Autor Tema: Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora  (Pročitano 3146 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora
« poslato: 17, 11, 2010, 17:44:24 posle podne »
Naizmenični trofazni elektromotori se mogu napajati i iz akumulatora uz pomoć specijalnog kontrolera koji će sinusoidu naizmenične struje simulirati impulsima jednosmerne struje u pravilnim vremenskim razmacima, tako da bi se moglo dobiti obrtno magnetno polje koje pokreće rotor elektromotora.

Pažljivo pogledajte svaki detalj priloga (naročito grafikon napona-struje) kako bi razumeli proncip rada kontrolera.


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora
« Odgovor #1 poslato: 17, 11, 2010, 17:47:46 posle podne »
Juče nadjoh samo jedan deo, i umalo me ubediše da se radi o jednosmernom trofaznom motoru!!! :suicide:

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora
« Odgovor #2 poslato: 18, 11, 2010, 08:37:34 pre podne »
Juče nadjoh samo jedan deo, i umalo me ubediše da se radi o jednosmernom trofaznom motoru!!! :suicide:

U suštini to i jeste.U rotoru stalni magnet,napajanje impulsno i najbitnije nemaš negativnu poluperiodu.Znači jednosmerna.I nije trofazni motor nego šestopolni.barem kako je prikazano na klipu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora
« Odgovor #3 poslato: 18, 11, 2010, 09:52:48 pre podne »
E tu nisam siguran. Meni deluje da ima obe poluperiode samo sto su kvadratnog oblika. U delu gde je prikazana samo pozitivna poluprerioda motor se ne okreće (bar je tako u prilogu, sam kraj priloga).

Ovde je prikazana samo veza u "zvezdu" a to je karakteristika za motore male snage. Motori većih snaga su u "trouglu" a taj primer nije prikazan.

Tako, da ja baš ne bih ovo probao. Ne uliva mi poverenje. Pre bih upotrebio pravi inverter koji "proizvodi" približnu sinusoidu pa se motori mogu priključiti i u "trougao" (odnosno motori veće snage).

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Princip napajanja trofaznih motora iz akumulatora
« Odgovor #4 poslato: 19, 11, 2010, 01:22:36 pre podne »
E tu nisam siguran. Meni deluje da ima obe poluperiode samo sto su kvadratnog oblika. U delu gde je prikazana samo pozitivna poluprerioda motor se ne okreće (bar je tako u prilogu, sam kraj priloga).

Ovde je prikazana samo veza u "zvezdu" a to je karakteristika za motore male snage. Motori većih snaga su u "trouglu" a taj primer nije prikazan.

Tako, da ja baš ne bih ovo probao. Ne uliva mi poverenje. Pre bih upotrebio pravi inverter koji "proizvodi" približnu sinusoidu pa se motori mogu priključiti i u "trougao" (odnosno motori veće snage).

Ma ovo je samo princip.Lepo su napisali DC . Ja sam video konstrukcije sa 48 polova pa nije 48-0smorofazni motor.I gde si video trofazni motor sa stalnim magnetima.