene to ne dotice. Ali i te kako dotice gomilu ljudi koji imaju male, srednje pa i velike glisere. Zar mislite da su oni manje vredni gradjani i da sav teret treba svaliti na njihova ledja?
Tolilo o vasoj kolegijalnosti.
Naravno, ne mislim tu na sve koji su diskutovali. Ali evo primera... prvi novus najavljuje ugradnju dizel motora. Znaci, stavice jaci motor. I to nece uticati na visinu poreza koji njega kaci. Zar to nije dovoljno? Bar njemu.
Ko sada ima T4 jednom ce pozeleti i nesto jace. Sada bi da ne placa nista a kad kupi jaci motor onda ce da protestuje.
Nemojte biti tako sebicni.
U ovoj zemlji zivi jos puno ljudi. Mozda su i u tezoj situaciji od vas.
Ako vec hocete da nekoga pljujete nemojte vlasnike skupljih camaca. Uzmite motku, idite lepo u ministarstvo i na, podjednako zustar nacin, izlijte svoje nezadovoljstvno.

Znash  da ljudi nemaju šta da jedu. Znaš da ljudi nemaju gde da spavaju. Da im je hladno. Da im je vruće. Da se češu pa dobiju kraste. Da im se desni povlače, zubi ispadaju, kosti lome. Znaš da ostavljaju porod na tuđoj kapiji, kao kukavne ptice kukavice, jer ne znaju šta bi sa sobom, a ne sa bebom. Da kradu od malo manje siromašnih, a da se boje bogatih lopova. Da lažu sebe da ih političari ne lažu. Da nose razne zastave, da se svrstavaju kao ovce, veruju Isusu, Muhamedu, Obami i Osami. Al bre nisu svi budale i tupsoni da ne shvataju shta je kradja...Gde je nautika luksuz? Koja je to demagogija? Nema u Nemachkoj gologuzanske nautike? Holandiji?Molim? Pa jer treba neko ko ima gumenog maestrala da plati porez ili da se nosi u tri lepe jer hoce da pluta....I ta pricha da svi treba da plate...Nije ovo Kina, care....  Pre bih živeo u favelama Rija nego u Kini, jeb'o ih komunizam. Komunizam, fašizam, Brozov jebeni socijalizam i sve te tvorevine koje na samu pomisao leče tvrdu stolicu bolje od probavite. I ovo je faking kapitalizam, do mog, al izopačena neka tvorevina istog..Nasha izvedba..Sloboda, freedom, što bi rekao Mel Gibson dok ga rastežu u Hrabrom srcu. Pičke smo teške, svako gleda svoju guzicu i kad ti je potaman ubedjujemo druge da tako treba...e pa ne treba...

Uuuu jebote, ovo k'o poezija! A da ti napravimo kolumnu na portalu?! :taunt: Pa da malo češće ovako ospeš paljbu!
Kad se prvi put sretnemo, imaš piće za ovaj post! :good: :drinks:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #37 poslato: 23, 12, 2010, 08:26:58 pre podne »
Definitivno ako se ovo glupiranje nastavi od takozvanih ljubitelja vode i prirode postacemo teroristi.Ko vise voli tudja govna nek ide tamo a nas ostavite na miru da placamo poreze i da zivimo posteno.Kako god da nam je dosta vise terora na forumu koji sluzi za dobre vibracije a ne za lincovanje.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #38 poslato: 23, 12, 2010, 09:17:23 pre podne »
Definitivno ako se ovo glupiranje nastavi od takozvanih ljubitelja vode i prirode postacemo teroristi.Ko vise voli tudja govna nek ide tamo a nas ostavite na miru da placamo poreze i da zivimo posteno.Kako god da nam je dosta vise terora na forumu koji sluzi za dobre vibracije a ne za lincovanje.

Ja lepo predlozih da se osnuje partija!Rade,apsolutno se slazem sa tobom!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #39 poslato: 23, 12, 2010, 09:41:38 pre podne »
Divide et Impera

tako kazase stare varalice latini ....

vlast jako dobro zna da srbin prvo i osnovno ceni svoje dupe pa na nekom stotom mestu ceni dupe svog bliznjeg ...

ovo se zove ukidanje kriticne mase kako bi se sprecilo organizovanje protiv okupatorskog rezima...

na nama je da vidimo da li ce vlast uspeti da nas rascepka... a ako uspe to je dobro za vlast a ne za nas jer nam onda sleduje jos nameta i slicnih stvari...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #40 poslato: 23, 12, 2010, 09:41:45 pre podne »
Izgleda da je ovde najbolje ne raditi nista. Zar ne mossi?

