Autor Tema: HONDA 5 ks  (Pročitano 18421 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
HONDA 5 ks
« poslato: 18, 11, 2010, 00:24:13 pre podne »
 :good:

Da li neko ima ili je imao vanbrodski HONDA  5 ks, ili da li neko zna kakav je motor.
Kada bi se uporedio sa karakteristikama Tome 4,8 ks kakvi bi bili komentari ?

Imam četvorotaktnu Yamahu 8 ks, novu, ja je kupio 2007. u NS kod Rodića, i.....bila je u vodi samo dva puta po 1 sat. i od tada nije videla vodu.
Razlog - velika težina i nezgodno da je sam montiram i skidam posle svake vožnje. :suicide:

Honda bi bila u toliko lakša da je mogu montirati sam kada mi treba. Zato se i najviše družim sa Tomom 4,8.... :stop:
Deda Zoran

Van mreže Nemo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 239
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #1 poslato: 18, 11, 2010, 02:25:57 pre podne »
Ja sam imao Hondu 2 ks sto se tice kvaliteta nemam ni jedan komentar.
Menjao sam ulje, impeler i cistio lonce karburatora jer se na zuti cink od benzina stvaralo neko cudo ko blato.
Imao sam priliku da vozim Hondu i Tomosa 4ks, Tomos je nesto malo bio jaci.
E sad za 5ks Hondu verovatno da su tu negde.
Mada davno sam vozio i sa Tomosom 4,8.

U svakom slucaju ako ga uzmes promeni mu ulje i impeler u slucaju da je polovan.
Predhodni motor sam vozio 10 godinica i bukvalno palio ko mina i da trebam da kupim neki vanbrodski opet bi bila Honda.

Pozdrav
Stigao sam tamo gde ljudska poimanja jos nisu...
Sve primedbe mozete slati na adresu: Galaxy, XWY 45 035, Ulica Mlecni put BB

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #2 poslato: 19, 11, 2010, 17:41:35 posle podne »
Prosle godine kad sam kupovao novi motoric bio sam kod Vlade u futogu i on mi je savetovao-U toj konjazi jedino je Honda ok svi ostali su k...!!!
Za hondu ce svi majstori imati samo reci hvale :good:

Al zbog nemogucnosti da nategnem sa parama do cene Honde kupio sam Mercury-ja 5 koji je bio 230 evr jeftiniji a hteo sam novi jer mi se stari motor tada zgadio koliko mi je zivce pokidao,doslo je do toga novo ili nista drugo pa makar i ovako maleni od 5ks
I evo mu vec godinu i po da nikad nije strucnuo niti je ikada morao u servis sem na zamenu ulja niti sam ikada morao zaverglati 2 puta da bi ga upalio :heat:  Iza njega su negde oko 120-130sati rada  Svaku hvalu imam i za taj Mercury5 koji je unutra pod kapom sve Made in Japan tj Tohatsu
Za njega sam se prvenstveno odlucio zbog cene i garancije od 5god a servis za njega mi je na 300m od kuce


Ni jedan 4t nije lagan,mislim da je mom Merc-u negde oko 28-30kg i nije bas prikladan za stalno vucaranje i nosanje,a tu je negde i Honda slicna sa kg
Svi ti mali motorici su 1cilindrasi pa dosta tresu i bucni su

Imam i T4koji koristim na drvenoj pecaroskol siklji  od 5m pa se nekad nadje i mali merc.na njoj i razlika je nebo i zemlja koliko je 5ks 4t jaci od obicne tomosove 4-ke
Brzi je za 3-4km/h a potrosnja neprelazi 0.9-1l na tom camcu
Brzine koje postize su oko 11-12 uzdunav a oko 16km/h nizdunav

Eto to su moja neka iskustva sa takvim nekim slicnim motoricima pa ako pomogne... :drinks:

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #3 poslato: 19, 11, 2010, 19:16:30 posle podne »
Vozio sam par dana Hondu 5 ks na smederevcu (nije šporet  :) ) i moji utisci su da je motor kao pravljen za manje čamce.Par puta sam isti motor vozio na titelskom "Specijal 9" na kom motor još bolje čuči.
Jednom rečju odličan izbor za bilo koji tip malog čamca.U svakom slučaju mislim da ta dva motora zbog kojih si u dilemi i ne mogu da se porede ni po čemu.Ni po ceni (u prvom redu),ni po kvalitetu,pouzdanosti .... već je dosta rečeno o tomosu u nekim drugim temama.
Znači moj savet je Honda,tu nema greške.

Van mreže Nemo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 239
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #4 poslato: 20, 11, 2010, 19:05:38 posle podne »
Zaboravio sam u proslim pisanijama o Hondi da napisem da je moja Honda od 2ks radili sigurno preko 1000h.
Za svo to vreme nisam imao nikakvu servisnu potrebu sem impelera i ulja.
4t je suv motor nikad nema ulje koje se cedi iz njega kao kod 2t.
Stigao sam tamo gde ljudska poimanja jos nisu...
Sve primedbe mozete slati na adresu: Galaxy, XWY 45 035, Ulica Mlecni put BB

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #5 poslato: 24, 03, 2011, 12:14:33 posle podne »
Bio dobar izbor tesko se odluciti koji motor odabrati za pomocni camac od 5.60m

http://img863.imageshack.us/i/picture079ow.jpg/

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #6 poslato: 28, 12, 2021, 11:37:25 pre podne »
Da ne otvaram novu temu, jel imao neko iskustvo sa novijim hondama od 4,5,6 ks?

