Autor Tema: parsun  (Pročitano 40161 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
parsun
« poslato: 18, 10, 2010, 20:54:10 posle podne »
neko mi je savetovao da malo prokomentasisem ovaj motor koji imam evo 2,5 godine :
 
parsun 15 (naravno cetvorotaktni motor ) sa dugom čizmom

apsolutno preslikana yamaha 15 (stariji model 90 godine)čak i svi delovi pasu sa yamahe tezak i glomazan muka ga postaviti i skinuti.sama cena motora govori da tu nesto nije yamaha (iako na parsunu ima delova od yamahe). sva plastika je lose odradjena (kapa, rucica upravljaca i brdo neke sitne plastike stalno zvecka 3-4 puta sam sve nesto dotezao ali ona i dalje zveci , najvise me nervira poteznica za paljenje malo ,malo koci zagljavljuje pa skidaj kapu i steluj leziste...(drugar ima elektro start na parsunu ali i on kuburi sa paljenjem). meni je posle 30 sati rada riknuo stator (sva sreca u garanciji) pa posto tada nisu imali parsunov stator ugradili mi orginal yamahin.jos jednom je liku otisao stator nakon 30-50 sati rada i plovak goriva posle 5 dana koriscenja (verovatno fabricka greska ) .razgovarao sam sa jos par ljudi  (posto na mojoj marini ima nas 5 sa parsunom 15. ima tu decijih bolesti lose finalne izrade ili lose sklapano ili bez neke ozbiljnije kontrole gotovog proizvoda ali zato je ta cena.ali parsun 15 jos nije izdao nikog u voznji drugar sa marine ga ima na big futu 3 god ni jedan kvar a dusu mu uzima . znaci kako se zalomi . u razgovoru sa majstorom potvrdjeno da je bilo jedino malo problema sa tim statorima ali to je sve (naravno ta plastika je takva kakva je). kazu da sve sto nevalja se javi te prve dve godine kolika je i garancija i to resi servis posle samo sipaj i vozi tako je i kod mene ako zanemarim prvi peh (stator ) i losu plastiku zadovoljan sam.
ako bi mi neko ponudio yamahu 15 iz 95 god i parsuna 15 novog pre bih uzeo novog parsuna ipak ima 2 god garanciju.
ali ja i dalje patim za HONDOM  :sorry:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: parsun
« Odgovor #1 poslato: 18, 10, 2010, 21:42:20 posle podne »
Vlada u Futogu ga prokomentarisao-Odlican motor,al za nas servisere!!  Mal' mal pa su kod nas :taunt:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: parsun
« Odgovor #2 poslato: 18, 10, 2010, 22:04:41 posle podne »
Busa, ima li neko od tvojih neka iskustva sa Parsunom 5 i 9.8?
Da li za njih generalno važi ista priča?
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: parsun
« Odgovor #3 poslato: 19, 10, 2010, 17:23:45 posle podne »
darkobp slazem se ,ali ima i onih za koje licno znam da su prezadovoljni . mada i ti majstori svaka svima cast ali i oni znaju da .....na kraju svako ko ima para neka kupi yamahu pa nece rizikovati (mozda), niko nas nije terao da kupimo parsuna ali u 15 je razlika 1000 evra.
 :new_russian:

sale parsun 5 je motor na koji su se zalile 70 % musterija (znaci jako lose )to je prvi motor koji su izbacili i majstori najvise na  njega pljuju . a 9,8 i 25 su jos novi i neznam kako prolaze na trzistu mada koliko sam cuo nije ga mnogo u srbiji prodato ove godine.cim cujem nesto izvesticu. :drinks:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: parsun
« Odgovor #4 poslato: 19, 10, 2010, 18:41:42 posle podne »
Ja imam PARSUN 5 starog 2 godine. Koristio sam ga  kao glavni motor na jedrilici 6,6x2,1m i koju je gurao uz Savu dobrih 10 km/h ( mereno GPS-om). Vrlo je jednostavan, ja sam mu izvukao komande za gas i menjach, a trošio je maximalno 1,5L pri punom gasu a moglo se voziti na 2/3 i opet je išao istom brzinom a trošio do litra. Imao je jednu "dečiju bolest",
naime, plovak za gorivo je pustio benzin pa je karbon prelivao. To sam otklonio običnim super lepkom, zalivši mu spojeve plastike sa limenim nosačem. Od tada pa do sad nikad nije omanuo. problema sa poteznicom nema, ako se ne cima kao nenormalan, i ako se konopac prvo zategne a onda vuče. Kao i kod svega, ako ga čuvaš traje. Sad sam mu vratio ručicu i drzim ga za pomoćni motor.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: parsun
« Odgovor #5 poslato: 19, 10, 2010, 19:53:49 posle podne »
super oblak, ti si super prosao znaci i kod tebe plovak .neznam mnogi ljudi ocekuju da novo bude novo i nema prvih par godina nikakav kvar zato i kupuju nov motor izgleda kako se zalomi . ja necimam poteznicu kao nenormalan nego mi tamo neka jabucica sto naleze na zljeb posle svakih 20 paljena spadne sa lezista ja je namestim utegnem i posle 20 paljenja opet isto ali navikao sam.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: parsun
« Odgovor #6 poslato: 22, 10, 2010, 21:25:39 posle podne »
moze jos neka detaljnija slikica od toga svega, hvala busa za ovaj post. mozda jos nabavna cena i cene servisa ???

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: parsun
« Odgovor #7 poslato: 22, 10, 2010, 21:27:17 posle podne »
Vlada u Futogu ga prokomentarisao-Odlican motor,al za nas servisere!!  Mal' mal pa su kod nas :taunt:

ja to neverujem bas   :this:

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: parsun
« Odgovor #8 poslato: 23, 10, 2010, 00:29:30 pre podne »
Oblake ti si to ukratko objanio ali si zaboravio da napises da si karburator nad vodom skidao najmanje cetri puta ,da te znaju svi vlasnici splavova u 45.om gde si se vezivao kad si u kvaru  :taunt: :taunt: a voles taj motor sto si ga naucio napamet da ga mozes rasklopiti kao pusku ..zmureci!! :preved:a ja sam morao da drzim nogu na poklopcu motora jer toliko zvechi da glava boli rezonira il sta vec ...ali cinjenica jke da trosi kao upaljac stvarno mozes ga voziti i na isparenja iz flashe i stvarno pasuje sve od jamahe .. sad kad si ga opravio radi kao doxa sto jes  jes
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: parsun
« Odgovor #9 poslato: 25, 10, 2010, 19:42:28 posle podne »
busa , zamolio bih te ako moze samo jos neka slika tvog motora i sa skinutom kapom da postavis ovde, pa smo obogatili forum i sa parsunovim motorom posto retko koji forum ima nesto o njemu iz prakse.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: parsun
« Odgovor #10 poslato: 26, 10, 2010, 07:28:47 pre podne »
Kinezi imaju sjajnu životnu filozofiju, baš kao i Koreanci ili Japanci. Iz te niihove filozofije proizlazi i stalna ( i stvarna, a ne samo deklarativna, kao u većine nas Srba) želja za unapređivanjem i usavršavanjem.
Ono što je bilo loše juče, ne mora biti i danas.

Uveren sam da su prve isporučene serije Parsuna bile loše i imale hrpu slabih tačaka, ali isto tako verujem da je svaka naredna serija sve bolja i bolja! Ljudi rade i uče, i ispravljaju greške u hodu, baš kao i ti Zoki, kod tvojih brodića!

Ozbiljno razmatram nabavku novog Parsuna kao pomoćnog motora. Za te pare se dobija polovna Yamaha stara 10-15 godina, a ovaj Kinez ipak ima garanciju!
Jedino ne znam da li ovaj od 5ks ima opciju kačenja daljinskih komandi, zato razmatram i 9.8, ali on je malo težak za moje potrebe.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: parsun
« Odgovor #11 poslato: 26, 10, 2010, 07:54:55 pre podne »
Sale, nemoj da uzimas Parsun 5. I ja sam cuo da su krs, mada sam cuo da su 15 ozbiljnije. Nema tu nikakve posebne filozofije. To je prevazidjena tehnologija i stvar je vrlo jednostavna, ako zelis da budes jeftiniji moras da ugradjujes jeftine komponente, a onda imas stalne probleme sa pouzdanoscu.

A da dodam i da nas narod ima jednu sjajnu izreku (na konto kineske filozofije), a to je da pioniri uvek najebu. Ne moras bas ti da budes pionir. Vozio si onog Johnson dinosaurusa i bio si zadovoljan. Uzmi i sada neki proveren motor i teraj.

Pozdrav,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: parsun
« Odgovor #12 poslato: 26, 10, 2010, 08:56:27 pre podne »
Parsun 5ks ne uzimati!Ima ga moj kum Ceda i hoce da ga pretvori u teg za lengerisanje!Medjutim sasvim druga prica je onaj od 15 ks,ima 4-5 komada kod mene u marini i,gle cuda svi su zadovoljni!Kada stavite Parsuna 15ks pored moje Yamahe 94 godiste vidite da su apsolutno isti(kada se skine kapa)a razlog je(navodno) sto su im japanci prodali tu zastarelu tehnologiju?
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: parsun
« Odgovor #13 poslato: 26, 10, 2010, 09:06:39 pre podne »
Parsun 5ks ne uzimati!Ima ga moj kum Ceda i hoce da ga pretvori u teg za lengerisanje!......

Pošalji ga meni da ugradimo elektro motor. :good: :drinks: :yahoo:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: parsun
« Odgovor #14 poslato: 26, 10, 2010, 12:16:33 posle podne »
Ja imam Parsun 15 ks , kupio sam ga u junu ove godine 2008. godište i za sada sam zadovoljan radom,ali imam jedan problem, motor troši ulje, ali nigde ne curi, nikad nema fleke na vodi, a ne dimi....tako da ne znam gde ulje odlazi....a radi perfektno....pali uvek iz prve i mirno radi,a troši oko 3.5 l u proseku
Dunav je moje more.....