Autor Tema: Nosači za štapove  (Pročitano 17865 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dule

  • Gost
Nosači za štapove
« poslato: 11, 03, 2009, 01:35:55 pre podne »
Kako ste rešili nosače za štapove na čamcu. Ja stalno tu nešto kombinujem ali nikako da dodjem do pravog rešenja. Da ne smetaju prilikom izlaska na platformu a da umek budu na dohvat ruke... perpetumobile. Osim toga tu je i problem što sve što se može kupiti je lošeg kvaliteta ili nepraktično za čamac.
« Poslednja izmena: 04, 01, 2011, 21:38:22 posle podne mossi »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Nosači za štapove
« Odgovor #1 poslato: 11, 03, 2009, 04:04:02 pre podne »
ja sam nasao ove ispod pancevackog mosta i dobri su ... cena im je oko 350 dinara komad... vezivanje moze horizontalno ili vertikalno zavisi od camca pa se posle samo premesti nosac... meni su jako efikasno posto nemam platformu nema problema sa izlaskom :)


Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Nosači za štapove
« Odgovor #2 poslato: 11, 03, 2009, 21:12:10 posle podne »
Evo i mojih drzaca, isti su kao kapetanovi ali su malo "upgrejdovani" sa plastikom. Uglavnom mi ne smetaju i ne skidam ih celo leto sa camca.  :dance1: :dance1:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
???: Nosači za štapove
« Odgovor #3 poslato: 11, 03, 2009, 22:03:09 posle podne »
e mi spineri nemamo taj problem sa nosacima , netreba nam  :superstition: :aikido:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Nosači za štapove
« Odgovor #4 poslato: 12, 03, 2009, 10:00:12 pre podne »
Ovde se vidi samo deo.Drzaci su postavljeni na AL. kutiju,ima ih 5kom.  cvrsti,bez savijanja,prosle god. placeni 250 din. i ja sam zadovoljan.Sve ove ,,opasne po stapove,,sam podelio da ih,slucajno,nebih upotrebio! :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
???: Nosači za štapove
« Odgovor #5 poslato: 12, 03, 2009, 11:03:05 pre podne »
Ja sam moje napravio ovako:
Dunav je moje more.....

Van mreže Gandalf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #6 poslato: 28, 08, 2009, 14:52:40 posle podne »
Ja sam to zbudzio ovako i funkcionise lepo nema potrebe za vezivanjem stapova.Nemam sliku pa sam "nacrtao" malo ruzno al jbg na brzinu.Premeris samo rastojanje od nosaca masinice do pocetka stapa i smanjis meru za 7-8cm i po toj meri savijes nosac.Tako ces dobiti da ti zadnji kraj stapa prodje kroz nosac tih 7-8cm i nema sanse da ispadne provereno na zivcanim saranima od 2-3kg a tako udara samo torpedo.Izvini za "crtez" ako nije nesto jasno tu sam.

Kažiprst! Najstariji merni instrument.Meri brzinu,temperaturu, vlažnost, dubinu, širinu,visinu,
zapreminu, struju, napon, otpor, tvrdoću, gustinu, viskoznost, pH vrednost...

Van mreže Gandalf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #7 poslato: 29, 08, 2009, 10:13:16 pre podne »
U principu to je to samo mi se cini da si malo zakomplikovao sa tim srafovima za stelovanje ugla, kod mene se to sve radi jednom leptir maticom na sredini.Nosace zavrcem za krmenu dasku tako da izbegavam tu jednu "preku" a i tendu nemoram da pomeram tako da mi ne smeta ni kisa ni sunce a ima i vise mesta jer su stapovi izvan camca.Pecam sa stapovima od 2.7 do 3.6m i funkcionise.Ovi duzi su mi ostali dok sam pecao sa obale ne koristim ih bas cesto iz camca jer je nezgodno privuci ribu u domet meredova, ali je zato zamaranje mnogo lakse i kontrola bolja. Nemoj ovo shvatiti kao pametovanje ili ubedjivanje nego kao iznosenje licnog iskustva, sto odgovara meni ne znaci da ce i tebi.Ah da, posto ti je camac metalni mozes srafove za leptir maticu da zavaris na isti tako da kuci nosis samo nosace a i izbegavas pravljenje steznika za krmenu dasku a to je kacintata vec spomenuo. Pozzzz
Kažiprst! Najstariji merni instrument.Meri brzinu,temperaturu, vlažnost, dubinu, širinu,visinu,
zapreminu, struju, napon, otpor, tvrdoću, gustinu, viskoznost, pH vrednost...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #8 poslato: 29, 08, 2009, 22:53:53 posle podne »
ako kreces ka pancevcu obavezno se javi :) ja cu sutra da trknem da kupim jos pribora koji ce mi krasi brod a nece sluziti nicemu :)

Van mreže Gandalf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #9 poslato: 30, 08, 2009, 11:59:24 pre podne »
Lepo je kupiti al pod uslovom da ti to odgovara.Kupovnih sam izmenjao dosta i jedina korist od njih je bila da vidim sta mi odgovara tj neodgovara i onda po tome napravim sam nesto sto ne menjam evo 4 godine.Kupovni jesu lepsi ali nisu ispunjavali funkcionalnost,a i kod svih sam morao da vezem stapove sto mi je bas smorno.Plus sto je lepo gledati svojih ruku delo.
Kažiprst! Najstariji merni instrument.Meri brzinu,temperaturu, vlažnost, dubinu, širinu,visinu,
zapreminu, struju, napon, otpor, tvrdoću, gustinu, viskoznost, pH vrednost...

Van mreže Gandalf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #10 poslato: 30, 08, 2009, 16:58:15 posle podne »
Da, ali kad vec ne mogu da nadjem i lepo i funkcionalno izabracu funkcionalno. U ovom slucaju lepoti mogu samo da se divim a u funkcionalnosti mogu i da uzivam. Ponosno ih nesto i nisam pokazivao, ne znaci mi, a mozda sam mali ponos osecao kada sam ih poklanjao, pogotovo drugaru kome su sarani odneli dva stapa sa bas lepih nosaca, a za koje sam izvadio meru krisom dok je on zakuvavao kafu. Kad se zavrsi sezona napravicu i zoranu022 al ne znam kako krisom da izvadim meru  :blink:. A sto se lepote camaca tice zorterov camac i nije lep ali kada vidis njega i suprugu kako krstare do "kocinog kanala" cudo jedno kako zablista.
Kažiprst! Najstariji merni instrument.Meri brzinu,temperaturu, vlažnost, dubinu, širinu,visinu,
zapreminu, struju, napon, otpor, tvrdoću, gustinu, viskoznost, pH vrednost...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #11 poslato: 30, 08, 2009, 20:14:10 posle podne »
Meni je sada najlepsi, jer drugi nemam i bogme se moja supruga i ja navozasmo i nauzivasmo s njim od 101km do 109km Save. A i na regati Sr. Mitrovica - Sabac (140km-106km), je presao sa nas 10 u njemu bez problema. Znaci najlepse je ono sto nam daje srecu i uzivanje. Nadam se da ce dogodine biti drugi (cvrsto korito) ako se nadje kupac za ovaj. :good: :good:

Pa zar treba ovome jos nesto dodati?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #12 poslato: 30, 08, 2009, 20:53:56 posle podne »
ima neku car praviti sam sebi nesto... ja sam dva puta radio struju i sam taj postupak rada odmara coveka i uzivas u njemu :) jes da izgleda ruzno ali mislim da cu treci put da se usredsredim na estetiku :)

Van mreže Gandalf

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #13 poslato: 31, 08, 2009, 11:58:22 pre podne »
"Znaci najlepse je ono sto nam daje srecu i uzivanje."   :good:Na to sam bas i mislio.
Kažiprst! Najstariji merni instrument.Meri brzinu,temperaturu, vlažnost, dubinu, širinu,visinu,
zapreminu, struju, napon, otpor, tvrdoću, gustinu, viskoznost, pH vrednost...

Van mreže koleq3

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • www.mojaladja.com
Odg: Nosači za štapove
« Odgovor #14 poslato: 12, 02, 2013, 05:09:33 pre podne »
ja sam to ovako spravio,tj prijatelj tresnjino drvo iz 3 dela