Autor Tema: Povratak sa Delte  (Pročitano 10355 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Povratak sa Delte
« poslato: 13, 12, 2010, 14:01:16 posle podne »
U Gatakinom priručniku plovidbe od Beograda do Istambula za male nautičare - spominje se luka Reni (M68) i luka Ruse(496km), Đurđ(493km), Silistra(375km). Evo jednog citata iz ovog priručnika: "Ako ste nevoljni uz Dunav da se vraćate za Beograd sopstvenim pogonom prilika je već od luke Reni da hvatate neki od naših gurača do Smedereva. Pogodno mesto za "kačenje" jeste luka Ruse jer nadležna kapetanija raspolaže informacijama o polasku pojedinih konvoja"

E sad zanima me da li neko zna da li neki od naših brodova ide i dalje u pomenute luke, (Karađorđa stalno vidim da stoji) i da li se sa njima može napraviti neki unapred dogovor za kačenje u povratku. recimo tako organizovati taj put da se povratak gađa sa nekim našim brodom koji odande kreće. Svakako bih pogledao u kapetaniji ali možda neko zna nešto više. Usput me zanima koliko njema treba okvirno vremena do nas?
 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #1 poslato: 13, 12, 2010, 14:19:14 posle podne »
ide ih dosta ... al se treba dogovoriti sa kapetanima...

najbolje je od Tulcea-e da se kanalom Sv. Djordje dodje do konstance a onda se tu kaciti , ili se kaciti recimo u Cernim Vodama jer tu ponovo pocinje Dunav (Constanca- Cerne Vode su kanal)

problem guraca je da ces kuci da se vratis pre pesice...
prosecna brzina im je oko 5km na sat .. za dan predjes oko 120 km sa njima, znaci minim 10 dana povratka uz stalnu buku motora koja nije zanemarljiva...

prava stvar je vezivanje uz samohodku sa njima za dan mozes i po 240 km da predjes bez problema ...

i u jednom i u drugom slucaju moras da imas jos nekoga na brodu i onda se spava na smenu...

tarifa za prevoz je flasa dobrog pica

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #2 poslato: 13, 12, 2010, 14:23:20 posle podne »
kad god razmisljam o povratku sa Delte moja ideja je da se ponasam kao ona zaba u igrici froger



znaci malo teglenje malo voznja , i kombinacija samohodki i guraca ... i stalno biti na 16om i slusati gde su potencijalni brodovi kako bi se planirao nastavak puta

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #3 poslato: 13, 12, 2010, 14:29:38 posle podne »
Ima i ona džiberska varijanta spustiš se brodom a onda zoveš Gorana prevozioca i on te došlepa za okvirno hiljdarku evrića i u BG si za manje od 24h. To je bedak varijanta ali u uslovima ograničenog vremena nije loše da tih 20-tak dana koliko bi trajao povratak u bilo kakvoj varijanti provedeš smucajući se po delti

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #4 poslato: 13, 12, 2010, 14:45:42 posle podne »
i o tome sam razmisljao ali sam imao modifikaciju  :dance1:

u constanci utovaris ladju na neki brod i za malo para doteras je u beograd :)

nesto ovako naravno u skladu sa mogucnostima  :taunt:


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #5 poslato: 13, 12, 2010, 14:50:41 posle podne »
i o tome sam razmisljao ali sam imao modifikaciju  :dance1:

u constanci utovaris ladju na neki brod i za malo para doteras je u beograd :)

nesto ovako naravno u skladu sa mogucnostima  :taunt:



He he zamisli naše metalne nakaze sa ovom plastikom - pa mislim da imamo koliko god para da nam ne bi tovarili brodove :)
Ali stvarno možda bi moglo u neki kargo, na kraju krajeva nek nas satave na paesak ili ugalj - šta fali. Samo nažalost mislim da to nije moguće

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #6 poslato: 13, 12, 2010, 15:05:57 posle podne »
Vidim ja da cete vas dvojica autobusom! :lol:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #7 poslato: 13, 12, 2010, 15:23:29 posle podne »
Vidim ja da cete vas dvojica autobusom! :lol:

Pa može i tako :). Kažu da dole u nekom mestu postoje nekoliko placeva gde naravno za male parice možeš da prodaš lađu, jer dosta švaba i ostalih evropljanja tako krene pa dole prodaju lađu. tu bi se skupilo za autobus sigurno samo ako se spustim dole vratiću je za Beograd makar je sam vukao

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #8 poslato: 13, 12, 2010, 16:16:55 posle podne »
vidi moze sve to regularno da se uradi i da se plati preko racuna... pa ti ljudi se bave transportom robe
stalno na dunavu vidjam neki bugarski gurac koji natovari po 20 kamiona sa prikolicama i vozi ih dunavom....

ajde da vidimo sa gorancetom on ce znati orijentacione cene... samo treba pripremiti kolevke sa brodove ja imam neku al bih nesto pametnije ako je moguce :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #9 poslato: 13, 12, 2010, 16:18:06 posle podne »
evo dok mi pricamo sta se desava na chatu pa ti vidi

(16:13:09) gorance: ladjari pozdravljam vas,nocas idemo ka Gradistu pa za Konstancu,c​ujemo se za 20ak dana
(16:17:08) Kapetan: oj :)
(16:17:12) Kapetan: pa tebe spominjemo
(16:17:29) Kapetan: ajd vidi posto kosta iz konstance da se dovuku brodovi kao kargo do beorgada

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #10 poslato: 13, 12, 2010, 18:13:06 posle podne »
ako poznajes nekog-ni po muke.mada ni to nije bas 100% sigurno.letos sa Djerdapa kad se vracah,trebalo je da sacekamo nekog iz jrb da nas slepa na gore.ko za inat bas u to vreme bese neka frka sa gospodom direktorima koje pohapsise,a brodovi,kako koji,uglavnom ostase na sidru.
medjutim.nije problem-uglavnom-zakaciti se za koji drugi brod.naravno na kapetanu istog je konacna odluka.tako nas je doticni brod Carpatia(to je onaj sto je spasao Titanika)srpske posade a pod nemackom zastavom,doslovno jurio po Gospodjinom Viru,ne bi li nas zakacio i povukao uzvodno.videli ljudi nasu zastavu(srb)pa pravo na nas.jos da pomenem da je brod tankerica....??eto toliko o tome.naravno bilo je i drugacijih situacija.kad te oteraju ko da si sugav.to mi se dvaput dogodilo i to sa Hronom,slovacke zastave i sto je najgore samohodka B.Monostor od Katica,koji se pravio veci Englez od Engleza.jebo ga pas lajavi
inace brzine kojima se krecu brodovi uglavnom nisu ispod 10km/h , neke samohodke idu i do 20km/h tako da ako ne olaksa ili ako ga ne navatas na sidru,luci,nemos ga uvatiti.isto tako zahteva dobro se vezati i obezbediti camac,jer su sile koje deluju na vezove,pri toj brzini,velike.zavisi od broja clanova posade uglavnom se krecu od 14-16 casova dnevno a neki i bez stajanja.domaci se krecu oko 10km/h i plove uglavnom 24h

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #11 poslato: 13, 12, 2010, 18:21:03 posle podne »
upravo zbog ovoga sto peca kaze ja sam planirao da idem od broda do broda ... pa malo 20km na cas a malo 5 km na sat ...ne mora povratak da bude jurnjava ... zacrtam da prelazim dnevno 100-250 km i to je to bez nervoze bez jurnjave , spavanje na brodu na obali ujutru pecanje pa oko 10 polazak ...

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #12 poslato: 16, 12, 2010, 22:47:59 posle podne »
Slaba ti je vajda od bugarskih brodova da te prevezu, svi rade za, t.j. svi su nemačko vlasništvo, a kod njih je malo ozbiljnije nego kod nas, što se tiče posla.

to su firme :

http://www.intershipping-bg.net/schedule_en.html
http://www.rubiships.com/

i još brdo samohidki i firmi ali teska posla, za ovo vreme koliko sam na dunavu, nisam video da neki brod nosi čamce, pa ni one malo skuplje od naših.

Mislim da naših brodova ima veoma malo na donjem dunavu, ali zato ima dosta naših kapetana i ostalih članova posade, pa i cele posade na brodovima sa nemačkim, austrijskim zastavama.


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #13 poslato: 17, 12, 2010, 09:33:16 pre podne »
ja sam to vise rekao jer svi tvrde da je recni transport jeftiniji od drumskog.. valjalo bi se raspitati i videti

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Povratak sa Delte
« Odgovor #14 poslato: 17, 12, 2010, 17:41:08 posle podne »
Meni nesto nije jasno.Pa sto se slepate kad vam motori trose 4 \5 litra na sat