Ribolov > Zakoni i Propisi u vezi ribolova

Stigao je novi "Zakon o ribarstu"

<< < (3/3)

IkaTaca:
Joooj kad mi se ovaj Dulic potpise....pitam se samo kako je moguce da je u njegovom rodnom gradu ( Subotica) na jezeru Palic
zabranjeno kupanje (!!!), nakon poslednjeg pomora ribe, zbog velikog zagadjenja jezera...Hocu reci, ja prvo pocistim svoje dvoriste,
pa prebacujem komsiji...Zakon deluje licemerno i neuko! Pazi iskoreniti babusku i basa! Ej! C c c.

Kapetan:

--- Citat: IkaTaca  04, 08, 2009, 19:40:37 posle podne ---Joooj kad mi se ovaj Dulic potpise....pitam se samo kako je moguce da je u njegovom rodnom gradu ( Subotica) na jezeru Palic
zabranjeno kupanje (!!!), nakon poslednjeg pomora ribe, zbog velikog zagadjenja jezera...Hocu reci, ja prvo pocistim svoje dvoriste,
pa prebacujem komsiji...Zakon deluje licemerno i neuko! Pazi iskoreniti babusku i basa! Ej! C c c.

--- Kraj citata ---

 :good:

jokis:
Кад прво санкционишу рибокрађу затворским казнама,онда ће ово и да заживи,а овако не липши магаре до зелене траве!

Arsa:
Alohtone vrste kod nas se, na žalost, više ne mogu ukloniti. Ovo je samo pokušaj da se njihov broj smanji.

Ne vidim razlog da kukamo za Basomi i drugim američkim ribama koje kod nas ne mogu da postignu veličinu koju postižu u svojoj pravoj sredini.

Populacija babuške je takođe sve manja zahvaljujući novotarijama koje se donose u naše vode. Zato se Tolstolobik širi kao poplava... Ipak, mislim da bi priroda to rešila na odgovarajući način da se ljudi ne mešaju.

Zakon i nije mnogo promenjen u odnosu na raniji.

Na žalost, i takav kakav je, ostaće samo mrtvo slovo na papiru ako se ne primenjuje.

Pre svega mislim na naše pravosuđe koje je do zla boga sporo i neefikasno.

Ne znam zapravo, šta više može da zaštiti naše vode.  sha

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju