Autor Tema: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......  (Pročitano 4616 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« poslato: 08, 09, 2010, 23:13:37 posle podne »
     Verovatno ce mnogi prepoznati stihove Djordja Balasevica u naslovu teme... tako sam i ja zavoleo moj Misisipi otkrio da samo tu na reci imam mir i da tu svaki uzitak dobija novu dimenziju bilo to da je samo kafa na splavu ili sumrak na chamcu uz tihu muziku i dobro drustvo.
     Sad kao i svaki prosecni zitelj ove nase napacene drzave stalno sam razapet izmedju zelja i mogucnosti !
Godinama sam na reci i upravo sam pazario svoj cetvrti camac. Uvek su to bila samo korita koja negde u mojoj i burazerovoj glavi (da on je moj saucesnik i sapatnik u svim sumanutim projektima) imaju "materijala" da postanu pravi camci.
    Prvi camac je to i bio ...posle stotinak sati u nasem dvoristu osvanuo je pravi mali dnevni kruzer .Divno nas je sluzio  tri sezone i prodali smo ga nakon prve finansiske frke ,nekako covek se prvo toga otresa kad zatreba kinta....
Puno mi je bilo zao tog camceta i danas dan ga vozi momak sa Novog Beograda koji ga je od mene pazario ...uvek sa setom ispratim pogledom kad projezdi sa novom novcijatom hondom od 20 konja.
   Onda je nastala pauza ,apstinencija dve godine sam proveo bez camca...ruzan osecaj kad sedis na kopnu i gledas pasarice ,glisere  i kojekakve 'metalne bojlere kako " treniraju hedonizam na vodi a ja  nista.
   Drugi camac sam iskopao na Adi kod chuvenog Rake , bio je to maleni fisherman nadrkanih linija cuvenog italijanskog proizvodjaca super sega mega brzih glisera "Tullio Abate" mislim da se pise ovako i preko oglasa kupim marinera od 25 konja iz 97 od nekog tipa iz Smedereva koji navodno uvozi motore iz Svajcarske. Odma mi je sve to bilo sumnjivo ,motor smo probali na Dunavu i trazio je "mali servis " zbog knedle na gasu i naravno neki momak ga je servisirao turirao do iznemoglosti a ja i burazer strpljivo cekali ...
   Kako je radio na probnoj voznji tako je posle nekoliko sati uptrebe nastavio da trokira kao plucni bolesnik ,burazer ga je popravljao u nedogled ..karburator..paljenje ..karburator ..paljenje i tako ...ja sam predlagao da ga otshrafimo sa daske i da se ko ljudi doveslamo kuci .
Ta sezona mi je presela mada sam ojacao veslajuci Tulija ...zaklucismo ipak da nam treba nesto sa kabinom i tulio ode u oglase .....
   Treci je sad vec legendarni Toma Sojer ,ako nista drugo onda po tome sto izmami osmeh zbog naziva ili zbog svog cudnog izgleda... e Toma Sojer je posebna prica...
  Toma je samostalni projekat jednog interesantnog chaleta iz Titela .Na sharpi korito jedrilice nakalemio je kabinu od jedno tri metra duzine i stojece visine ,ko je plovio Savom oko Medjice sigurno je zapazio ovaj chamac na kant!U kabini ima tri lezaja sudoperu plinchek gomilu pregradica upravljacku konzolu i sve to jako pedantno i ergonomski rasporedjeno kao da je Nemachka kamp kucica ! Sad da se malo vishe ljulja ljulja se chinjenica ali zato sa malim parsunom ide ko zmaj...samo0 da napomenem da smo i parsuna pazarili u Smederevu :-)
  Nije imao nikakvih kvarova osim...sto mu je plovak u karburatoru potonuo i malo je motorce presisavalo ali to je vec diplomirani kinezolog ( chitaj kao moj brat) uspesno izlecio .
  I najzad dolazimo do poetka price o mom samostalnom projektu ..Toma je postao burazerov a ja sam kupio mladjani gliser iz 78 godine i resio da ga kastumiziram po svojoj meri. Ko kaze da je star nek pogleda kakve su cure 78 godiste i odma ce mu biti jasno da to nije za potcenjivanje!!
Dakle plan mi je da preradim nadogradnju tj razmontiram vetrobran i nad malom kabinom uradi nadkabinu .
Primenjujem sistem da odrdim metalnu podkonstrukciju od tankozidnih cevi a onda oblozim tankim shperom i impregniram stakloplastikom. Ukratko to je to i danas mi je  dan 1
slede slike.... ako bude interesovanja objavljivacu sve faze rada i promene.
 
