Autor Tema: Jedrenje u Grčkoj  (Pročitano 5854 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #30 poslato: 15, 11, 2022, 23:00:32 posle podne »
Hvala još jednom Neptune na korisnim informacijama. Nego tražeći sad sve o Diaporosu, naletim da postoji i Wikipedija za nautičare: CRUISERS WIKI!  j1

Tako da o Diaporosu imate ovo:
https://www.cruiserswiki.org/wiki/Diaporos_Island

Možda su negde informacije malo bajate, ali svakako su korisne.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #31 poslato: 03, 02, 2023, 09:23:28 pre podne »
Bas mi se svidelo ovo sa malom jedrilicom i kampom, posebno ovde za reku i mozda po neko jezero.
Kako vise ne spustam brod ovde u BG, možda bih mogao da nabavim nesto tako, mada pitanje je da li  imam vremena.
Gledao sam malo jedrilice ,ima bas dobrih. Tu je vazno da to ne bude cisto sportska jedrilica, u koju ne moze da se udje od kanapa, vec neka porodična.
Nekako nisam bas primetio da se to nauticko kampovanje kod nas upražnjava..a nije da nema uslova.

Van mreže GajaG

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • Habibi
  • Brod tip: PUMA 23
  • Marina: SCLU
  • Veličina: 7
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #32 poslato: 10, 04, 2024, 13:11:23 posle podne »
Pozdrav drugari. Pitanje za vas koji jedrite u Grckoj. Kakva je situacija sa vezovima i zimovnicima? Procitao sam da ima nasih ljudi koji dole drze brod tokom cijele godine. To je negdje i moja ideja za buducnost. Pa me interesuje moze li se naci, lako dobiti, i po kojim cijenama? Ili ako imate kakve linkove? Planiram sledece sezone, 2025 sa jedrilicom u Grcku, al zbog duzine puta najradije bih je ostavio dole.
Hvala unapred.

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #33 poslato: juče u 01:03:40 »
Pitanje je koji deo grcke . Ja ne ostavljam dole brod, vucem ga, ali dosta drugara ostavlja jedrilice dole.
Mi smo u zadnje vreme u vurvuruu kao baza i tamo ima suvih marina za ostavljanje broda. Sve je malo stap i kanap,ali funkcionise i nije skupo. Ekipa iz srb je dobra i to olaksava ako ima neki problem. Drugo mesto je u zalivu kod volosa,tamo isto ima ekipa iz srbije, nas covek drzi suvi marinu...
Za prvi put ovo kod vurvurua je sigurno najbolja opcija.
Ne znam sta vas zanima.


Van mreže GajaG

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • Habibi
  • Brod tip: PUMA 23
  • Marina: SCLU
  • Veličina: 7
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #34 poslato: juče u 19:27:03 »
Hvala za info. Onda ce najvjerovatnije tu kod vas u Vourvourou. Bitno je da ima mjesta za ostaviti brod. Ako neka zna orijentacionecijene moze mi i na pp poslati. I sta mislite, da li bi se mogao provuci sa njemackom dozvolom koja je samo za unutrsnje vode, rijeke i jezera?

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 529
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #35 poslato: juče u 23:45:29 »
Ako imate vasu prikolicu , verovatno oko 500 e godisnje..brod da stoji dole i da vas spuste i izvuku u vodu jednom godisnje.
To se sa grcima bas ne zna tacno.
Ako ostane dole prikolica nema vise sansu da je registrujute i trajno ste zarobili brod, ako je prikolica sa srpskom registracijom..mora da se radi tehnicki svake godine.
Ako brod ima kobilicu koja se uvlaci stvari su daleko lakse.spusta vas na vasoj prikolici i isto tako izvlaci. Duboka kobilica je daleko komplikovanoja. Mora da vas izvuce na nekoj svojoj prikolici za jedrilice pa onda da vas prebaci na vasu ili da vas stavi na plac i postavi one podupirace..to zna da bude malo komplikovano i skuplje.
Dosta su dole bahati i mora da se vodi racuna kad izvlace brod, ali ipak se sve zavrsi ok. Ako se kobilica uvlaci i imate ok automobil, i brod nije duzi od 7 m po meni nema razloga da se ne vraca u srbiju.
Za dozvolu ne znam sta da kazem..dobro je ako je brod do 7 m.onda nema problema na granici ne treba vinjeta i osiguranje, za preko 7 bude malo komplikovano.
Policiju tesko da cete sresti, tu oko diaporosa,ali npr na amuljaniju koji je tu na 2-3 h jedrenja bude policije.

Van mreže GajaG

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • Habibi
  • Brod tip: PUMA 23
  • Marina: SCLU
  • Veličina: 7
Odg: Jedrenje u Grčkoj
« Odgovor #36 poslato: danas u 08:51:43 »
Svka cast Neptune. Kao prvo mislim da se ne moramo persirati. Ovako brod jeste sa fiksnom kobilicom, gaz je 1,18, i prikolica je pravljena za njega original, koliko sam razumio. I brod i prikolica su registrovani u Njemackoj, gdje se tehnicki za prikolicu radi svake dvije godine. Moze se izvaditi i medjunarodna dozvola za brod, ali i njeno vazenje u inostranstvu je dvije godine, tako da??? Osiguranje je Pantaenius i vazi za cijelu evropu. Problem je sto ja do Grcke imam preko dvije hiljade kilometara, tako da mi je ideja da brod drzim dole a letim avioniom. Bilo bi dobro kad bi se i Zole ukljucio posto je i on u slicnoj situaciji.
P.S evo jedna slika trenutnog stanja broda.

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk