Autor Tema: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan  (Pročitano 45844 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #105 poslato: 18, 11, 2010, 08:11:28 pre podne »
Svaka čast  :good:

obavezno slike kad bude ugrađen
Dunav je moje more.....

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #106 poslato: 18, 11, 2010, 08:52:56 pre podne »
Svaka cast za combobox...

Danima , mesecima, vec nameravam na splavu da napravim nesto ovako samo malo vece.

Ne znam i dvoumim se kako da resim dovod (slavinicu) za cistu vodu: dal da okacim neko plasticnu posudu iznad sa slavinicom (ruzno a efikasno) ili da koristim neku potapajucu pumpicu na 12V (elegantno al zahtevno treba 12V).

Kako ti tacno nameravas ovaj dovod sa cistom vodom da izvedes?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #107 poslato: 18, 11, 2010, 09:24:22 pre podne »
ako je ikako moguce obrni dovod plina stalno ce ti praviti problem ako bude sa te strane,

sto se frizidera tice mora da ima neku bravicu da pri ljuljanju broda ne otvori vrata , cevapi nikako nece biti dobri ako se prospu po patosu :)
inace taj frizider spusta temperaturu 17 stepeni od spoljne, pa pripazi ne moze mesa bas dugo da stoji ... ako je recimo napolju temperatura 37 u frizideru ako ga ne otvaras najniza moguca je 20 sto bas i nije idelano za cevape i kobaje ...

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #108 poslato: 18, 11, 2010, 11:05:23 pre podne »
Meni je Boban iz Pirota rekao da njegov frizider na plin hladi do 1-2 stepena....

Ne znam i dvoumim se kako da resim dovod (slavinicu) za cistu vodu: dal da okacim neko plasticnu posudu iznad sa slavinicom (ruzno a efikasno) ili da koristim neku potapajucu pumpicu na 12V (elegantno al zahtevno treba 12V).

Ja sam za splav uzeo plasticno bure od 1000 litara , i slobodnim padom do splava .... cena je 5000 dinara za ovo bure...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #109 poslato: 18, 11, 2010, 11:31:42 pre podne »
Meni je Boban iz Pirota rekao da njegov frizider na plin hladi do 1-2 stepena....

ovo nije plinski ovo je ako se ne varam sa onim piezo elementom  kao ovaj na slici

http://www.tehnomanija.rs/katalog/ardes-frizider-rucni-tk44.html



inace ne sali se da ga ostavis ukljucenog preko noci tuce akumulator samo tako :

Snaga: 60/43W

4-5 ampera ...

Ne znam i dvoumim se kako da resim dovod (slavinicu) za cistu vodu: dal da okacim neko plasticnu posudu iznad sa slavinicom (ruzno a efikasno) ili da koristim neku potapajucu pumpicu na 12V (elegantno al zahtevno treba 12V).

uzmes plasticni kanister od 30 litara u merkuru mislim da je oko 1000 dinara i kroz otvor ubacis potapajucu pumpu , ja sam prosle godine kupio u gross inoxu za oko 2000 dinara , pogledaj kod drugih mozda su jeftiniji)   i to je sve sto treba ... i negde montiras prekidac a ne ko ja da moras da vadis upaljac i stavljas 12v utikac  :suicide:

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #110 poslato: 18, 11, 2010, 12:18:26 posle podne »
uzmes plasticni kanister od 30 litara u merkuru mislim da je oko 1000 dinara i kroz otvor ubacis potapajucu pumpu , ja sam prosle godine kupio u gross inoxu za oko 2000 dinara , pogledaj kod drugih mozda su jeftiniji)   i to je sve sto treba ... i negde montiras prekidac a ne ko ja da moras da vadis upaljac i stavljas 12v utikac  :suicide:

Razmisljao sam u tom pravcu. Mada: nemam ja neki veliki akumulatur (17 Ah: auto radio i led sijalica) i ne bih da mi voda zavisi od struje. Iako zivim od tehnike - volim jednostavna prirodna resenja, sa sto manje elektrike...

Ja sam za splav uzeo plasticno bure od 1000 litara , i slobodnim padom do splava .... cena je 5000 dinara za ovo bure...

Uh, moj splav varira sa vodostajem 630 cm ( od -80 do +530). Jedino na drvo da obesim ovu cisternu :), posto mi kej plavi 200 cm kad je max vodostaj. Kod mene je na srecu jos divljina...





Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #111 poslato: 18, 11, 2010, 12:37:09 posle podne »
Komso, "baci" bure na tavan pa ti ne treba drvo. :lol: :lol: :lol:

A onda vodu stepenicama dizi na tavan pa u bure.... :good:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #112 poslato: 18, 11, 2010, 12:52:23 posle podne »

      Ajde nemoj tako Hakleberisojer.
     Ljudi sve izmislili.Imas da kupis noznu pumpu za pitku vodu.
Dok peruckas sudove gazis je i voda tece.A tako i kontrolises po-
trosnju.
      Mozes i pumpu od brisaca za ficu da potopis u kantu,ali ti
onda treba slavina sa prekidacem.
Ps.Ako dignes kantu na tavan,samo ces da dovlacis,dovlacis ....
    vodu.Zene su cudo,koliko mogu vode da potrose,
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #113 poslato: 18, 11, 2010, 12:59:36 posle podne »

   Mesecar
   Svaka cast.Ajde nastavi tako i kaci slike. :drinks:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže haklberisojer

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #114 poslato: 18, 11, 2010, 15:51:52 posle podne »
Komso, "baci" bure na tavan pa ti ne treba drvo. :lol: :lol: :lol:

A onda vodu stepenicama dizi na tavan pa u bure.... :good:

Nemam tavan. Krov mi je tavan :)

      Ajde nemoj tako Hakleberisojer.
     Ljudi sve izmislili.Imas da kupis noznu pumpu za pitku vodu.
Dok peruckas sudove gazis je i voda tece.A tako i kontrolises po-
trosnju.
      Mozes i pumpu od brisaca za ficu da potopis u kantu,ali ti
onda treba slavina sa prekidacem.
Ps.Ako dignes kantu na tavan,samo ces da dovlacis,dovlacis ....
    vodu.Zene su cudo,koliko mogu vode da potrose,

Zorane, i mislio sam u tom pravcu. Kao nekada u toaletima vozova sa ovih prostora. A ta ficina pumpa je na struju ili rucna?

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #115 poslato: 18, 11, 2010, 23:28:05 posle podne »


             Jest da je fica,ali ipak je na 12v.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #116 poslato: 18, 11, 2010, 23:56:28 posle podne »
friziderce ima svoju bravicu tako da se nece otvarati i nije pijezo nego ima malu amonijacku ampulu sa grejacem(takozvani apsorpcioni sistem hladjenja) primenjen je i na plinskim friziderima samo sto plamichak zamenjuje elektricni grejac.Necu vas upustai u detalje ... pise da je snage od 35 do 45 wati.spusta temperaturu za najmanje dvadeset stepeni u odnosu na okolinu a ja imam nameru da ga koristim nekoliko sati u toku popodneva(DOK NE OGLADNIM).
Kupio sam malu vodenu pumpu na 12 volti ima protok od svega cetri litra u minuti i vrlo malu potrosnju kostala u Bergeru 9.99e i na kraju tehnicka voda ide rucnom pumpom iz reke.
Inspiraciju za ovaj boksic sam pokupio kad sam letovao u Grckoj i u sobi imao kuhinju uklopljenu u jedan ormaric sa rolo vratima ,sve frizider sporet aspirator serpe lonci radni deo i samo spustis roletnu ....
Plincek mora tako malo ce crevce smetati ali to je najmanji moguci koji sam nasao i to za ticavih desetak jevrejcica.
Kacim slike cim ga nabacim na camac.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #117 poslato: 19, 11, 2010, 00:00:36 pre podne »
I samo da dodam fica NIKAD nije imao elektricnu pumpu za brisache vec pored volana malo gumeno dugme koje je pritiskom vuklo vodu iz posudice ,elektricna pumpica je pocela kasnije i nije potapajuca vec je stojala spolja nalepljena na onaj kondom ili kesu  za vodu prvo na kecevima a kasnije i na jugicima.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #118 poslato: 19, 11, 2010, 09:09:06 pre podne »

                   Mesechar
                   Ja ne vozim kola ali sam dobio od ortaka
potapajucu pumpu na 12v,i receno mi je da je od fice.
Ako je to greska izvinjavam se svima.U svakom sluca-
ju ne bi trebalo da bude problem nabaviti takvu pum-
pu na auto otpadu za male pare.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #119 poslato: 19, 11, 2010, 18:43:03 posle podne »
Meni je Boban iz Pirota rekao da njegov frizider na plin hladi do 1-2 stepena....

ovo nije plinski ovo je ako se ne varam sa onim piezo elementom  kao ovaj na slici

http://www.tehnomanija.rs/katalog/ardes-frizider-rucni-tk44.html



inace ne sali se da ga ostavis ukljucenog preko noci tuce akumulator samo tako :

Snaga: 60/43W

4-5 ampera ...

imao sam ovaj frizidercic drug mi ga poklonio jer nije bio zadovoljan
ja sam u njemu drzao mamce ali preko leta ni to nemoze da sacuva a trosi struju za medalju :suicide:
« Poslednja izmena: 19, 11, 2010, 20:21:55 posle podne Kapetan »