Autor Tema: Kako radi inverter i frekventni regulator  (Pročitano 20910 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Kako radi inverter i frekventni regulator
« poslato: 16, 11, 2010, 20:25:32 posle podne »
Inverter i frekventni regulatora za motore do 2,2kW imaju monofazni ulaz 220V a izlaz im je trofazni 380V. Regulacija se podesava od nekoliko desetina Hz do vise stotina Hz.

Evo jedan za motor 1,5kW (2KS) koji je prikljucen na inverterski frekventni regulator koji regulise od 50-250Hz a napon podize do 415V izlaza a ulaz je 220V.




Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako radi inverter i frekventni regulator
« Odgovor #1 poslato: 17, 11, 2010, 08:21:38 pre podne »
Dule, definitivno jednosmerni motor ima bolje osobine po pitanju snage, obrtnog momenta, mekšeg starta.......
Ipak je on sinhroni motor.
Mana mu je što za vezivanje traži kablove veliklog preseka jer ima gubitaka u prenosu.

Trofazni motori su asinhroni i nema gubitaka tokom prenosa pa i kablovi mogu biti manjeg preseka. Manji im je stepen iskorišćenja u odnosu na jednosmerne ali su dugotrajniji, i pošto nemaju kolektor i četkice, manje su podložni kvarovima.

Jednosmernim motorima može da se skladišti energija u akumulatorima a naizmeničnim ne može. Istini na volju i oni mogu koristiti akumulatore ali samo preko invertera.

Znači, ako želiš da imaš hibridni pogon, lakše za upotrebu i manje održavanja imaš sa trofaznim motorima a ako želiš da imaš rad bez ikakvih motora sa unutrašnjim sagorevanjem, onda definitivni jednosmerni motor.

Odluka je na tebi. :good:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Kako radi inverter i frekventni regulator
« Odgovor #2 poslato: 17, 11, 2010, 10:19:04 pre podne »

   Izgleda mi da te tu nesto svrbi.Ja te vec vidim u akciji. :)
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.