Autor Tema: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan  (Pročitano 45824 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Kao sto red nalaze uredno sam se predstavio ...i sad pade mi na pamet da podelim sa vama svoj ludi projekat kao da od vremesnog gliserceta iz ranih osamdesetih (zlobni bi rekli iz poznih sedamdesetih ) ali sa zdravom plastikom i u dobrom stanju (uostalom i ja datiram iz istog perioda pa mi nista ne fali!! :-)
Celog zivota nesto pravim uglavnom niskobudzetno kao i vecina u Srbilendu nekako sam sebe vec podsecao na legendarnog Grunfa iz kultnog stripa 'Alan Ford' jbga ko je citao znace...ko nije ne vredi da objasnjavam... :dance1:
  Da ne duzim pricu  tj tekst ..posle Tome Sojera ...ovo je bila ljubav na prvi pogled... u oglas! slika prva noc kad sam ga video ...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #1 poslato: 22, 09, 2010, 00:05:11 pre podne »
slika prva nas susret :-)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #2 poslato: 22, 09, 2010, 00:19:45 pre podne »
I kad je "doplovio u moje dvoriste krece transformacija! secka brusilica ,aparat i ostala hirurgija...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #3 poslato: 22, 09, 2010, 00:22:16 pre podne »
pocetne faze su cista destrukcija ,oslobodio sam se suvisnog vetrobrana i odsekao mali krov jer kabina je fakticki neupotrbljiva ako nisi dete do 4 godine ili pas  :preved:
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #4 poslato: 22, 09, 2010, 00:24:54 pre podne »
nadogradnja za malu kabinu i nadkabinu je od tankozidne celicne cevi (savija sse savseno i laka je tako da konstrukcija u kompletu sa farbom tezi 17 kg)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #5 poslato: 22, 09, 2010, 00:30:35 pre podne »
mali krov je savrseno legao na novo mesto  a onda sam utrcao u "ORACAL" na Smederevskom putu i kupio 'forex ploce leksan za krov klirit za prozore i krenulo je zatvaranje!Jos nisam odlucio kakva ce krajnja forma biti . Reciklirao sam i stari vetrobran ,lajsne su od aluminijuma pa je sve naslo primenu na novoj"kapi"
Kupovnim "l"lajsnama sam oivicio krov i bocne stranice  tako da solidno izgleda.. prosudite sami .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #6 poslato: 22, 09, 2010, 00:34:44 pre podne »
U medjuvremenu sam uradio  i pojacanje za potpalublje uvijalo se kad hodam ,plasio sam se da ne ispuca..Gotova su i "klizna" vrata za kabinu ali necu ih montirati dok ne oblozim kabinu ..ako bude interesovanja i sugestija kacim svaku promenu na projektu "Gavrilo".
Da napomenem camac se ne zove Gavrilo ... to je samo simbolika projekta  :preved:
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #7 poslato: 22, 09, 2010, 06:00:01 pre podne »
..ako bude interesovanja i sugestija kacim svaku promenu na projektu "Gavrilo".

Naravno. Samo kaci slike.  :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #8 poslato: 22, 09, 2010, 10:50:37 pre podne »
svidja mi se prohrom na pramcu, em je koristan em ne da genijalcima da hodaju po centralnom delu i glume leonarda di kaprija...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #9 poslato: 22, 09, 2010, 21:54:15 posle podne »
svidja mi se prohrom na pramcu, em je koristan em ne da genijalcima da hodaju po centralnom delu i glume leonarda di kaprija...
.....E ja ga danas odfikario radim prohrom ogradu  a po camcu se do mile volje hodati ojacao sam potpalublje! :good:
« Poslednja izmena: 23, 09, 2010, 10:10:10 pre podne Kapetan »
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #10 poslato: 22, 09, 2010, 21:58:06 posle podne »
a posto sam ovih dana kao na struju i paralelno radim sto oslova stigao sam i da savijem i izvarim nosac signalizacije od prohroma ...mislim pored toga sto sam jutros rano iskrojio stranice tende za zatvaranje camca i dao ih drugaru Aciki tapetaru da ih prosije!Slike su vruce i malo losije mrak je!
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #11 poslato: 22, 09, 2010, 23:03:04 posle podne »

     U projektu GAVRILO
   Sem bravarskih,mogli bi da padnu i plasticarski radovi,ipak je to
 plastican camac.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #12 poslato: 22, 09, 2010, 23:24:02 posle podne »
Мesechar,"forex ploce leksan za krov"- Имаш ли можда линк од продавнице или цијене потребне су ми. Може на ПП.
Профа

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Projekat "Gavrilo " ili kako sam ga okrenuo ,obrnuo sad vise nije tako dosadan
« Odgovor #14 poslato: 24, 09, 2010, 09:41:38 pre podne »
zorane..... naravno da je plasticni camac ali Grunfovanje je sistem pribegavanja tehnikama izrade kojima sam vican i samim tim imaju nisku cenu :dance: a sve ispune su uglavnom plasticne !
 Profo ..forex ploce kao i klirit,polikarbonat lexan ,razne folije prodaje i u vozi firma "Oracal" na starom Smederevskom putu petsto metara posle pumpe MML(mali mokri lug) ima jako dobrih plasticnih plocastih materijala primenljivih za upotrebu na camcu.
Dule ...leksan je leti katastrofalan ali ja ga necu ostaviti iznutra golog ide stiropor paplasticna lamperija najverovatnije u dezenu drveta ..inace leksan oivicen aluminijumskimL lajsnama je vrlo trajna stvar.
nikad kravata nikad stalni posao