Autor Tema: Gliseri i cene...  (Pročitano 13556 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Gliseri i cene...
« poslato: 01, 11, 2010, 11:48:29 pre podne »
Ide zima, splav se privodi kraju....  A ja ponovo razmisljam o camcu... Naravno gliseru....
Odlucio sam da kupim gliser sa brodskim motorom 135 hp, mercuiser ili volvo ....
Znate da sam imao fishermana 450 sa dvotaktnom yamahom, uvideo sam da njegova potrosnja je malo manja nego brodskog cetvorotaktnog motora.......
Hteo bih da kupim gliser od 5-6 metara, e sada tu nastupa nase trziste koje je totalno ludo....

Meni nije jasno kako bilo koji gliser star 30 godina ljudi traze po 4-5000 eura za njega....
Recimo neki regal star 15 goddina traze 9000 eura....

Solidna mi je cena kada vidim glastron 2006 za 10000 eura , ili bayliner 175 2006 godiste oko 8000 ...

A ovo ostalo mi je sve totalno nejasno....

PA imam par pitanja...
Recimo bayliner MX 175 , 3.0 mercuiser , 2006 godiste mi je najprimamnjivija ponuda trenutno....
hteo bih sto mladji gliser, samo me interesuju vasa iskustva sa njim.... DA li da kazem da mu je "mala" cena , odnost godiste i kvalitet manja od ostalih, pa me to malo brine...

Sta vi mislite?


Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #1 poslato: 03, 12, 2010, 19:35:42 posle podne »
http://www.boatingmag.com/shootout-17-entry-level-runabouts
Pogledaj ovaj članak. Postoji mnogo, mnogo poredjenja izmedju Baylinera i Glastrona na net-u, prošnjuvaj. Da se ja pitam ja bi kupio Baylinera iako sam svestan svih njegovih mana. Ako si bio zadovoljan sa elanom 450 bićeš još zadovoljniji baylinerom.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #2 poslato: 04, 12, 2010, 14:45:25 posle podne »
samo me interesuje  sto svi trce oko baylinera,,on jeste ok ali cena sta fali ovom a za manje apra...elan camci se nikad nisu pokazali kvalitetni

Одакле то да се елан није показао као добар.  Још увек се возе еланови чамци од 1975. године на овамо, и им их веома пуно. Чак ти старији еланови модели су много бољи него новији. На крају крајева најбоље пасаре су управо еланове.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #3 poslato: 04, 12, 2010, 15:06:51 posle podne »
Znaš kako zulle, svako kupuje ono što mu odgovara i ti to znaš. Bayliner je lakši ima manji motor, ne treba preveliki auto da se vuče i još mnogo toga. Poštujem da neko voli veće glisere i sa jakim motorima ili motorom ali to iziskuje i dublji dzep. Bayliner troši 5-10-15-20 lit. uz sasvim pristojne performanse, 4.3 l ili 5.0l troši više. baja je i veći gliser, skuplji je vez u marini, održavanje itd.
Trenutno imam elan gt402 kupljen nov 1980 i  ja sam generalno zadovoljan kvalitetom, još je uvek u fabričkom stanju, zelkot nije ispucao niti je matirao. Jedino su sedišta počela da pucaju po šavovima od gaženja po njima i verovatno su konci istrulili.
Nije mali broj novih glisera kojima je želkot ispocao-ponegde. Verujem da će bar moj sledeći gliser biti bayliner 175.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #4 poslato: 09, 03, 2011, 09:27:31 pre podne »
Ima jedan za 8000e, drugi za 9000e, treći za 11000e, četvrti 17500e. Šaroliko :)
Kakva je situacija u CG? Da se ja pitam kupio bi dobro očuvanog baylinera 175 (enterijer i eksterijer) sa neispravnim motorom pa polako ga sredjivati.

