E, ovako treba... > Enterijer

Prakticna grejalica!

<< < (15/15)

Jova:
Grejanje na "naftaricu" gde izgara  petrolej ili nafta  je klasicno izgaranje gde je potrosnja kiseonika visestruko manja nego kod  propan butana  gde je sagorevanje"kataliticko" i zahteva ogromnu kolicinu kiseonika.Ne tako davno stradala je četočlana porodica u N.Sadu

broker975fx:
A kod peci na drva?
Doduse kod mene i kad zatvorim sve opet duva do blesavosti

vepar:
 Po meni su sve grejalice koje koriste kiseonik iz kabine izuzetno opasne... imao sam jednu plinsku na brodu (bez katalizatora) i jednu na vikendici (sa katalizatorom). Obe su lose, s time sto ova na brodu je ipak manje gusila a imala je i auspuh, tako da je bila daleko bolja od ove kataliticke, koja me je jednom mogla i ubiti. Toliko je posisala kiseonik iz sobe da se plamen svece skoro ugasio! Kada sam skontao sta se desava otvorio sam prozor i od jednom zivnu plamen na sveci. Da sam zaspao verovatno bi bilo u novinama... A u brodu sam uvek drzao odskrinut prozor, ali nikada nisam bio miran... plus ili se kuvas ili smrzavas, nema termostata. A jednom su mi se aktivirali i svi moguci alarmi na brodu, jer je vetar dunuo u bok na kome je auspuh i vratio plamen unutra kao i sve izduvne gasove. Plamen je sukljao iz peci u kabinu, veoma neprijatno iskustvo. Webasto je ipak zakon i pored toga sto vuce 2-3 A konstantno...

vepar:

--- Citat: broker975fx  18, 11, 2018, 20:19:59 posle podne ---A kod peci na drva?
Doduse kod mene i kad zatvorim sve opet duva do blesavosti

--- Kraj citata ---

Pre nekoliko godina je negde u Srbiji Smederevac pobio 4-5 mladih na vikendici na doceku nove godine... sve zatvorili, nalozili i legli da spavaju. Kuca dobro dihtovala, Smederevac potrosio kiseonik, doslo do nepotpunog sagorevanja, poceo da se stvara ugljenmonoksid, smederevac lose dihtovao i pustao gas u prostoriju i do jutra ih sve pobio na spavanju... u kuci na Kopaoniku imamo kamin i pored njega na zidu rupu fi. 200 za usis svezeg vazduha. Lepse gori a istovremeno i bezbednosna stvar

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju