E, ovako treba... > Honda

HONDA 5 ks

(1/10) > >>

Zoran Marinković:
 :good:

Da li neko ima ili je imao vanbrodski HONDA  5 ks, ili da li neko zna kakav je motor.
Kada bi se uporedio sa karakteristikama Tome 4,8 ks kakvi bi bili komentari ?

Imam četvorotaktnu Yamahu 8 ks, novu, ja je kupio 2007. u NS kod Rodića, i.....bila je u vodi samo dva puta po 1 sat. i od tada nije videla vodu.
Razlog - velika težina i nezgodno da je sam montiram i skidam posle svake vožnje. :suicide:

Honda bi bila u toliko lakša da je mogu montirati sam kada mi treba. Zato se i najviše družim sa Tomom 4,8.... :stop:

Nemo:
Ja sam imao Hondu 2 ks sto se tice kvaliteta nemam ni jedan komentar.
Menjao sam ulje, impeler i cistio lonce karburatora jer se na zuti cink od benzina stvaralo neko cudo ko blato.
Imao sam priliku da vozim Hondu i Tomosa 4ks, Tomos je nesto malo bio jaci.
E sad za 5ks Hondu verovatno da su tu negde.
Mada davno sam vozio i sa Tomosom 4,8.

U svakom slucaju ako ga uzmes promeni mu ulje i impeler u slucaju da je polovan.
Predhodni motor sam vozio 10 godinica i bukvalno palio ko mina i da trebam da kupim neki vanbrodski opet bi bila Honda.

Pozdrav

Darkobp:
Prosle godine kad sam kupovao novi motoric bio sam kod Vlade u futogu i on mi je savetovao-U toj konjazi jedino je Honda ok svi ostali su k...!!!
Za hondu ce svi majstori imati samo reci hvale :good:

Al zbog nemogucnosti da nategnem sa parama do cene Honde kupio sam Mercury-ja 5 koji je bio 230 evr jeftiniji a hteo sam novi jer mi se stari motor tada zgadio koliko mi je zivce pokidao,doslo je do toga novo ili nista drugo pa makar i ovako maleni od 5ks
I evo mu vec godinu i po da nikad nije strucnuo niti je ikada morao u servis sem na zamenu ulja niti sam ikada morao zaverglati 2 puta da bi ga upalio :heat:  Iza njega su negde oko 120-130sati rada  Svaku hvalu imam i za taj Mercury5 koji je unutra pod kapom sve Made in Japan tj Tohatsu
Za njega sam se prvenstveno odlucio zbog cene i garancije od 5god a servis za njega mi je na 300m od kuce


Ni jedan 4t nije lagan,mislim da je mom Merc-u negde oko 28-30kg i nije bas prikladan za stalno vucaranje i nosanje,a tu je negde i Honda slicna sa kg
Svi ti mali motorici su 1cilindrasi pa dosta tresu i bucni su

Imam i T4koji koristim na drvenoj pecaroskol siklji  od 5m pa se nekad nadje i mali merc.na njoj i razlika je nebo i zemlja koliko je 5ks 4t jaci od obicne tomosove 4-ke
Brzi je za 3-4km/h a potrosnja neprelazi 0.9-1l na tom camcu
Brzine koje postize su oko 11-12 uzdunav a oko 16km/h nizdunav

Eto to su moja neka iskustva sa takvim nekim slicnim motoricima pa ako pomogne... :drinks:

Vlada 69:
Vozio sam par dana Hondu 5 ks na smederevcu (nije šporet  :) ) i moji utisci su da je motor kao pravljen za manje čamce.Par puta sam isti motor vozio na titelskom "Specijal 9" na kom motor još bolje čuči.
Jednom rečju odličan izbor za bilo koji tip malog čamca.U svakom slučaju mislim da ta dva motora zbog kojih si u dilemi i ne mogu da se porede ni po čemu.Ni po ceni (u prvom redu),ni po kvalitetu,pouzdanosti .... već je dosta rečeno o tomosu u nekim drugim temama.
Znači moj savet je Honda,tu nema greške.

Nemo:
Zaboravio sam u proslim pisanijama o Hondi da napisem da je moja Honda od 2ks radili sigurno preko 1000h.
Za svo to vreme nisam imao nikakvu servisnu potrebu sem impelera i ulja.
4t je suv motor nikad nema ulje koje se cedi iz njega kao kod 2t.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju