E, ovako treba... > NAUTIČKA DISKUSIJA

Sta je vaznije-duzina ili sirina?

(1/9) > >>

odissej:
Evo predloga za novu temu sa prilicno provokativnim naslovom.Medjutim, cilj je da se na bazi nasih iskustava,ista predoce mladjim i neiskusnijim nauticarima(svi smo mi to nekad bili) kako bi realnije mogli da izaberu svoj buduci camac.Napominjem da za duzinu camca postoji pravilo da koliko god bio dugacak,uvek je kraci za metar.Za sirinu nisam cuo nikakvo pravilo.Da li je to opravdano? Da li zaista svi mislimo da je duzina camca bitnija od sirine? :smile:

zorter:
Po meni je vazno i jedno i drugo. Sta god pokusavas smestiti uvek nesto fali. Ili duzina ili sirina.Negde sam nasao (na nekom sajtu) da je najupravljivije plovilo odnosa 2,5 sirine u duzinu. Ali ne znam kako svi rade camce 5-6m a sirine 1-1,4m. Mozda se ovo odnosi na velika plovila. Ne znam. Ali imas ponudjene razne nacrte pa sam zakljuci sta je najbolje. U stvari sta tebi najvise odgovara.Pozzz

samardza:
za reke mislim da je najbolje onos na vodenoj liniji 1:4

zorter:

--- Citat: samardza  20, 03, 2009, 23:26:02 posle podne ---za reke mislim da je najbolje onos na vodenoj liniji 1:4

--- Kraj citata ---
Moguce druze, nisam sad siguran da li sam procitao za splavove ili za camce, ali naci cu vec.

samardza:
pazi na vodenoj lini ne gornja sirina camca sto je camac siri trazi i jace agregate

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju