Autor Tema: pomoć prijatelja  (Pročitano 5433 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
pomoć prijatelja
« poslato: 23, 09, 2010, 17:09:16 posle podne »
pozdrav svima. Iz drugog pokušaja da se i ja sasvim malkice predstavim. Potpuni početnik, sa čamcem od letos - elan 495 sa kabinom i johnson 6(bez komandi). Vez u marini Ada Ciganlija u Čukaričkom rukavcu. Volim vodu (i ladno pivo i špricer), a izgleda i ona(voda) voli mene - često me posećuje u kabini. Imam utisak da je duplo dno puno vode. Pre desetak dana sam izvukao iz kabine oko 35 litara(predhodno nisam obilazio čamac 20-ak dana a padala je kiša u dva navrata). Juče sam polivao crevom ne bi li utvrdio gde ulazi, ali sa unutrašnje strane kabine sve je suvo(prozori, bokovi) jedino na patosu ispod srednjeg ležaja sam prometio na jednom mestu da voda malkice "izvire" iz duplog dna. Kako je ušla ne znam. Ima li neko sličan problem ili ideju ge bi voda mogla da ulazi. Možda sam preterao dužinom poruke, ali "pomoć prijatelja. 

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #1 poslato: 23, 09, 2010, 17:53:25 posle podne »
Добро дошао.
Профа

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #2 poslato: 23, 09, 2010, 18:38:55 posle podne »
dobro dosao, pokusaj a pogledas boju vode... ako je mutnjikava , zuckasta  i slicno verovatno je iz reke, ako je bistra ond aje atmosferska

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #3 poslato: 23, 09, 2010, 19:08:30 posle podne »
ma najbolje da proba ako je iz govnare(rukavca) provalice sigurno :)

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #4 poslato: 23, 09, 2010, 19:19:15 posle podne »
hvala na dobordošlici Profi i Kapetanu. Kao što rekoh, apslolutno početnik-brodski mali(od 130 kg i skoro 2 m). Na prvi pogled mislim da je voda bistra, ali dok je pokupim sunđerom u kofu, prilikom prosipanja deluje prljavo. Zanima me kako može da uđe u duplo dno a da se ne primeti u kabini u vidu tragova. Obzirom na količinu vode koju sam izvukao sa poda kabine trebalo bi da voda(kišnica) ulazi slobodno kroz veći otvor. Sve ovo pod uslovom da nije rečna voda. U subotu ću ići da proverim. Pošto kiše nije bilo a valjda neće ni biti do subote, videću količinu vode u kabini. Ako je bude bilo malo, biće da se slivala od poslednjeg prskanja crevom. U suprotnom - eto problema.  Dodatak, zahvaljujem na dobrodošlici i drugima koji su se javili dok sam kucao poruku(Zoki novus i Olimp). Inače ne osećam aromu vode.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #5 poslato: 23, 09, 2010, 19:22:20 posle podne »
 a što se tiče dimenzija nisu se odnosile na veličinu čamca, već na moju malenkost. Naravno šalim se.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #6 poslato: 23, 09, 2010, 19:42:36 posle podne »
Dobro dosao, a problem ces vec resiti. Ako ne ovako onda kad izvuces camac na suvo sigurno ces otkriti uzrok ulaska vode u kabinu. :good: :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #7 poslato: 23, 09, 2010, 20:18:42 posle podne »
Pozdrav i dobrodošao!  :drinks:

Pošto imam isti čamac i ponešto iskustva, evo ti par predloga:
Ako ti voda izvire iz poda, to znači da je duplo dno puno k'o čep!!!

Proveri prvo čep na zrcalnoj dasci, s obzirom na količinu vode, mora da je i ulaz poveliki.
Inače i rečna voda, kad je u manjim količinama, deluje sasvim bistro i čisto, tako da tu "tehniku" raspoznavanja  što ti predlažu, okači znaš već gde! :taunt:

Ne znam u kakvom je stanju korito i želkot, čamac može popiti iznenađujuće veliku količinu vode, ako je korito u lošem stanju. To bi trebao takođe proveriti. Naravno, za ove provere, čamac mora biti na suvom.

Treće, dobar pljusak donese i 1-2 litra vode po metru kvadratnom, tako da se za čas skupi 15-20 litara u čamcu, ako nemaš dobru ceradu. A kad kiša pada ceo dan, pa... sam izračunaj! Ta silna voda definitivno može biti samo kišnica. Ako ti je kokpit otkriven, ne treba te čuditi voda u kabini, pošto duplo dno prolazi celom dužinom čamca.
Takođe, i boksovi ispod bočnih klupa su spojeni ( barem na mom čamcu), pa i tu voda nesmetano cirkuliše.

Toliko za sada.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #8 poslato: 23, 09, 2010, 20:48:10 posle podne »
Pozdrav svima. Žao mi je što ne umem da pošaljem slike čamca(velika rezolucija). Inače cerada dobro zatvara zadnji deo čamca - ide preko šoferšajbne i preko motora. Ako kroz nju prođe nešto vode to je zanemarljiva količina. Predhodni vlasnik je sređivao zadnje zrcalo i potpunio zatvorio zadnju rupu. Ispod zadnje klupe postoji veliki otvor na patosu, sa poklopcem koji se zavrće,  radi pražnjenja duplog dna. Inače patos u zadnjem delu čamca je suv ko barut, osim kada  voda iz kabine prođe nazad.  Trebalo bi da je koritu u odličnom stanju( garantovao je "Lepi Mika" u Višnjici, po čijoj sam preporuci i kupio čamac). Koliko vidim ne gine mu vađenje iz vode kod Ljube iz Galije Jahtinga(napominjem nisam parajlija-poznajem čoveka).  U svakom slučaju vidim da postoje prijatelji(nemoj da se neko nađe uvređen) da pripomognu. Nadam se da ću i ja biti nekom od pomoći. Nikad se ne zna. 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #9 poslato: 23, 09, 2010, 21:10:19 posle podne »
Pozdrav svima. Žao mi je što ne umem da pošaljem slike čamca(velika rezolucija).

niko se nije naucen rodio ...
ovde sam potanko objasnio sta i kako :)

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=2258.0

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #10 poslato: 23, 09, 2010, 22:30:32 posle podne »
Dobro došao  :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #11 poslato: 24, 09, 2010, 08:08:28 pre podne »
 :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #12 poslato: 24, 09, 2010, 08:27:11 pre podne »
Srsa, dao bih ti jedan savet (preporuku).
S obzirom da ti voda izvire kroz pod, trebaš znati da su nosivi elementi u duplom dnu urađeni od šperploče, koja je osetljiva na vodu i sa vremenom trune. ( ako se pod uvija i radi pod težinom - to je od toga!  :smile: )
Zato je bitno da duplo dno prazniš što češće, a s obzirom da je rupa na zrcalu zatvorena, morao bi na najnižem delu poda ugraditi kaljužnu pumpu i često prazniti dno.( nakon svake kiše). Tako ćeš i utvrditi da li je u pitanju kišnica ili rečna voda.
Ako se nakon par suvih dana ne pojavi nova količina vode u čamcu, onda je definitivno kišnica.

To što se voda skuplja u kabini je zbog činjenice da je čamac napred teži (imaš mali i lagan motor), ali to nije znak da napred i ulazi. Proveri i zaostale rupe od šrafova, i rasklimane šrafove, neverovatno je kako voda sebi nađe put! :taunt:

Inače, i ja ratujem sa istim problemom, meni puštaju kederi na prozorima, a i primam vodu na spojevima tende, tako da ću morati celu tendu da preradim! :diablo:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #13 poslato: 24, 09, 2010, 16:31:24 posle podne »
hvala na savetima. Pokušao sam da "smanjim" fotografije, pa evo da probam da pošaljem par komada.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: pomoć prijatelja
« Odgovor #14 poslato: 24, 09, 2010, 16:33:54 posle podne »
bravo  za ja. Uspeo sam. Nisu neke slike ali za početak...