Autor Tema: Domaca proizvodnja Zoki  (Pročitano 234455 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #135 poslato: 03, 05, 2010, 21:46:11 posle podne »
evo jos jedne ladje koja je izasla iz zokijevog pogona  :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #136 poslato: 04, 05, 2010, 01:58:37 pre podne »
Lepo. A posto je ovako nesto?

u ovom stanju (lim, ruke, struja, namestaj, tenda , hidraulicne komande...) 2900 evra

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #137 poslato: 04, 05, 2010, 02:09:01 pre podne »
Ovakva ladja za 2900 EUR? Pih bem ti ekonomsku krizu sad bih narucio ladju da nije kriza!Stvarno povoljno nema sta.Koje su dimenzije ove ladje?Zoki svaka cast!  :good:
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #138 poslato: 04, 05, 2010, 23:53:22 posle podne »
E danas smo porinuli "Sprud" u Dunav.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #139 poslato: 05, 05, 2010, 15:08:24 posle podne »
Ode "Sprud" put Apatina.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #140 poslato: 08, 05, 2010, 20:16:28 posle podne »
Zorane,

Drago mi je da smo porazgovarali danas u vezi prikolice.

Evo na priloženoj slici još jedne koja se meni dopada.
Liči na onu Saletovu (ima "sanke") ali mi se dopada rešenje za postavljanje table sa svetlosnom signalizacijom i registarskom tablicom.
Naravno da nije potrebno savijati profil lučno - sasvim je dobro i da bude pravougaona-trougaona osnova. I da ima na kraju ona dva usmerivača sa točkovima, kao na Saletovoj, koji su korisni prilikom nabacivanja prikolice na čamac.

Što se tiče dimenzija, Stvladina prikolica na kojoj je sada Saletov novi čamac je pravljena za korito koje je identično mojem koritu.

Imam jedno pitanje: da li bi ruda mogla da bude u vidu teleskopa (cev u cevi) i da se pri porinuću i ukrcaju čamca izvuče-produži, a u toku vožnje da bude uvučena i fiksirana?
Ovo pitam zato što imam stari kombi sa pogonom i motorom na zadnjim točkovima i hteo bih da izbegnem da mi motor ulazi u vodu i da točkovi budu dalje od vlažne kosine. Sa produženom rudom to bi bilo vrlo jednostavno jer bih na taj način dobio dodatnih 1,5-2 ili 3 metra (sve zavisi koliko bi konstrukcija dozvolila.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #141 poslato: 15, 05, 2010, 00:26:52 pre podne »
kaze pecov iako su pontoni brzo su stigli na odrediste :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #142 poslato: 18, 05, 2010, 00:51:12 pre podne »
stigli.vreme posluzilo,ko bog.zokiju sve pohvale.probacu da zakacim slicice

Van mreže boki_ribar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Bolje biciklom na pecanje nego mercedesom na posao
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #143 poslato: 19, 06, 2010, 12:08:50 posle podne »
Pozdrav svima. Ja sam Boban . Sa vama sam vec neko vreme ,ali se nisam oglasavao vec sam vas pratio i ucio od vas. Tako sam dosao i do Zokija. Juce sam ga posetio i evo par slika iz radionice majstor Zokija.

Van mreže boki_ribar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Bolje biciklom na pecanje nego mercedesom na posao
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #144 poslato: 19, 06, 2010, 12:12:19 posle podne »
Ovaj lepotan je 9,60 x 3,30

Van mreže boki_ribar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Bolje biciklom na pecanje nego mercedesom na posao
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #145 poslato: 19, 06, 2010, 12:19:41 posle podne »
Na moju zalost ovaj sa slike nije moj :sorry: ,ali na jesen se mozda i odradi nesto ...malo krace od ovoga. Ono sto sam ja hteo za sada je ovako nesto 6,0 x 1,25 (u tabanu) x 1,60

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #146 poslato: 19, 06, 2010, 12:40:34 posle podne »
Na moju zalost ovaj sa slike nije moj :sorry: ,ali na jesen se mozda i odradi nesto ...malo krace od ovoga. Ono sto sam ja hteo za sada je ovako nesto 6,0 x 1,25 (u tabanu) x 1,60

E takav je meni Zoki napravio s tim što sam ja tražio da gore bude 1,7 a sada dodajem modifikacije (kad vreme dozvoli, ne mogu da priđem struji u marini jer je poplavljeno :smile:).
Dakle, staviću i ja uzdužne klupe ali tako da uvek jedna može da se pretvori u ležaj mada sam u dilemi da li da ležaj napravim u produžetku pramca, na rasklapanje naravno.
Druga stvar su merdevine za u vodu a ujedno i nosač pomoćnog motora i naravno, montažna tenda. Sve u svemu, posla ima al to mi je zadovoljstvo pravo, merak takoreći... :pogranichnik:

Van mreže boki_ribar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Bolje biciklom na pecanje nego mercedesom na posao
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #147 poslato: 19, 06, 2010, 13:06:46 posle podne »
Pa Ljubo ,ta ideja sa lezajem koji se sklapa je super ,samo sto nemam ideju kako si to zamislio. Ovaj camac na slici nije moj ...moj je trenutno u izradi pa bi mi tvoja sugestija dobro dosla. A tendu sam i ja vec predvideo mada kakvo je vreme...neznam dali ce mi biti potrebna.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #148 poslato: 19, 06, 2010, 18:25:01 posle podne »
Razmatram 2 varijante:



Dakle prvi sistem, daska br.2 sa nekim prostim sistemom kačenja za dasku 1 i sklopivim nogicama kad se hoće ležaj,
u tom slučaju klupe bi morale biti široke 35-40cm što bi mi dalo dovoljno ležaj (ženska može ispod mene ili ispod ležaja... :party:), eventualno da klupe budu široke 30cm pa onda umetnuti još jednu dasku.

Drugi sistem, pramac koji je oko 100cm pa onda opet neki sistem kačenja klupa jednu do druge a oslonac na onoj horizontalnoj kutiji duž bokova. Pramac sam već podaskao tako da imam meru s tim što bi klupe onda morale biti dugačke kao gornja širina čamca.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Domaca proizvodnja Zoki
« Odgovor #149 poslato: 19, 06, 2010, 20:42:49 posle podne »
Ljubo,
Kada sam ja planirao da napravim čamac (pre nego što sam kupio ovo što sada imam) i ja sam razmišljao o promenljivoj geometriji i kako od klupa za sedenje da napravim ležaj. Sve moje varijante polazile su od onoga što su ljudi već izmislili i isprobali u praksi.
Godinama sam kampovao, imao sam i svoju ali i video sam brojne kamp prikolice drugih kampera. Postoje razne mogućnosti.

Mislim da bi ipak trebalo da razmislie o varijanti koju ste obeležili brojem 1. To znači da imate dve paralelne podužne klupe za sedenje.

Dovoljna širina za sedenje je 40 cm. Dodajte tome sa obe strane naslone u visini do 40 cm, a kada te naslone vrlo jednostavnim sistemom spustite izmedju klupa (i to možete da spustite samo jedan naslon i da tako dobijete ležaj širine 80 cm, prolaz od 40 cm i klupu za sedenje od 40 cm) dobijete ležaj dužine 2 m i širine 160 cm - to je idealno za spavanje za dve osobe ("ženska" uvek može da se podvuče ili, Bože me oprosti na izrazu, da se "navuče") ali nikako nema potrebe da spava na podu čamca.
Krajevi klupa su idealna mesta da na njih namontirate nosače krova ili tende iznad klupa - prostora za sedenje i spavanje.

Na taj način, prostor za spavanje biće u središnjem delu čamca, a za sve ostalo ostaće vam dovoljno mesta ispred ili pozadi ka krmi.
Ispod klupa imaćete dosta prostora za razne stvari koje će vam biti potrebne za plovidbu ili pecanje.

Ne znam koliko će vam čamac biti dubok u tom delu gde biste postavili klupe, ali već visina od poda po kojem hodate do donje ivice klupe od 40 cm daće visinu prijatnu za sedenje, a ostaviće dovoljno upotrebljivog prostora za odlaganje raznih stvari (taj prostor možete zatvoriti kao sanduke na kojima su klupe poklopci koji se podižu najobičnijim šarkama), a vrlo jednostavno možete rešiti da ti sadnuci budu zaključani ako čamac ostavljate negde na vezu.

Nadam se da nisam bio predugačak ali vaša prepiska sa Boki-ribarom me je podsetila na sate i sate razmišljanja i skiciranja mog čamca iz snova. Možda moje razmišljanje pomogne da dodjete i do nekog boljeg rešenja od ovog koje sam opisao.