Autor Tema: Domaca proizvodnja Zoki  (Pročitano 236607 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #870 poslato: 11, 07, 2013, 20:16:05 posle podne »
I opet se vraćamo na ono "koliko para-toliko muzike"  6589

Van mreže Jack Sparrow

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #871 poslato: 11, 07, 2013, 22:42:27 posle podne »
Meni je najiskrenije zao ako me je neko pogresno razumeo.
Kao bivsi vlasnik Zokijevog broda mislim da sam merodavan da o istom i pricam. Post je bio najmanje pljuvacki.
Bilo je tu dosta i pozitivnog koliko se secam.
Nisam kivan na Zokija i kao sto je LSI i rekao, rado bih popio pice sa njim da ga vidim danas, sutra.
Ono sto je Kapetan izneo je takodje 100% na mestu.  To je manje vise i sumirano u mom postu u poslednjem pasusu.
Ako nekog mogu da krivim, to je najmanje Zoki i njemu iskreno zelim svu srecu ovog sveta.

...a onda sam procitao Saletov post koji kaze: Rađen je od pretankog otpadnog lima, iako je Zoki preklinjao naručioca da se radi manji brod od debljeg lima, pošto čovek nije imao više para!.

Sale ako je ovo istina i ako pricas o brodu Proud Mary...onda se tu radi o klasicnoj prevari gde bi u normalnoj drzavi odgovorna osoba zavrsila u zatvoru. Da je to istina, to bi znacilo da su sve specifikacije prvoklasnog US Steel lima bile lazne, kao i racuni za iste. Da li ti stvarno verujes u to?
Niti sam onda niti sada zelim da ulazim u detalje naseg dogovora, niti u to da li je neko imao para ili ne...i neka ostane tako.

Mislim da je inace Zokiju ovakva "advokatura" najmanje potrebna.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #872 poslato: 12, 07, 2013, 00:55:24 pre podne »
Jack, kao što sam naveo, radi se o brodiću "Tamo Daleko", koji je rađen, ako se dobro sećam, od lima 2,5mm, a nadgradnja od još tanjeg, što je za brod od skoro 11 metara premalo. Rađen je od takvog lima na insistiranje samog vlasnika koji nije hteo kraći ili uži brod, a imao je samo 3300 evra na raspolaganju. Pa "Putin" je slične veličine, a Zokija je koštao u limu skoro 5000 evra!!! A gde je sve drugo?!

Zoki nije brodograditelj, ima iskustvo jer je napravio već hrpu brodića, ali ako mu doneseš hrpu otpadnog lima i kažeš mu "napravi mi kiflu, evo pare", ja stvarno ne vidim u čemu je tu problem?! Možeš biti pošten,pa reći, "Prijatelju, bacaš pare, ta kifla ništa neće valjati", ali ako naručioc insistira.... gde je tu Zokijeva odgovornost?!

Što se tiče tvog brodića "Proud Mary", dovoljno je vratiti se na neku 10-12 stranu ove teme, videti slike i pročitati komentare. Taj brodić je u izgradnji obišlo više "stručnih komisija" nego Titanik!!! Uostalom, sama razlika u ceni dovoljno govori o razlici u kvalitetu ugrađenog materijala.
Ne znam šta je bilo dogovoreno između vas, ali Proud Mary je bio najbolji brod koji je napustio Zokijevu radionicu do tada.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #873 poslato: 12, 07, 2013, 08:56:27 pre podne »
Sve detalje koje Sale iznosis su cista laz. Tamo Daleko je placen 4500 eura. Niko nije trazio da bude od otpadnog lima, to bi mogao samo ludak da zahteva. Ako je Praud Mery naj bolji brod koji ste napravili i naplatili, onda je tu sve jasno kao dan. Klasicni ste prevaranti za sitnu lovu....ja advokatisem za prijatelja a ti za par stotina eura...bedno
« Poslednja izmena: 12, 07, 2013, 22:50:07 posle podne oblak »
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #874 poslato: 12, 07, 2013, 23:53:12 posle podne »
Sad smo sišli na novi nivo uvreda, jel' tako?! Ako ti svog prijatelja želiš da nazivaš ludakom, to je tvoja stvar, ja mislim da je čovek jednostavno pokušao da ostvari svoj san.

Što se uvreda upućenih direktno meni ( iako pišeš u množini), pošto ja nisam iz kruga dvojke, ja tako nisko ne mogu da se spustim, ali uživam gledajući takve poput tebe tamo dole.

Ajd' uzdravlje!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #875 poslato: 13, 07, 2013, 00:21:52 pre podne »
Što druže Sale imaš nešto protiv ekipe iz kruga 2 - nemoj tako
A što se tiče uvreda jes administrator malo preterao što nikako ne može biti primer ostalima kako bi trebalo da se komunicira, ja koliko znam Sale je drugar sa Zoranom te je prirodno što ga zastupa i brani a sve i da je majstor prevarant i vaćara ne veruje da je sale prihodovo koji evro od toga.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #876 poslato: 13, 07, 2013, 08:27:38 pre podne »
А бре људи немој да се џапате, чему свађа и тешке речи?  Ко је незадовољан радовима нека се расправи са извођачем радова. Када се буде увео ред у бродоградњу биће више задовољних купаца(наравно и цене ће бити адекватне квалитету), а до тада...... 
А што се тиче "круга двојке", наравно у Београду је највећи број оних из "круга двојке"...................................... знају и користе само два падежа.  kuku  kuku  kuku

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #877 poslato: 03, 07, 2014, 12:28:48 posle podne »
Čisto da malo oživimo ovu temu, ( i forum, slabo se nešto svađate u poslednje vreme thumbup), Zoki i dalje radi punom parom, kao i do sada.

Što se tiče kvaliteta, Zoki se trudi da unapređuje svoj proizvod, ali definitivno ostaje u istoj cenovnoj klasi kao i do sada.

Brodić Krim je Zoki uradio za sebe, ali kao i svi njegovi brodići, i Krim je na prodaju.

Drugi brodić je nešto manji, ali sa ugrađenom boljom i skupljom opremom. Rađen je po narudžbini.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #878 poslato: 03, 07, 2014, 14:08:33 posle podne »
Duzine, cene i sl : )

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #879 poslato: 03, 07, 2014, 14:15:38 posle podne »
Nek priča ko šta hoće ali meni se Zokijev rad sviđa a pogotovu odnos cena/kvalitet. Nije napravio nauku i eksluzivu od toga, otvoren je za prepravke i dogovore i pošten je majstor, sve karte su na stolu.
Ako mi ne izleti nešto max. povoljno ja ću opet kod njega za brod, radio mi je šiklju pre 4 god. i eno još je živa i u funkciji.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #880 poslato: 03, 07, 2014, 17:26:20 posle podne »
Pa taman posla da je drugačije, po meni bi mu bolje bilo da se fokusira samo na bravariju a da uređenje enterijera ostavi nekom drugom ovako mi nekako greota, nov brod a iznutra kao da je rabljen, mada ako se nekom cena sviđa - samo napred

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #881 poslato: 04, 07, 2014, 01:54:47 pre podne »
Krim je 11 x 3,6m, korito je od lima 3mm, a nadgrađe 2,5mm. Montiran je Johnson 20ks, više kao pomocni motor.
Cena je 8.500 evra. U to ulazi kuhinja, plinska grejalica i rešo, frizider, mp3 radio, sidro, bokobrani itd, itd.
Drugim rečima-spreman za plovidbu.

Ovaj drugi brodić je nešto manji, ne znam tačne mere, cca 10 x 3,2m. Cena je bila stvar dogovora sa naručiocem, tako da...
Koga zanima, neka pita Zokija.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #882 poslato: 04, 07, 2014, 05:56:45 pre podne »
Ako je to lepo onda ste slepi kod ociju eek

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #883 poslato: 04, 07, 2014, 09:02:07 pre podne »
Ako je to lepo onda ste slepi kod ociju eek
Kako covek da precuti ovakav komentar...ccc!     7645218764198
Igor

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #884 poslato: 04, 07, 2014, 10:36:11 pre podne »
Ako je to lepo onda ste slepi kod ociju eek
Kako covek da precuti ovakav komentar...ccc!     7645218764198

zokijevi brodovi uvek izazivaju komentare :)
ja mislim da ce sledeci da se zove Donbas, Lugansk ... :)