Vreme je da Tomos 4 ode u zasluzenu penziju. Razmisljam da uzmem jednu 6icu, 4t, za pomocni camac (titel special 80), pa cisto ako neko ima iskustva. Vidim da su ubacili neku elektroniku koja ukljucuje "safe mode" kada dodje do pada pritiska ulja i da su se neki zalili na to.

Nesto nisam primetio i da ih ljudi voze, mahom je to Yamaha, Tohatsu ili Mercury (sa jednim cilindrom). Opet, ja bih da ostanem veran Hondi. :)

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #7 poslato: 28, 12, 2021, 13:02:41 posle podne »
Meni bi kriterium bio da ima 2 cilindra, a to mislim da počinje sa 6 KS, ispravite me ako grešim. 5KS je sa jednim cilindrom, a razlika u radu sa jednim ili dva cilindra je nebo i zemlja. Onaj sa jednim cilindrom ima onaj "prduckav" zvuk, i čujem ga sa kilometra kada dolazi, dok dvocilindraš ima puno ravnomerniji rad. Osim toga verujem da i u vibracijama ima razlike. Ono što mi nije poznato je razlika u ceni. Sve ovo što sam gore naveo ima smisla jedino ako cenovno nije drastično skuplji ovaj sa 2 cilindra.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #8 poslato: 28, 12, 2021, 15:03:24 posle podne »
Slazemo se, 2 cilindra su mnogo bolja opcija.

Prvo sam hteo da uzmem neki polovan ali posto su motori uglavnom stari preko 10 godina ili iz uvoza, poceo sam da razmisljam o novom. Cena motora od 2 cilindra je trenutno za nekih 1000 evra visa od ovih sa jednim. Reda velicine, 1400 prema 2300 ili 2400. Honda, Tohatsu i Yamaha krecu sa dva od 8ks. Ranije su bile 6ice sa 2 cilindra ali mislim da ih ne proizvode vise.

Kako kupujem motor za pomocni camac koji je poprilicno lagan i fino ide sa starom cetvorkom, mislio sam da uzmem nesto sa jednim cilindrom.

Van mreže bsiki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 14
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #9 poslato: 28, 12, 2021, 15:06:01 posle podne »
Dva cilindra pocinju od 8KS. Samo da dodam da bezis od Yamahe jer ima lose paljenje, oce poteznica da se vrati i opasno lupi po prstima, barem kod mene. Neki kazu da neznam da palim ali je drugi kolega zaglavio u bolnici sa polomljenim prstom. U Platneru su mi pricali da to nije nista dok i njih nije lupilo po prstima. Ne secam se kada sam se sladje smejao. Mozda su na novim serijama resili problem.
Mislim da su 4, 5 i 6 KS kod svih iste tezine ali sa razlicitim karburatorima.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk


Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #10 poslato: 28, 12, 2021, 16:02:22 posle podne »
Nisam cuo to za Yamahu do sada. :D

Da, izmedju 4,5,6 razlika je u karburatoru, imaju istu kubikazu. Tezine su oko 30kg, sto mi i nije toliko vazno posto ne planiram da ga cesto skidam sa camca.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #11 poslato: 28, 12, 2021, 17:25:57 posle podne »
Ovo oko Yamahe mogu da potvrdim. Doduse ne toliko to vracanje poteznice, nego nesto teze palenje.
Kupio sam 2012 godine novu 6ks, bela kapa. Nisam to nesto puno ni redovno koristio i tome sam pripisivao sto je nikada, ali nikada nisam mogao uplatili bez 5, pa i vise pokusaja. To sam pripisivao neredovnom koriscenju. Ali sam posle kupio Hondu 20ks (isto novu) i tek onda video sta je lagano palenje iz prvog pokusaja i sa "pola snage". Na Yamahi morao iz petnih zila da zapnem...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #12 poslato: 29, 12, 2021, 08:21:15 pre podne »
A zašto 4T za pomoćni motor?

Taži je, pa potapa krmu čamca koji vučeš brodom.
Uglavnom se ne koristi mnogo (doduše kako kod koga), a imaš dodatnu zezanciju sa redovnim servisom.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #13 poslato: 29, 12, 2021, 11:59:21 pre podne »
Hvala za info oko male Yamahe. Ja teram brod sa dve honde od 20ks i tu nemam zamerke, osim sto mi se cini da bi mi trebalo nekada vise snage.

Sto se tice 4T ili 2T, iskreno nije mi ni proslo kroz glavu. Sada sam bas potrazio i Tomos 4 je oko 15kg, a ova Honda od 6ks je 27kg. Dvotaktni Tohatsu od 5ks je 20 kg.

Generalno meni brod stoji u marini na sidru i onda mi je pomocni camac u upotrebi skoro svaki dan kada smo na brodu. Moja ideja je da imam pomocni motor sa kojim mogu da odem do Ade Medjice na kupanje i da se vratim, sto je nekih 30 - 45 minuta, voznje u jednom pravcu. Dakle pouzdan motor pre svega.

Kada plovimo negde sa brodom blizu, pomocni ostavim na sidru da stoji, a kada krenemo negde dalje (na par dana) onda ga povucem sa sobom. To opterecenje na krmi stoji, mada sam ja ove godine drzao pomocno sidro od nekih 12kg u pramcu pomocnog camca pa ga to malo izbalansira.

Uf, razmislicu... GrossInox svakako nema malih Tohatsu motora, treba tek da narucuju. U Futogu imaju na stanju par ovih Hondi od 6ks.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA 5 ks
« Odgovor #14 poslato: 29, 12, 2021, 21:01:17 posle podne »
Titelac sa 4t motorom je pun pogodak.
Imao sam mercury 5 i bilo je dana da radi po 14h u kontinuitetu...