Autor Tema: Gde kupiti el motor  (Pročitano 9002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zarjesve2

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Gde kupiti el motor
« poslato: 08, 11, 2010, 09:26:27 pre podne »
Hi,

registrovao sam se samo da bih pitao gde mogu da se kupe u srbiji ove elektricne pente?
koja firma ih prodaje?

Hvala unapred!

 :drinks:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #1 poslato: 08, 11, 2010, 11:01:28 pre podne »
Zarjesve2, dobro ti nama dosao a koliko vidim bices ti malo duze ovde kod nas. Ima tema koje ce te zanimati.  :good: :drinks:

Reci na koje elektricne pente si mislio, Minn kota, Torqeedo ili nesto trece?

Progooglaj malo po netu i sigurno ces pronaci nesto. Mislim da ih ima u Srbiji ali ne mogu ti sa sigurnoscu reci koja je to prodavnica. Beogradjani ce ti to znati da kazu. Sacekaj da se neko od njih javi.

Pozdrav :drinks: :drinks:

Van mreže zarjesve2

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #2 poslato: 08, 11, 2010, 12:02:09 posle podne »
Zarjesve2, dobro ti nama dosao a koliko vidim bices ti malo duze ovde kod nas. Ima tema koje ce te zanimati.  :good: :drinks:

Reci na koje elektricne pente si mislio, Minn kota, Torqeedo ili nesto trece?

Progooglaj malo po netu i sigurno ces pronaci nesto. Mislim da ih ima u Srbiji ali ne mogu ti sa sigurnoscu reci koja je to prodavnica. Beogradjani ce ti to znati da kazu. Sacekaj da se neko od njih javi.

Pozdrav :drinks: :drinks:
hvala na odgovoru.
da budem iskren, gazda me je zamolio da pronadjem prodavnice gde moze da kupi elektricne pente, to je za mene sve spansko selo mada su mi ovaj, i jos par threadova bas pomogli ! :)

hvala i nadam se da ce mi neko dati konkretne prodavnice.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #3 poslato: 08, 11, 2010, 12:09:05 posle podne »
pokusaj u Svetioniku imaju podgrupu za EL motore ali praznu svetionik.org

a i beomarine bi trebalo da imaju http://beomarine.rs/nautickaoprema.html

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #4 poslato: 08, 11, 2010, 13:43:39 posle podne »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #5 poslato: 08, 11, 2010, 20:24:19 posle podne »
Ne bi bilo loše da Dule ili Zorter napišu, na jednom mestu sa stalno, šta je sve potrebno od komponenti za pogon broda na električni pogon, sa i bez agregata.
I još jedno pitanje čisto da zadovoljim radoznalost. Može li se osovinski vod ugraditi na bilo koje plovilo pa makar to bio i običan pecaroški čamac tabanaš? Ne ulazim u to da li je na takvom čamcu potreban osovinski vod ili nije samo hoću da znam da li može.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #6 poslato: 08, 11, 2010, 20:35:36 posle podne »
Ne bi bilo loše da Dule ili Zorter napišu, na jednom mestu sa stalno, šta je sve potrebno od komponenti za pogon broda na električni pogon, sa i bez agregata.
I još jedno pitanje čisto da zadovoljim radoznalost. Može li se osovinski vod ugraditi na bilo koje plovilo pa makar to bio i običan pecaroški čamac tabanaš? Ne ulazim u to da li je na takvom čamcu potreban osovinski vod ili nije samo hoću da znam da li može.

Vuče, hajde uradiću to (za Dula ne mogu da tvrdim, ali verujem da hoće).

A što se tiče osovinskog voda, lično mislim da može. Da li je to po svim pravilima ili nije, e to ne znam, ali znam da može. Razni su načini ugradnje, naravno prema vrsti plovila, ali MOŽE. Od tabanaša, preko blago "V", pravog "V" do ugradnje kobilice, MOŽE.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #7 poslato: 08, 11, 2010, 20:43:44 posle podne »
Ne bi bilo loše da Dule ili Zorter napišu, na jednom mestu sa stalno, šta je sve potrebno od komponenti za pogon broda na električni pogon, sa i bez agregata.
I još jedno pitanje čisto da zadovoljim radoznalost. Može li se osovinski vod ugraditi na bilo koje plovilo pa makar to bio i običan pecaroški čamac tabanaš? Ne ulazim u to da li je na takvom čamcu potreban osovinski vod ili nije samo hoću da znam da li može.

Vuče, hajde uradiću to (za Dula ne mogu da tvrdim, ali verujem da hoće).

A što se tiče osovinskog voda, lično mislim da može. Da li je to po svim pravilima ili nije, e to ne znam, ali znam da može. Razni su načini ugradnje, naravno prema vrsti plovila, ali MOŽE. Od tabanaša, preko blago "V", pravog "V" do ugradnje kobilice, MOŽE.
:good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #8 poslato: 08, 11, 2010, 20:59:40 posle podne »
ako hoces mozes i na siklju da stavis osovinski vod... pa do pre 50 godina su svi camci na motorni pogon imali osovinski vod ...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Gde kupiti el motor
« Odgovor #9 poslato: 19, 12, 2010, 02:28:33 pre podne »