Autor Tema: Postavljanje burica  (Pročitano 19271 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #15 poslato: 05, 06, 2009, 23:33:58 posle podne »
upravo si opisao :)
ima nacin, a to je praviti pod od pajola (segmenata) tako da mozes da podignes odredjeni segment po potrebi...uslov je da grede budu na vecem razmaku od 60cm i poprecno od 90cm kako bi bure moglo da stane...tu isto ne pomaze sprava jer ne mozes dobiti toliko prostora da bi sa njom radio vec nogama gurnes pod splav ( zavisi od tvoje tezine i visine splava od vode ali mozda i da pozoves jos nekog da "nagazi" )...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #16 poslato: 08, 07, 2009, 11:20:38 pre podne »
E sad to mi nije izvodivo jel su daske pokovane a na njima su osb ploce, splav sve vise se uvija i tone , a ja nemog doci na ideju kako, jel je Drava hladna, ima jos jedan problem... kupio sam od saponije plasticnu burad u promjeru su manja za par centimetara, a sad duza su za deset centi jel su 220 litara, to nisam pazio kad sam kupovao , bez veze zena koja prodaje rekla je da su 200 i sad nemogu staviti 6 komada ispod i smetaju mi sarafi od sponica probusiti ce mi bure ima li tko nekiu ideju ali brzo bio bi zahvalan, znaci rostilj je 6 puta pet metara i spojnicama spojene cijevi od skele, spojnica ima donji šaraf koji mi hoče probusiti plasticno bure.... ima jos jedna stvar koja me sekira kad stiskam bure ono se ulubi prema unutra ... hoce li to bure uopce nositi splav,,, koliki razmak da stavim veci ili manji između nosaca, to bi i mogao jos nekako namjestiti trenutno je 36 cm... jel dosta ???? aj pomagajte ovdje nema niko splav s kucicom tako da nema ni iskustva.. a nevolim one koji lupaju bez veze i bez nekog osobnog iskustva s tim... da nebi bilo havarije a onda ode sve


POZ s Drave

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #17 poslato: 08, 07, 2009, 12:23:59 posle podne »
odmah da kazem da nemam iskustva ali to sto imas viska jedno bure i to plasticno mozes odraditi tako sto ces bure preseci na pola skratiti za taj deo i opet spojiti , plastika se lako spaja.. ako se bojis da spoj nece izdrzati kada ga otvoris napuni ga praznim plasticnim bocama od koka kole ili one za vodu od 5l , pa i ako prsne na spoju nece se mnogo napuniti vodom...

jerri i splavarsale su inace prave osobe za odgovor...

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #18 poslato: 08, 07, 2009, 22:29:13 posle podne »
E sad to mi nije izvodivo jel su daske pokovane a na njima su osb ploce, splav sve vise se uvija i tone , a ja nemog doci na ideju kako, jel je Drava hladna, ima jos jedan problem... kupio sam od saponije plasticnu burad u promjeru su manja za par centimetara, a sad duza su za deset centi jel su 220 litara, to nisam pazio kad sam kupovao , bez veze zena koja prodaje rekla je da su 200 i sad nemogu staviti 6 komada ispod i smetaju mi sarafi od sponica probusiti ce mi bure ima li tko nekiu ideju ali brzo bio bi zahvalan, znaci rostilj je 6 puta pet metara i spojnicama spojene cijevi od skele, spojnica ima donji šaraf koji mi hoče probusiti plasticno bure.... ima jos jedna stvar koja me sekira kad stiskam bure ono se ulubi prema unutra ... hoce li to bure uopce nositi splav,,, koliki razmak da stavim veci ili manji između nosaca, to bi i mogao jos nekako namjestiti trenutno je 36 cm... jel dosta ???? aj pomagajte ovdje nema niko splav s kucicom tako da nema ni iskustva.. a nevolim one koji lupaju bez veze i bez nekog osobnog iskustva s tim... da nebi bilo havarije a onda ode sve


POZ s Drave

sad procitah pro...
prvo, mnogo je zajebano to sto su duza 10cm i ako ti samo srafovi smetaju a frka je, zavari spojnicu i iseci sraf na svakoj..
ukoliko se bure uvija blago pod prstima nije problem, bitno je da su mu rubovi cvrsti jer ce se na njih najvise oslanjati i njima lupati o nosace pri talasima (pod uslovom da rub viri malo kao na metalnom buretu)...
toliko mogu da pomognem ovako na pamet i na brzaka...
javi sta si uradio...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #19 poslato: 08, 07, 2009, 22:31:01 posle podne »
e da, razmak izmedju nosaca buradi je obicno od 40 do 50cm...sto je manji razmak splav je visi ali i postoji opasnost da izleti bure pri talasima..mada ako su ta tvoja uza..
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #20 poslato: 09, 07, 2009, 08:30:26 pre podne »

sad procitah pro...
prvo, mnogo je zajebano to sto su duza 10cm i ako ti samo srafovi smetaju a frka je, zavari spojnicu i iseci sraf na svakoj..
ukoliko se bure uvija blago pod prstima nije problem, bitno je da su mu rubovi cvrsti jer ce se na njih najvise oslanjati i njima lupati o nosace pri talasima (pod uslovom da rub viri malo kao na metalnom buretu)...
toliko mogu da pomognem ovako na pamet i na brzaka...
javi sta si uradio...

hm a sburadi jos nekako, slikati cu jedno i navece postavim, ali ovo s sapama mi neizvodivo jel nije lakse izvadiuti i variti cijev za cijev, s time sto to nemiogu ispod splavi raditi kako variti iz vode???.... a i moram sve na agregat tako da je vrlo tesko, splav sam oprije pravio po naruđbi jednom priji i on  mi ga poslje prodao u pola cijene tako da tu nisma mogao utjecati, e sad moram popraviti sto se popraviti da.. naime pretezak je jel je cijela konstrukcija napravljena od greda10x10 mislim  na kucicu, terasu i krov...a ispod kucice su tri reda burica metalnih, nisu tolko loša na prvi pogled ali splav tone i krivi se... nije mi jasno jel je moguce da su sva popustila...nakon 4 godine....
Imam jos jednu dilemu da li bi bilo pametnije staviti s L profilima jos dva reda buradi između postojecih redova ili zamjena metalnih... mislim da je ošlo pet do sest burica... koji bi tada vjerojatno isplutali a i nebi morao dirati spojnice... jedino sto bi onda bili redovi blizu i neznam kako bi mjenjao burice kad odu(mislim na metalne koji bi eventualno ostali...)

Probati cu danas poslikati sto vise mogu pa da onako preko slika dojdemo do neke ideje kako spasiti sto se spasiti da
puno kvalitetna materijala je ulozeno da bi dopustio da potone..

POZ s Drave





Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #21 poslato: 01, 08, 2009, 21:23:30 posle podne »
Uvo rijesio sam sve sa dodavanjem jos jednog reda burica s time da sam morao jedan red pomjeriti i između ubaiti jos jedan. Taj novi red su plasticni burici iz saponije 220 litara i sad je splav ok, moze konacno da se uziva bez bojazni o potonucu... :lol: :lol:

Van mreže milan petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Postavljanje burica
« Odgovor #22 poslato: 12, 06, 2014, 21:59:04 posle podne »
Imam na prodaju plasticna i metalna burad od 200lit.Plasticna su samo jednom koriscena u extra stanju