Nautika opšta... > Turističke reportaže

Nase gradske plaze

(1/10) > >>

zorter:
Evo malo da predstavimo i nase plaze.
Ovo je gradska plaza STARI GRAD u Sapcu.

zorter:
Da dodam:
U vreme sezone 15.06.-01.(15.)09. radi sluzba HITNE POMOCI od 08.-20.h kao i VODENI TOBOGAN (treca slika).
Inace WC je otvoren tokom cele godine.Naravno i slavine sa vodom iz gradskog vodovoda.
Ima cetiri restorana na otvorenom (bez hrane samo pice), od kojih jedan radi tokom cele godine (naravno ako nije sneg, mraz, kisa) bez obzira na temp. vazduha.
Umalo da zaboravim, u sam krug kupalista je u toku sezone zabranjen ulaz kolima, a parking je uz samo kupaliste.
Ima prostora za kampovanje, a poseduje terene za kosarku (odbojku), betonske stolove za stoni tenis, ljuljaske, klackalice i druge "igracke" za malu decu.
Ako ste u proplovljavanju vredi se zadrzati par dana i ovde.
Pozzzzzz

broker975fx:
Dosta je široka voda, kakve su dubine

zorter:
Sava kod Sapca je (na normalnom vodostaju) siroka oko 800m, a dubine su razlicite. Na strani do Sapca (desna obala) su vece dubine i tu se nalazi plovni put takozvani "kanal" i on je dubine oko 6m na najnizem vodostaju. Ostale dubine na istoj strani su preko 2m (na istom vodostaju), dok je na levoj strani reke u niskom vodostaju cesta pojava sprudova i malih dubina (ispod 50cm). Od starog mosta (104-ti km) "kanal" i dubine se premestaju na levu stranu u duzini oko 2km pa ponovo na desnu.
Napomena:
Strane reke kao i obale se racunaju na tok reke - nizvodno.

KNINDZA:
A zorter podsetio si me ovog mesta, nocu je jos i lepse :) Ljubio sam u Sabcu kraj Save :D Dali je plaza obelezena kao javno kupaliste tj. dali postoje spasioci na plazi?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju