Autor Tema: Nije na odmet  (Pročitano 6947 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #15 poslato: 05, 12, 2010, 00:04:43 pre podne »
 :good:

Ovde se nabrajali izdavači i knjige.....
 
Po meni nema loših knjiga, najgora knjiga je ona nepročitana. Sve te knjige su u principu dobre, a vredeće toliko koliko

ih neko bude koristio. Većina vas ih je davno prerasla, ali to ne znači da neke od njih treba podcenjivati....one su samo

osnova. To bi biko kao kada bi, recimo,doktor književnosti podcenjivao bukvar, samo zato što on zna više.

Svi smo nekada krenuli od bukvara, a ovo bi bili neki naši nautički bukvari i još mnogima će trebati.

Ovo iznosim samo kao moj lični stav i nemam nameru bilo kome da protivrečim. :drinks: :drinks: :drinks:
Deda Zoran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #16 poslato: 05, 12, 2010, 10:09:48 pre podne »
zorane slazem se, pre 5-6 godina kada sam polagao za UMČ u Beogradu nisam mogao da nadjem nijednu slicnu knjigu koja bi pomogla pri polaganju, u kapetaniji su mi rekli da su je imali pre X godina ali da je nemaju i da ne znaju kada ce da je dobiju ...

daj sta das ... bilo bi dobro da se par knjiga iscenira da imamo u odeljku biblioteka...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #17 poslato: 05, 12, 2010, 10:16:19 pre podne »
Пре око 25 година за полагање је била у оптицају скрипта. Можда је неко од старијих чланова у поседу исте? 

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #18 poslato: 06, 12, 2010, 22:48:42 posle podne »
Evo ja sam sacuvao sa polaganja iz bivse SFRJ  podsetnik o plovidbi na rekama i morima autori:Kapetan unutrasnje pl. Stanisa  Pavlovic i kapetan un. pl. Ilija Petrovic  izdanje NISRO  -Novi Sad.Ne znam koliko su izmenjeni propisi al ako moze da pomogne da nadjemo nacin da se prebaci u elektronsku  formu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #19 poslato: 07, 12, 2010, 10:03:44 pre podne »
A ko hoće pravu knjigu za polaganje ispita za upravljača neka požuri i kupi ovu knjigu. Duplo jeftnija, mnogo korisnija...

http://www.limundo.com/kupovina/Ilija-Ika-Petrovic-OSNOVI-PLOVIDBE-REKAMA-I-MORIMA/165480

Probaću da nađem i ovu a ova aukcija je davno završena. Slažem se u potpunosti da treba voditi računa o autorskim pravima jer su to naši ljudi koji su tu među nama. Koliko sam čuo kapetan Ika viša nije među nama a porodica je pokušavala ili imala nameru da doštampa nešto knjiga ali očigledno to nije baš lagano i pored nekog interesovanja. Ja planiram da formiram jednu biblioteku ima brdo knjiga ali ih treba samo iskopati. Skoro na lađi jednog drugara videh takođe zanimljivu knjižicu koja je putopis za plovidbu Dunavom do Crnog mora. Pisala je neka ekipa koja je se spustila činimi se pasarom. Knjiga obiluje lepim fotografijama i ponekom zanimljivom fotografijom.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #20 poslato: 07, 12, 2010, 11:11:53 pre podne »
napisao sam ja pravila za Biblioteku odavno uzimajuci u obzir zastitu domacih izdavaca

evo ih ovde

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=4775.0

broker amo imas kontakt sa familijom daj da ih kontaktiramo i da vidimo sta se moze uraditi sto se stampe tice

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Nije na odmet
« Odgovor #21 poslato: 07, 12, 2010, 11:31:11 pre podne »
Na sajtu sa koga su nas pacijenti isključili  :) kontakt osoba je Leptirica http://www.navodi.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1829

Samo da nađemo nekog kome je nalog validan - Peru Garmina  :) :)