Autor Tema: Pretvarači napona inverteri  (Pročitano 42802 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #45 poslato: 25, 07, 2009, 23:36:02 posle podne »
Digitalci su veoma spori. Cekas nekoliko sekundi da ti pokaze pravu vrednost a i nisu +/-. Mada i digitalac moze da pokazuje - kad trosi ili bez znaka kad puni. U sustini moze (njihov opseg je 10A), samo im je mana sto sporo reaguju.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #46 poslato: 26, 07, 2009, 00:36:30 pre podne »
Digitalci su veoma spori. Cekas nekoliko sekundi da ti pokaze pravu vrednost a i nisu +/-. Mada i digitalac moze da pokazuje - kad trosi ili bez znaka kad puni. U sustini moze (njihov opseg je 10A), samo im je mana sto sporo reaguju.

aj videcu sutra ako uspem da odem do kineza da nadjem taj.. ali mi tanki kablici bre nesto za njih ? ja sam za akumulator vukao 16 kvadrata, i onda trebam oborim to na 1 kvadrat? si siguran da je to ok ?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #47 poslato: 26, 07, 2009, 01:02:06 pre podne »
Kap, 16 mm2 ti treba samo za anlasovanje i to ako je aku daleko. Ti motori nisu iz auta pa da mu treba debeo kabal. Ako je blizu aku dovoljno je i 4 mm2. A sto se tice instrumenta, bilo bo dobro da ubacis deblje kablove. Originalni nisu predvidjeni za duzi rad, vec za trenutno merenje. Pokusaj da postavis neko indirektno svetlo na instrument tablu, jer kad uvece pocnes da palis svetla po brodu, ovaj instrument ce ti puno znaciti. Ako prekoracis potrosnju i pocne da ide u "-" obavezno iskljucuj ono sto ti nije preko potrebno, da bi presao u rezim punjenja akumulatora. A to ce najpre biti svetlo u kabini, muzika, frizider na sat/dva ........
Vodi racuna da slucajno ne prebacis na merenje napona (V), jer se voltmetar drukcije povezuje (nece ti dati pravi rezultat, a mozda ce biti 0.00, posto i "+" kablic se ubada na drugo mesto.
Narocito obrati paznju, da ako takav, (jos jedan), povezes da meri napon, NIPOSTO ga ne prebacuj da meri struju (A) jer ce onda izazvati kratku vezu na aku a instrument ce izgoreti.
Ako kupis drugi da meri napon, na njemu ne moras menjati kablice posto sam instrument ne vuce veliku struju (kroz njega prolazi zanemarljiva struja), dok kroz onaj prvi sto meri protok struje prolazi sva struja svih potrosaca, pa na njemu pojacaj kablice.
Pozzzzzzzzz   :good: :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #48 poslato: 26, 07, 2009, 01:06:13 pre podne »
ja sam sa oba akumulatora vukao 16kvm :) nema veze :)

sutra kupujem unimer i stavljam na struju , stavicu 1,5 kvadrata kablice..

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #49 poslato: 26, 07, 2009, 01:07:57 pre podne »
ja sam sa oba akumulatora vukao 16kvm :) nema veze :)

sutra kupujem unimer i stavljam na struju , stavicu 1,5 kvadrata kablice..

Dovoljno.  :good:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #50 poslato: 02, 11, 2011, 20:17:06 posle podne »
Danas sam se malo ponovio - posle malo potrage u Pančevu sam našao šta mi treba Invertor 24v-220v snaga 1300w, i DC/DC pretvarač sa 24v na 12v za potrošače koji će raditi na 12v (sonar, gps, stanica, muzika i sl.) Invertor od 1300w je 4000 rsd a pretvarač od navodno 30A 3000 rsd. Proizvodnja naravno Kina mada deluje malo ozbiljnije (metalna kućišta, hladnjak). Sad se nadam da će ovaj od 1300w sa pikom od 2600w biti dovoljan da tera električni frižider. Trebalo bi da može uz blago mučenje motora fridža al ako radi nek se muči :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #51 poslato: 15, 11, 2011, 12:54:34 posle podne »
jel uspeo da ga pokrene ?

i sto bre ne preradis sve na 12 V , mnogo je lakse naci razne ispravljace, pretvarace , sijalice i slicno za 12v

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #52 poslato: 15, 11, 2011, 16:53:10 posle podne »
jel uspeo da ga pokrene ?

i sto bre ne preradis sve na 12 V , mnogo je lakse naci razne ispravljace, pretvarace , sijalice i slicno za 12v

Orginalno mu je struja na 24v i to je i preporučeno za paljenje motora. Kompletnu struju planiram da radim od početka jer je kod njega sve onako kako je bilo od 60 i neke. Ostaće 24v ali će preko ovog pretvarača sa 24 na 12 da idu potrošači poput muzike, sonara, GPS, stanice i slično. Još nisam rešio za 220v ono što je sigurno da će se dobijati preko invertora i iz akumulatora e sada razmišljm da uzmem agregat koji daje 24v i ima jako punjenje od 40a pa za neki ozbiljniji potrošač agregat pravi 24v i puni akumulator a ja ga preko akumulatora invertorom pretvaram u 220v. Druga opcija je običan agregat na 220v. Ono što je vrlo izvesno da će zveknuti i neke solare
Čekam da majstor Boki završi bravariju pa će se zezati sa tim i enterijerom

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #54 poslato: 15, 11, 2011, 17:28:33 posle podne »
Evo i ovde ima


http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Ostalo/INVERTOR-NAPONA-SA-12-NA-220v-1300w-NAJACI-MODEL/3789058

Taj sam i uzeo ali na sa 24v na 220v. samo čisto sumnjam da je to ta snaga. Ovo mi deluje mnogo ozbiljnije ali je i cena takva a opet nigde ne piše da je pravi sinus http://www.kupujemprodajem.com/Invertor-Statpower-prowatt-1500W-12ili24-810279-oglas.htm?filter_id=5780689
Ja ponudio 100eur ali čovek nije hteo da ga proda

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #55 poslato: 20, 02, 2015, 19:52:49 posle podne »
Da malo "pročačkam" ovu, inače vrlo interesantnu temu pošto već imam Mustek UPS kome je crko akumulator pre par godina i ja ga odložio u podrum.
Model    PowerMust 600 LCD
Capacity    600 VA / 360W

Pretpostavljam da bi mogao da posluzi za laptop, za drugo mi i ne treba.

Inače što se tiče invertera evo linka za Waeco/Budapest, nikad se se zna kada može da zatreba a ima i Afa nazad.

http://www.waeco.hu/catalog/products_list.php?cat_id=54&menuID=001003001004002&&page=0&osCsid=3t3hjmg10a5jd8ts0rj1k10ph2

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #56 poslato: 20, 02, 2015, 21:15:18 posle podne »
Kako mu je crko akumulator?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #57 poslato: 20, 02, 2015, 21:45:46 posle podne »
Ne znam, došao drugar elektroničar, izmerio punjenje-to radi ali ovaj to ne konstatuje.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Pretvarači napona inverteri
« Odgovor #58 poslato: 21, 02, 2015, 02:54:02 pre podne »
Moze da se koristi taj UPS samo treba zaliti necim malu pistalicu (buzzer) jer kad je na rezimu baterije dosadjuje pistanjem a nevalja ga izbaciti jer se na nekim modelima koristi za programiranje UPS (izlazni napon, prag ukljucenja kod pada napona itd).   

 114
Marke