Autor Tema: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?  (Pročitano 40726 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?
« Odgovor #45 poslato: 23, 10, 2010, 21:34:26 posle podne »
А каква је ова СЕЛВА 25 2т, што се у последње време стално врти по огласима. 400 Е ??? Дали то вреди купити?

eee da ti kazem samo da ti ja nepreporucujem selvu ako nisi neki cackaros i hyper-mehanicar , imao sam 15-ku i znam sta pricam.  :lol: :lol:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?
« Odgovor #46 poslato: 23, 10, 2010, 21:40:38 posle podne »
А каква је ова СЕЛВА 25 2т, што се у последње време стално врти по огласима. 400 Е ??? Дали то вреди купити?

Nema papire....
Dunav je moje more.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?
« Odgovor #47 poslato: 24, 10, 2010, 08:22:34 pre podne »
Нисам никакав чачкарош ни "сам свој мајстор", а без папира НИКАКО. Дочепаћу се ја некако Јохнсон-а 25 или 30. (кад скупим паре).

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?
« Odgovor #48 poslato: 27, 10, 2010, 10:56:14 pre podne »
imao sam vise motora i sve zavisi od potrebe...

Tomos 18 - jako lepo gura, potrosnja onako... po meni jaci je od Honde 15 koju takodje imam , ali taj motor je jednostavno imao svoju volju ... nikad nisam znao dokle cu da stignem sa njim i da li ce me negde ostaviti a desavalo se....

Evinrude 50 - evo ga sad kod saleta , izdao me samo jednom i to pred celom porodicom , al ja sam kriv spala klema sa akumulatora i nije hteo ni da cuje da zavergla ... inace motor koji je ME NIKAD NIJE ISTAVIO sve je radilo savrseno ... ali nije taj motor za deplasmanca

Evinrude 9,9 - radi fino ne zeza ali stalno muka sa vodom i impelerom ... gura jedrilicu 12,5 km/h u proseku... skoro sam ga dobio uz jedrilicu i zadovoljan sam

Yamaha 8 - odlican motor , takodje nikad nije izdao ako ne racunamo nestanak goriva koji je ipak do mene :) inace je uspevao da izglisira RIB i da pici 30km na sat bez problema, nikad se zakasljucao nije iako sam skoro zahvaljujuci zoletu ustanovio da sam sve vreme sipao duplu kolicinu ulja umesto 1:100 ja sam sipao 1:50...

Honda 15 - porodicni motor , mala potrosnja ali i snaga ... ali motor sa kojim bih krenuo bez razmisljanja bilo gde sa porodicom. Mislim da su Honde sinonim za sigurnost ....


ako bih ponovo kupovao motor onda bi izbor bio ili ETEC ili Honda... po meni treceg nema (ako ne gledmao na cenu) ....

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Koju Marku Vanbroskog Motora vi imate na Vasim Plovilima?
« Odgovor #49 poslato: 11, 11, 2010, 17:52:37 posle podne »
Anketa je zavrsena.
Hvala svim ucesnicima, tako da sad znamo koji motori se najcesce vidjaju na nasim vodama.

Facit: Johnson/Evinrude i Yamaha su najcesci Vanbrodski motori na moja-ladja !!! :friends:



Johnson / Evinrude
 15 (18.3%)
Tomos
 14 (17.1%)
Honda
 14 (17.1%)
Tohatsu
 5 (6.1%)
Suzuki
 1 (1.2%)
Yamaha
 15 (18.3%)
Wihor/Neptun (i ostali Ruski)
 2 (2.4%)
Parsun
 3 (3.7%)
Mercury
 8 (9.8%)
Volvo Penta/Archimedes/Cresent
 1 (1.2%)
Selva
 1 (1.2%)
Ostali
 1 (1.2%)
Elektro Motor
 1 (1.2%)
Chrysler/Force
 1 (1.2%)
Homemade Motorce
 0 (0%)