Van mreže Doktor

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #5 poslato: 28, 04, 2011, 12:15:05 posle podne »
Koliko je pametno uzeti Bayliner-a starog 15 god sa MerCruser 3.0 motorom??
Imam vec 1. amerikanca u dvoristu,znam kakve su muke sa njima...  :lol:  :preved:  :preved:

I kolika je otprilike registracija za takav gliser (do 6m)  :smile:  :smile:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #6 poslato: 28, 04, 2011, 14:11:41 posle podne »
175 sa mercruiserom 135 ks...koliko je realan potrosac....koliko u minimumu i maximumu...naravno kad glisira

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #7 poslato: 28, 04, 2011, 14:47:47 posle podne »
@maverick
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=4910.0

U ovoj temi smo malo pisali o potrosnji tog modela...

Inace potrosnja brodskog motora od 135 konja je oko 10-13 litara pri 3500 obrtaja, naravno potrosnja moze doci i do 20l zavisnosti od voznje...

Bas iz tog razloga i trazim da uzmem iskljucivo brodski motor...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #8 poslato: 28, 04, 2011, 21:10:01 posle podne »
hvala na odgovoru a reci ako znas s toliko obrtaja kojom se brzinom vozis

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #9 poslato: 29, 04, 2011, 08:47:11 pre podne »
pa s obzirom koja je razlika u ks...ovi vanbrodski su teski potrosaci

Van mreže moremplovi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #10 poslato: 29, 04, 2013, 19:41:47 posle podne »
Da li bi meni neko pomogao oko izabira glisera, kupio bih polovni gliser koji nije stariji od 2008 godista, oko 5-6 metara, motor ne jaci od 140KS.
E sad, posto se nikad nisam razumio u plovila, a zelim da imam jedan fini gliser, dobro bi mi dosli bilo kakve preporuke, od samo marke plovila pa sve do u detalje i modele istih koje bi mogao priustiti, izdvojio bi za njega maksimalno 14 hiljada eura, a optimalno bi bilo oko 12 hiljada(naravno da sve sto je jeftinije takodje dolazi u obzir). Hvala unaprijed.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #11 poslato: 29, 04, 2013, 21:16:30 posle podne »
Naravno da cemo ti pomoci kioliko mozemo..  k5 Ali prvo kazi oces li gliser sa brodskim ili vanbrodskim motorom,sa kabinom ili otvoreni.. i najvaznije odakle si,da bi po lokaciji mogli pomoci...  thumbup

Van mreže moremplovi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #12 poslato: 29, 04, 2013, 22:53:39 posle podne »
Iz CG sam, podgorica, mada nije ni bitan grad, sve mi je blizu, da to sam zaboravio da napisem, interesuje me bez kabine, jos bolje ako bi na onaj prednji dio glisera (bijase li pramac) bilo bar mjesta da se sjedne, i unutrasnj motor

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #13 poslato: 29, 04, 2013, 23:19:16 posle podne »
http://nautica.rs/documents/GOGA%20-%20Katalog%20polovnih%20plovila%20-%2018%20apr%202013.pdf
Preuzmi ovaj katalog ,ponuda Goganautika iz Bg.na osnovu njega možeš steći uvid kako u cene ,tako i u izbor modela,koji se uklapaju u predviđeni budžet.
To je približan uvid u srpsko tržište ,mada verujem da u cg ima možda i povoljnijih ponuda.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Gliseri i cene...
« Odgovor #14 poslato: 30, 04, 2013, 06:22:28 pre podne »
Iz CG sam, podgorica, mada nije ni bitan grad, sve mi je blizu, da to sam zaboravio da napisem, interesuje me bez kabine, jos bolje ako bi na onaj prednji dio glisera (bijase li pramac) bilo bar mjesta da se sjedne, i unutrasnj motor
  E pa super i ja sam iz Pg..  114  Ima š po primorju koliko oćeš...  Evo ti jedan sa Auto dilera na DL table,izgleda dobro... imaš tu na auto dileru dobru ponudu pa malo listaj..  http://www.autodiler.me/auto_oglasi_brod/80190