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #1 poslato: 08, 09, 2010, 23:15:26 posle podne »
imao je veoma slozenu tendu sa makazama koja podseca na shator stvarno neprakticno i po meni ruzno
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #2 poslato: 08, 09, 2010, 23:18:21 posle podne »
prva faza rasklapanje vetrobrana koji je u odlicnom stanju izgleda da ga je predhodni vlasnik reparirao nov pleksi i preplastificirane lajsne
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #3 poslato: 08, 09, 2010, 23:48:26 posle podne »
A jesi razmisljao da umesto svih tih celicnih cevi pa spera pa poliestera samo lepo osmislis i skuckas kalup i iz njega lepo izlijes tu svoju nadkabinu zeljenu!!!  Bojim se posto je ovo gliser da cela ta nadkabina u toj tvojoj izradi nebude malo teska pa da se posle nedodju novi problemi sa manjkom konja na krmi a veci motor vec trazi i vece izdatke... i tako u nedogled

Maltene ti je procedura indeticna,napravis zeljenu nadkabinu od spera al umesto 2-3sloja poliestera presvuci ga sa 5,6,7 slojeva i onda taj sper i skini i baci i imas gotov proizvod od cistog poliestera :good:

Umalo i nezaboravih,zvanicno sad i dobrodosao u ovo malo veselo drusvo na ovom forumu i samo napred sa radovima i sve lepo isprati sa slikama :drinks:
 

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #4 poslato: 09, 09, 2010, 08:03:39 pre podne »
Dobrodošao na forum! :drinks:
Što se nadgradnje tiče,  pridružujem se Darkovom predlogu, gledaj da bude što lakša.
Mogao bi bukvalno samo da nadogradiš hardtop na tu originalnu šoferku, pogledaj Darkov čamac,
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=2487.0

Ti možeš i bokove da zatvoriš, ali po meni lepše je biti na otvorenom, a kad krene loše vreme, spustiš ceradu i to je to.

Za praćenje radova, otvori novu temu u "Majstorije i popravke- uradi sam", pa tamo lepo dokumentuj svaki potez. Sigurno će biti dosta komentara i sugestija!

Tvoje predstavljanje ću prebaciti u rubriku "Stigao sam", tamo tematski pripada! :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #5 poslato: 09, 09, 2010, 09:34:33 pre podne »
dobro došao !   :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #6 poslato: 09, 09, 2010, 09:39:18 pre podne »
Dobro dosao

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #7 poslato: 09, 09, 2010, 10:32:44 pre podne »
Dobro dosao i brzo i lepo ga uradi pa na vodu.

Pozdrav
Marke

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #8 poslato: 09, 09, 2010, 10:58:27 pre podne »
Dobro dosao!
Igor

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #9 poslato: 09, 09, 2010, 16:09:13 posle podne »
Dobro dosao!!! :good: :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #10 poslato: 09, 09, 2010, 19:24:03 posle podne »
dobro dosao :)

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #11 poslato: 09, 09, 2010, 20:08:11 posle podne »
Hvala na dobrodoslici mada ja sam se vec prijavio pre godinu dana a ovoje moj veliki povratak!
Odlucio sam se za izradu u metalnoj konstrukciji jer se radi o tankozidnim cevkama izuzetne savitljivosti .Tezina nece  biti problem a i vec sam to jednom uspeo i bilo je vise nego dobro . S
lika mog prvog camca je na avataru!
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #12 poslato: 09, 09, 2010, 20:11:26 posle podne »
ovako je to bilo prvi put imao je dzet pogon ali sam mu izvadio staru rusku motorcinu koja je trosila pedeset litara i ugradio motor od 1100cc iz renoa 4 isao je svega petnestak na sat bio lose upravljiv u nazad i postizao svega 2500 obrtaja nesretni rendza je samo toliko mogao da navije turbinu ali trosio je tri litra na sat !
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2156
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #13 poslato: 09, 09, 2010, 20:43:00 posle podne »
Добро дошао.
Профа

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: za sve je kriv Toma Sojer takve knjige nebi smele da postoje.......
« Odgovor #14 poslato: 09, 09, 2010, 20:45:12 posle podne »
Ma, Reno je Reno. :good: :good: :yahoo: