Autor Tema: Formiranje marine u Novim Banovcima  (Pročitano 18594 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #45 poslato: 18, 04, 2011, 23:22:43 posle podne »
Interesuje me da li mogu umesto burica da se koriste plasticni tankovi u kavezima postavljeni na palete,
koriste se za transport raznih tecnosti u industriji,zapremine su od 1000 lit.Naravno kavez bi trebalo dodatno ojacati (mada sam vidjao tankove sa solidnim kavezima)jer je plastika relatino tanka.Prosle godine su ih prodavali za 100 eu po komadu (bio u njima vododisperzioni lepak)

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #46 poslato: 18, 04, 2011, 23:40:30 posle podne »
Pa LSI ovo stvarno nije u skladu sa tvojim dosadasnjim postovima.
Niko ovde vas ne sprecava da napravite sta ste naumili, niti iko ocekuje da mu vi ista udovoljavate ili da ih zadovoljavate (ne daj Boze). Ljudi su vam samo skrenuli paznju na eventualne probleme. Ako vas ne interesuje sta drugi misle ili znaju o tome i ako tema sluzi samo za reklamiranje buduce marine ili licnu promociju, to ste trebali da nam date do znanja na pocetku.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #47 poslato: 19, 04, 2011, 08:58:55 pre podne »
Pa LSI ovo stvarno nije u skladu sa tvojim dosadasnjim postovima.
Niko ovde vas ne sprecava da napravite sta ste naumili, niti iko ocekuje da mu vi ista udovoljavate ili da ih zadovoljavate (ne daj Boze). Ljudi su vam samo skrenuli paznju na eventualne probleme. Ako vas ne interesuje sta drugi misle ili znaju o tome i ako tema sluzi samo za reklamiranje buduce marine ili licnu promociju, to ste trebali da nam date do znanja na pocetku.


Ne znam, Barba, šta to nije u redu u mom komentaru?

Bilo je ovde više komentara i predloga, od onog da potamo stabla, preko izgradnje zaštitnog nasipa, do vezivanja za bove, koje sam imao na umu kada sam rekao da sam razmišljao da li da odgovorim na neke od njih ili ne.

Nigde nisam rekao da nas neko sprečava - samo sam se zahvalio onima koji su nas podržali u našem nastojanju da nešto uradimo.

Sva upozorenja smo svi mi koji smo se okupili oko ovog projekta pažljivo pročitali i razmislili o svakom od njih ali mi u ovom trenutku mislimo da nemamo bolje rešenje i spremni smo da finansiramo ovo za koje smo se odlučili.
Kako će se to pokazati - videćemo.

A što se tiče razloga pokretanja teme - na njenom samom početku, Sale je objavio vest o nameri da napravimo vez i pozvao da nam se pridruže oni koji bi eventualno bili zainteresovani za tu lokaciju i za takvo rešenje.

Naše rešenje će biti najjednostavnije moguće za koje verujemo da će biti i trajno u nekom periodu, a za kasnije ćemo videti.

Nadam se da je sada moj komentar jasniji i da neće nikog dodatno iritirati.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #48 poslato: 19, 04, 2011, 11:11:03 pre podne »

              Sto se tice marine na Dunavu,nisam merodavan.Moji jedrilicari jesu na Dunavu ali imaju slep.
 Tu bi jedino Busa bio merodavan,oni imaju marinu na otvorenom Dunavu,i zna kako se ponasa.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #49 poslato: 19, 04, 2011, 11:19:11 pre podne »
Izvin'te što sam ovo zakuvao, greška je moja, i nalazi se u naslovu teme.
Ne formiramo mi nikakvu marinu, već pravimo 2-3 pontona upravo da bi se rešili potrebe da se razvozimo čamcem do bova i slično.
Ideja je u prvoj liniji Zokijeva, Vladina i moja, jer smo shvatili da nam za 2-3 betonska tega, lance i bove treba poprilična svotica novca, a kad već trošimo, onda bolje da radimo ovo komfornije rešenje.
Mislim da je to ispravno razmišljanje, a o tome svedoči i činjenica da se odmah pojavilo još par ljudi spremnih da ideju podrže.

Praviti "nauku" oko pravljenja pontona na burićima stvarno nema smisla. Neće biti najgori koje sam video na vodi, a sigurno neće biti ni najbolji!
Jedno je sigurno- moći ćemo suvih nogu stići do naših čamaca, a to i jeste svrha cele priče!