Sve u životu je kompromis, pa i način na koji ja živim život. Nisim siguran da se možemo porediti.
Imam i ja visoku stolicu.  :)

Predlog Zakona koji je Vlada dala nije kompromis nego HOŠTAPLERAJ.
Jer prebaciti veći deo naplate na one koji nisu moćni da se peko veza i vezica, odbrane od haračlija je JADNO.

@Rade: ja sam protiv linča, ali usrana motka je iz Raja izašla.

Po ubedjenju sam TehnokratskiSocijalDemokrata: da u demokratskoj državi u kojoj ima socijalne pravde, vladaju stručni ljudi.

Ovi niti su stručni, demokrate još manje, a o socijalnoj pravdi donose predloge koje upravo čitamo.  :diablo:


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #41 poslato: 23, 12, 2010, 09:42:41 pre podne »
danas je 23i mogla bi jedna delegacija da ode do skupstine ...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #42 poslato: 23, 12, 2010, 09:43:42 pre podne »
Definitivno ako se ovo glupiranje nastavi od takozvanih ljubitelja vode i prirode postacemo teroristi.Ko vise voli tudja govna nek ide tamo a nas ostavite na miru da placamo poreze i da zivimo posteno.Kako god da nam je dosta vise terora na forumu koji sluzi za dobre vibracije a ne za lincovanje.

Ja lepo predlozih da se osnuje partija!Rade,apsolutno se slazem sa tobom!!

ja se ne slažem... uz dužno poštovanje, ali imam pravo na svoje mišljenje...

Rade, koliko sam primetio u Vašim postovima, Vi podržavate oporezivanje i to je ok, ali sa vaše tačke gledišta, sa moje nije... Dule takođe ima stav da svi treba da plate, takođe se ne slažem...
Pre svega kada kupite plovilo platite porez, na motor platite porez ...na svu opremu platite porez...da ne idemo dalje.... pa šta sad ?!? Ne... sad treba i svake godine da platimo porez zato što imamo čamac !!!! Pa to je nebuloza...za deset godina ću da platim državi još jedan čamac... Ovo odgovara samo onima koji imaju skupe čamce, a prosečnom nautičaru kojih je najviše nikako ne može da odgovara....

Oblak, potpuno se slažem sa tobom

a na kraju ovo je tema "Novi predlog zakona pred vladom", pa zašto ne diskusija....?! Ne moramno se svi složiti....ionako se priprema nova pljačka  :diablo:
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #43 poslato: 23, 12, 2010, 11:10:58 pre podne »
Ja lepo predlozih da se osnuje partija!Rade,apsolutno se slazem sa tobom!!

ja se ne slažem... uz dužno poštovanje, ali imam pravo na svoje mišljenje... [/quote]

ma deda se bre salio , mada istorijski gledano ja znam za tri revolucije koje su zapocele od ljudi sa vode to jest nauticara... Bostonska Cajanka (SAD), Gdanjsk (Poljska)  i Kronstadt (Rusija) ... ovo iznosim kao kuriozitet i zanimljiv podatak a ne kao ideju , da ne bude zabune...

a na kraju ovo je tema "Novi predlog zakona pred vladom", pa zašto ne diskusija....?! Ne moramno se svi složiti....ionako se priprema nova pljačka  :diablo:
nije niko hteo da zatvori ili zakljuca temu citaj sta deda pise  :good:

eno postoje dva ''nauticka" sajta koja ne dozvoljavaju nikakvu temu koja se ne svidja adminima , ovaj to nije  :yahoo: ni na jednom od njih se ne vodi prica na ovom nivou niti im pada na pamet da odrze protest i bore se za prava nauticara... a ni ranije nisu ... mada ne sumljam da ce pousati da odrze privid da podrzavaju nauticare

znaci niko nije ni pomisljao da zakljuca temu ili da obustavi diskusiju , deda je napisao totalno drugu stvar !

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi predlog zakona pred vladom
« Odgovor #44 poslato: 23, 12, 2010, 11:20:45 pre podne »
Od silne galame ne razumemo jedni druge,izgleda! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran