E, ovako treba... > Brodogradnja

Egije ili Rebra

<< < (2/14) > >>

rade:
5mm je 5mm a dali ce se praviti rostilj posebno pa ubaciti pa variti ili variti odmah,nevidin neku veliku razliku.Drugo ovo je sasvim drugcije korito od nasih tabanasa pa samim tim i nema potrebe za to. :smile:

SALE NB:
E moj Kapetane, ne može i jare i pare.
U Srbiji dobiješ funkcionalan kabinaš od 10 metara za 6.000 evrića.
Ovi drugi potroše samo materijala u toj vrednosti!!!

Kapetan:
da ne off topikujemo duletu divljaku temu prebacujem ovo u drugi forum

Kapetan:

--- Citat: SALE NB  13, 12, 2010, 10:50:00 pre podne ---E moj Kapetane, ne može i jare i pare.
U Srbiji dobiješ funkcionalan kabinaš od 10 metara za 6.000 evrića.
Ovi drugi potroše samo materijala u toj vrednosti!!!

--- Kraj citata ---

ne bih se slozio ... ako pogledas rebra  koje su na gornjim slikama recimo da u ukupnom materijalu dizu cenu mozda 10-15%
mislim da je problem u lenjosti majstora da ukrajaju , seku , mere i slicno ...

a o prednostima je glupo i pricati ...

SALE NB:

--- Citat: Kapetan  13, 12, 2010, 12:49:26 posle podne ---
--- Citat: SALE NB  13, 12, 2010, 10:50:00 pre podne ---E moj Kapetane, ne može i jare i pare.
U Srbiji dobiješ funkcionalan kabinaš od 10 metara za 6.000 evrića.
Ovi drugi potroše samo materijala u toj vrednosti!!!

--- Kraj citata ---

ne bih se slozio ... ako pogledas rebra  koje su na gornjim slikama recimo da u ukupnom materijalu dizu cenu mozda 10-15%
mislim da je problem u lenjosti majstora da ukrajaju , seku , mere i slicno ...

a o prednostima je glupo i pricati ...

--- Kraj citata ---

Varaš se, rebra se isecaju iz celih ploča, pa ovaj način gradnje ostavlja mnogo više neupotrebljivih restlova, sama gradnja je mnogo zahtevnija i sporija, znači i košta više. Naravno, rezultat je neuporedivo čvršći trup, ali i cena u rangu renomiranih proizvođača.
A ko bi kupio brodić od domaćeg majstora kad bi koštao toliko? Ja znam da ja ne bih!

Često "zaratim" sa Zokijem oko brušenja i gitovanja varova i drugih detalja, ali činjenica je da je on u pravu.
Ta fina obrada odnosi brdo materijala i par stotina radnih sati, pa ti izračunaj cenu broda na kraju!
Pa vidi koliko bi brodova Zoki izbacio godišnje i za kakvu klijentelu?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju