Autor Tema: Bolje vas nasao  (Pročitano 3919 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Bolje vas nasao
« poslato: 04, 01, 2009, 03:31:57 pre podne »
Evo i ja sam stigao. Vidim nov forum, lepe teme samo jos da nas dodje vise i bice OK. Pozdrav adminu i clanovima i da napravimo dobar forum. Colonelo plovi na obicnom metalnom camcu ( smederevac dimenzije 6mx1,95x1,40 u tabanu x 0,60m visina) koji tera Honda 8 KS, cetvorotaktna. I sa jednim i sa drugim sam jako zadovoljan, cak prezadovoljan. Evo i slicica:








« Poslednja izmena: 04, 01, 2009, 12:12:13 posle podne colonelo »
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Bolje vas nasao
« Odgovor #1 poslato: 04, 01, 2009, 04:19:32 pre podne »
dobro dosao colonelo, mi evo polao krecemo .. postavili smo dosta stavrcica koje ce nam svima olaksati zivot, malo podelili forum po nekim temama pa idemo korak po korak :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
???:
« Odgovor #2 poslato: 08, 01, 2009, 19:12:03 posle podne »
Sjajna varijanta!Kako se pokazala ta Honda?Imam nameru da kupim Specijal 80 sa Tohatsu 10dvotakt,pa sada gledam sve mogucnosti...

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???:
« Odgovor #3 poslato: 08, 01, 2009, 20:02:18 posle podne »
Sjajna varijanta!Kako se pokazala ta Honda?Imam nameru da kupim Specijal 80 sa Tohatsu 10dvotakt,pa sada gledam sve mogucnosti...

Camac je veoma podvozan, stabilan i jak, a i Honda ga tera bez problema.Imam je  dve godine i prezadovoljan sam, cetri takta, tiha, nema "zezanja" sa mesavinom, lepo gura camac. Napravio sam malu gresku sto nisam uzeo 15 ili 20 KS i obavezno na elektro start, ali bice.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
???: Bolje vas nasao
« Odgovor #4 poslato: 02, 02, 2009, 14:42:01 posle podne »
Colonelo,i ja sam imao smederevac kao tvoj od 2000-2006.2006 vozio ga sa hondom kao tvoja ali ga je dizala mnogo pa sam kao balast koristio dva puna vodom plasticna postolja za suncobran koja sam drzao ispod prednje palube.Camac je dosta svancovan i misljenja sam da je za njega optimum 4-6 ks (i to mozda dvotaktne,zbog tezine motora).Imao sam priliku da nakacim hondinu peticu (24 kg) na njega i mogu ti reci da je to pun pogodak.Camac kao camac je mislim najbolji u svojoj klasi,po podvoznosti,upravljivosti,ceni,tezini itd.Da nisam kupio titel 9 uzeo bih dunasa ili nesti slicno bez svanca i mislim da bi sa osmicom leteo uz minimalan hidrodinamicki otpor.Probaj da je stavis na tako neki camac ako si u mogucnosti i provozaj se-probno.Mislim da ces se iznenaditi.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Bolje vas nasao
« Odgovor #5 poslato: 02, 02, 2009, 18:55:56 posle podne »
Colonelo,i ja sam imao smederevac kao tvoj od 2000-2006.2006 vozio ga sa hondom kao tvoja ali ga je dizala mnogo pa sam kao balast koristio dva puna vodom plasticna postolja za suncobran koja sam drzao ispod prednje palube.Camac je dosta svancovan i misljenja sam da je za njega optimum 4-6 ks (i to mozda dvotaktne,zbog tezine motora).Imao sam priliku da nakacim hondinu peticu (24 kg) na njega i mogu ti reci da je to pun pogodak.Camac kao camac je mislim najbolji u svojoj klasi,po podvoznosti,upravljivosti,ceni,tezini itd.Da nisam kupio titel 9 uzeo bih dunasa ili nesti slicno bez svanca i mislim da bi sa osmicom leteo uz minimalan hidrodinamicki otpor.Probaj da je stavis na tako neki camac ako si u mogucnosti i provozaj se-probno.Mislim da ces se iznenaditi.

Delimicno se slazem, medjutim moj camac je malo vanstandardnih dimenzija ( u tabanu je 140cm) u odnosu na klasican smederevac tako da mu to daje dodatnu stabilnost. Drugo u prednjem delu imam box za stvari u kojem izmedju ostalog drzim i rezervni motor Tomos 3, rezervoar sa gorivom i sl., tako da to otezava prednji kraj pa ga Hondica gura bez problema.
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
???: Bolje vas nasao
« Odgovor #6 poslato: 21, 02, 2009, 00:19:18 pre podne »
dobro dosao sa zakasnjenjem :drinks: