Autor Tema: utisci sa sajma nautike-09  (Pročitano 18614 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #45 poslato: 14, 03, 2009, 23:22:36 posle podne »
Pitaj gigu on ga napravi  :good:

da giga je skoro gotov sa takvim modelom :)

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #46 poslato: 14, 03, 2009, 23:26:08 posle podne »
Pitaj gigu on ga napravi  :good:

da giga je skoro gotov sa takvim modelom :)

danas bas citao u Nautickom magazin-u o takvim katamaranu ( rubrika samogradnja ) ja sam sve mislio da je to giganovin brod dok nisam malopre slike uporedio.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #47 poslato: 14, 03, 2009, 23:27:59 posle podne »
Deda, i meni se jako svideli ti modeli, a najvise ovaj. Gledao sam ga jedno 20 minuta :) i razmisljao da li i kako to moze da se pravi :lol:
 Ma moze sigurno ali ima nesto sto srecu kvari,novci prijatelju!!!Mada ,mi kada se zainatimo mozemo svasta!! :smile:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #48 poslato: 14, 03, 2009, 23:49:43 posle podne »
Par slika sa sajma....
Ovaj Quicksilver Cruiser 430 košta 5300 evra sa carinom.
Po meni, najbolja ponuda na ovogodišnjem sajmu - za prosečnog Srbina

i moji novi bokobrani  :yahoo:  :taunt: :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #49 poslato: 15, 03, 2009, 00:00:48 pre podne »
koja je velicina ovih bokobrana ? (visina i precnik )

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #50 poslato: 15, 03, 2009, 03:04:13 pre podne »
Bio video i to je to, iskren da budem više sam vremena proveo na komšiskom sajmu motora. Koliko vidim u Sebiji nema krize kada su sva najveća i najskuplja plovila prodata a isto važi i za vb. motore. Kaže mi ortak, koji je bio samnom, kome bre padne na pamet u Srbiji da radi trgovinu tolikim lađama, to reče pre nego što smo zajednički konstatovali da je na skoro svima stajao papir sa natpisom "prodato". Moram priznati da je meni to vrlo zanimljivo. Još mi je luđe kad vidim sav taj raskoš strpan u par kvadrata koji košta desetine hiljade evrija. Jesam početnik i možda ne kapiram stvari ali moj metalni tenk je veći i udobniji od pola onog izloženog a košta par hiljada. Da imam 100.000 evrića za brod ili bi otišao kod admirala da mi napravi brodinu u kojoj bi zaista mogao da živim, sve sa porodicom ili bi kopio neku brodinu ala remorker ili tako nešto što bi moglo da se prepravi u gajbu. Ove munje sa sajma nikad ne bih uzeo. Inače pazario sam u Galiji sklopku za akumulatore, cena 1200 kinti rekao bih da je cena korektna. E da uzeh i zastavu pa idem malo kasnije da je kačim.  


Bilo je akumulatorskih prekidaca za 500 dindzi na "  Plastimo" standu.
Marke

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #51 poslato: 15, 03, 2009, 03:09:07 pre podne »
Ja sam danas samo skoknuo na sajam da kupim lepak i naleteo sam na nešto... ovo su mnogi tražili. Istina nije jeftino ali isplati se dugoročno gledano.
Kao sidreno svetlo ili za poziciona svetla...
Cena 15 evra, i nema fiskalnog računa jer je to roba van kontrole... 




Uz dva lezista od crknutih sijalica ovo da se napravi kosta 250 din(dva komada).
Marke

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #52 poslato: 15, 03, 2009, 03:10:42 pre podne »
koja je velicina ovih bokobrana ? (visina i precnik )


Mere su 10 x 40cm (obim 33cm)  Cena 530din.
Marke

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #53 poslato: 15, 03, 2009, 09:29:46 pre podne »
Vazi, samo treba mi informacija koje sijalice su u pitanju, tj koja velicina grla (ili mozda odgovara da ima dve zice za povezivanje).
Takodje orijentacija dioda; zelite li ih kao na slici sve unapred okrenute ili zvezdasto ukrug (za centralno poziciono svetlo na jarbolu). Kupicu diode pa da radimo.
Marke

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #54 poslato: 15, 03, 2009, 18:21:37 posle podne »
Ovaj sajam i nije bio tako los.Sve je stvar ocekivanja.Mislim da je bio nesto bolji od prethodnog,i cini mi se da ga je posetilo vise ljudi,kako su mi rekli neki od izlagaca.Neka se tako i nastavi,pa za jedno 10 godina....Sto se izlozenih eksponata tice,sa stanovista komercijalne logike sasvim je opravdano da su uglavnom bila izlozena plovila od nekoliko desetina hiljada evra pa navise.Neka u Bgd-u ima samo 3% gradjana koji imaju dovoljno para za te kupovine
(to je oko 15000 ljudi) i neka od njih svaki 100-ti voli vodu i camce,a to je 150 kupaca skupljih plovila.To je vise nego dovoljno da se pokupuje par desetina skupljih plovila sa sajma! Moze se lako izracunati koliko camaca od par hiljada evra treba da se proda da bi se ostvarila zarada od prodaje samo jednog od 100.000 Eur. Kad smo kod najskupljeg motornog broda kazu da je to bila Bavaria 37 HT ,nemacki brod od 12m duzine i 4m sirine sa 2 dizela od po 330 KS.Medjutim,svako ko ga je pazljivije zagledao,mogao je da vidi da su Z-noge malo "oguljene"sto govori da je taj brod vec imao vlasnika odranije,a ovde je bio izlozen kao eksponat.Cena novog oko 220.000 Eur.U razgovoru sa ljudima sa standa,to mi je i potvrdjeno.
Od domacih proizvodjaca (iako ja nemam o njima bogznakako misljenje) moju paznju je privukao jedna kopija italijanskog otvorenog guca u proizvodnji Tri princeze,duzine oko 8 m,sirine 2,5m.Medjutim,svi nasi proizvodjaci rade "prastarom" tehnologijom ,RUCNIM VALJANJEM,razlike su samo u vrsti vlakana i vezivnog materijala,kao i u broju slojeva.Takva tehnologija NE MOZE da obezbedi vrlo vaznu ujednacenu homogenost trupa u svim njegovim presecima,a samim tim i cvrstocu.Medjutim,kad vise nas bude kupovalo domaca plovila,onda ce i njihove cene biti pristupacnije a vlasnici ce moci da deo zarade uloze u nove tehnologije (recimo u "vakuum infuziju"),i tako u krug.
Ono sto je takodje vredno pomena,je skorasnje otvaranje nove Marine NKZ u Zemunu izmedju Sarana i Venecije.Marina sa cetiri reda pontona,45.000m2, 300 mesta (!) voda,struja,video,parking i zamislize,BENZINSKA PUMPA NA VODI !!! Marina je vezana na vertikalne stubove pobodene duboko u dno,tako da nema sajli,sidara,zatezanja i otpustanja. Kad sam to procitao na flajeru,upitao sam ljubazve domacine u svom pomalo ironicnom stilu "A u kom ce to veku biti?" na sta su mi oni mrtvi-hladni rekli " 15.aprila OVE godine " Daj Boze da tako i bude,bice mi drago,samo da se prica ne zavrsi kao i sa,u svoje vreme, takodje pompezno najavljivanom marinom Hrabro srce.
Do sledeceg sajma..... :pardon:

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #55 poslato: 15, 03, 2009, 18:56:20 posle podne »
zbog cena transporta, carinjenja i spedicije, vise plovila koja su bila izlozena na sajmu vec imaju ili su imala vlasnika. sajam je u odnosu na proslogodisnji porastao i oko toga se generalno svi sa kojima sam pricao slazu. sve u svemu zanimljiv vikend.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #56 poslato: 15, 03, 2009, 19:06:32 posle podne »
secam se sajma od pre recimo 4-5 godina ... bilo je za svaciji dzep po nesto .. na ovom sajmu nisam video niti jedan deplasamanac od metala.. kada bolje razmislim nisam video nijedan metalni brod...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #57 poslato: 15, 03, 2009, 19:20:04 posle podne »
istina, od metala nista. ali sto rece odissej, za jedno 10 godina... bice i od karbon-kevlara.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #58 poslato: 15, 03, 2009, 19:21:43 posle podne »
secam se sajma od pre recimo 4-5 godina ... bilo je za svaciji dzep po nesto .. na ovom sajmu nisam video niti jedan deplasamanac od metala.. kada bolje razmislim nisam video nijedan metalni brod...
A bilo bi dobro.

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: utisci sa sajma nautike-09
« Odgovor #59 poslato: 15, 03, 2009, 19:25:46 posle podne »
kada bolje razmislim nisam video nijedan metalni brod...
Kako nisi, zar ga nismo zajedno videli, ....doduše van sajma, ali da se nismo nasli na sajmu ne bi ni videli metalni interesantni brod, zar ne.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.