Mezija, verovatno mogu da se koriste i ti kavezi, ali malo su skupi.
Bolje rešenje su plastični burići, duvani, koriste ih u Koka Koli za dopremanje sirupa.
Marko je kupio te buriće da zameni dotrajale metalne na svojim pontonima, mislim da je plaćao oko 1000 dinara komad.

Uzgred, Marko već godinama drži pontone na "otvorenom Dunavu", pa ništa! Verujem da svi znate za Markovu kafanicu u Starim Banovcima, barem iz priče, a ima i dosta slika na forumu.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #50 poslato: 19, 04, 2011, 11:41:35 pre podne »

              Sto se tice marine na Dunavu,nisam merodavan.Moji jedrilicari jesu na Dunavu ali imaju slep.
 Tu bi jedino Busa bio merodavan,oni imaju marinu na otvorenom Dunavu,i zna kako se ponasa.

Tacno Zorane, medjutim zasticeni su potpuno od gornjaka, prebacuje ih najvecim delom,  a od  kosave  ih opet stiti Lido - Veliko ratno ostrvo, sa ledohodom retko kada  i nikada nemaju problema, a sa panjevima  u rano prolece izlaze na kraj uspesno.

Nije tema "zakuvana" nego se je sad  razbistrila situacija. Ptrvobitno   shvatio sam da pravite klasicnu marinu . Za taj pristan sto navodite  na buricima   nije improvizacija ni prva ni poslednja. U svakom slucaju bice Vam od koristi makar u letnjem periodu kad nema salauka i zimi kad nema kosave i leda. :suicide:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #51 poslato: 19, 04, 2011, 12:38:52 posle podne »
Od prvog trenutka je jasno da ćemo svi mi naše čamce držati na vodi samo u toku sezone.
Uostalom, tako rade i skoro sve beogradske marine na Dunavu.

Preko zime ćemo i te pontone izvući na suvo, tako da nas led ne zanima.
Letnje oluje su kratkotrajne, neće nam praviti problem.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #52 poslato: 19, 04, 2011, 13:55:23 posle podne »
Samo napred Sale i Ekipa...

Eto ni ja ne zelim da vas sputavam u ideji... ali moram... bar malo... da vas samo upozorim...


Na Savi 20 km, pocela je da se pravi marina... Odmah tu pored mene...
Uzeti su oni zeleni pontoni, nesto slicno kao na slici ispod...


E sada nastao je problem....Uradili su i  one betonske stubove u vodi....
Sve je to bilo lepo, medjutim kada je pustena marina u vodu, nekih 50 tak metera, ljudi nisu mogli da ociste marinu od granja i djubreta,
Na kraju sam video da su otkacili sve pontone i vezali ih za obalu, jer je jedan taj betosnki stub se iskrivio, verovartno od velike kolicine djubreta i panjeva, (u jednom trenutku se pojavilo oko 30-40 metara kvadratnih  djubreta....


Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #53 poslato: 19, 04, 2011, 21:50:21 posle podne »
E moj Begej , voleo bih najvise na svetu da si upravu ali gresis 100 %.
Koliko puta sam morao da puzim po pontonima posto nisam mogao da stojim od kosavskih talasa da bih pomogao da se spase neki camci kojima je pukao zadnji vez camca pa su mlatili po drugim camcima.!? A nisam neki zec po tom pitanju .Lido nas nestiti nista ,tek ispod plavog slepa (udruzenje Dunav) lido cuva od kosave.
Elem nemam puno vremena pa da sada natenane citam sve postove na ovu temu ali mogu da kazem sta se najbezbolnije pokazalo na mojoj marini . U poslednjih 15 god se na razne nacine postavljala ,povezivala i osiguravala marina ali najbolja varijanta od svega se pokazalo vezivanje medjusobnih pontona sa aksijalnim i radijalnim kretanjem jer nikada se nezna kakvi i koliki talasi ce biti .Naravno svi vezovi camaca moraju biti jako ozbiljni i samo oni koji su imali duple vezove nikada nisu imali problema ( jedan vez fiksni malo duzi a drugi vez malo kraci ali na federu za amortizaciju trzaja. Zatim razmak izmedju plovila mora biti najmanji 1,5m zbog talasnih intervala koji se poklapaju i postoji mogucnost da kada jedan camac od talasa ide u nazad onaj camac sto je iza njega ide u napred i udara spicem direktno u motor. Vezovi camaca nesmeju biti ni suvise utegnuti ali ni suvise labavi jer labavi imaju dugacak hod napred -nazad i opet problem sa sudaranjem a utegnuti vezovi prave silu pucanja kanapa zbog prenategnutosti i siline trzaja broda. Najveci problem nase desne obale su plutajuca ostrva i balvani kada voda naglo dolazi i kupi svasta sa obale jer nagomilavanjem takvih stvari na sajle i lance kojima je vezan ponton smanjuju aksijalnu i radijalnu pokretljivost i opet pucanje ako dodje do nevremena i talasa .Pontoni se moraju redovno obilaziti i kontrolisati pogotovo u prolecnom i zimskom periodu (zbog vodostaja i leda). MOgao bih o svakavim pojavama jos da kucam ali ...umor .Pokusacu da nadjem jednu sliku nase marine prosle godine da mnogi vide sta moze veliki vodostaj sa balvanima da uradi. pa cu je postaviti u nekoj prikladnoj temi i prokomentarisati tu patnju i resavanje tog problema.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #54 poslato: 20, 04, 2011, 00:06:00 pre podne »
Busa, smanji malo taj procenat  :lol: ja nisam zagovornik marina na tekucim vodama   tako da delim misljenje sa tobom .  Neznam samo u kojoj si marini  ako si tu gde kaze Zoran  znam za problem  kanalizacije i u odnosu na Motonauticki klub Zemun daleko je manja kosava,  jel Vas ipak stiti malo V. R. O :good: Sto se panjeva tice nema nazalost pomoci, znam to i jedino radna akcija i dezurstva. Marine gde nema tih problema su veoma skupe, ali su bezbedne.   :slow_en: :hi:
« Poslednja izmena: 20, 04, 2011, 10:38:55 pre podne BEGEJ »

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #55 poslato: 20, 04, 2011, 22:34:57 posle podne »
Ma Begej ,ja sam na moto nautickom klubu i nista nas nestiti lido.Ti si mislio na jedrilicare oni su kod balona za fudbal.Tu je kanalizacija koja pravi problem ali su zasticeni od lida sto se tice kosave.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #56 poslato: 21, 04, 2011, 08:10:13 pre podne »
Mislio sam da si kod jedrilicara, a ta tvoja marina ce biti jedna od najlepsih na Dunavu naravno leti, a zimi fotografija sve govori. Bio sam u toj marini davno 1991-93 kada nas je kosava sve po rasturala i podigla pontone u vazduh tako da su camci viseli ko cicak sa pontona, a steta je  bila velika. Sad su sipovi i mnogo bolja situacija, ali za takve sipove trebaju i ozbiljni pontoni.   :drinks: :tenk:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #57 poslato: 21, 04, 2011, 20:34:25 posle podne »
Treba da vidis formirani 4 red sa novim metalnim pontonima   :good:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #58 poslato: 22, 04, 2011, 23:25:14 posle podne »
Mali update:

Ispostavilo se da, u ovom trenutku, samo Zoki, Vlada, LSI i ja imamo spremnost i volju da se bacimo u ovaj poduhvat.
Kako na jedan ponton od 6 metara mogu da se komforno i sigurno vežu samo 3 plovila, za naša 4 čamca bi morali da pravimo 2 pontona.

Rešenje nam je ponudio predsednik kluba, veliki domaćin, gospodin Ljolja. :good:  :drinks: Naime, čovek je odmah ponudio da jedan čamac može da se veže na njegov, već postojeći ponton.
Uz to, ponudio nam je i nekih 20-tak metalnih burića, bez ikakve naknade, tako da će oni koji reše da nam se naknadno pridruže, imati trošak manje.
Takođe, čovek ima i ankere i sajle, tako da je i to velika pomoć, za ovaj skromni početak! :good:

Pošto sad pravimo samo jedan ponton, a imamo i dovoljno burića u rezervi, gledaćemo da pod ovaj ponton stavimo veći broj burića, kako bi povećali nosivost i stabilnost.
Sa druge strane, malo je smanjena širina pontona, kako bi se malo uštedelo na materijalu. Nabavka materijala i radovi kreću odmah posle uskršnjih praznika.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Formiranje marine u Novim Banovcima
« Odgovor #59 poslato: 22, 04, 2011, 23:33:11 posle podne »
Treba da vidis formirani 4 red sa novim metalnim pontonima   :good:

Predlazem ti da ako mozes da biras,  ipak izaberes prvi red do obale. :good: :drinks: